Puro Sound Labs PuroPro kulaklık incelemesi: Rahat, mükemmel gürültü iptali, işitme hasarına karşı güvenlik

Uzun süredir dinlediğiniz seviyeleri sınırlandırarak işitme duyunuzu korumayı savundum. Yüksek ses basıncı seviyelerine uzun süre maruz kalmak, gürültüye bağlı işitme kaybına (NIHL) yol açar, bu da konuşmayı anlamak için temel olan yüksek frekanslara ve orta kademe frekanslara duyarlılığınızı büyük ölçüde azaltabilir. Diğer bir olası semptom, kalıcı hale gelebilen ve tedavisi olmayan kulak çınlamasının (kulak çınlaması) sürekli rahatsızlığıdır.

Puro Sound Labs, çocuklar için tasarlanan ve onları NIHL'den korumak için çıkış seviyesini sınırlayan,burada gözden geçirilen PuroQuiet kulaklıkla bu endişeyi ele aldı. Şimdi, şirket aynı fikrin yetişkinlere yönelik bir versiyonunu tanıttı. PuroPro, hibrit aktif gürültü iptali, kaynak cihazınıza Bluetooth bağlantısı ve mükemmel ses kalitesi sağlarken kulaklarınıza ulaşan ses basıncı seviyesini sınırlandırmayı iddia ediyor. Küçük bir uyarı ile bu hedeflere ulaşmada oldukça başarılı.

Bu inceleme, TechHive'ın rakip ürünlerin incelemelerini bulabileceğiniz en iyi kulaklıklar kapsamının bir parçasıdır ve bu tür bir ürün için alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken özelliklere ilişkin bir alıcı kılavuzu.

Özellikleri

PuroPro, protein deri kaplı kulak yastıkları ve ayarlanabilir kafa bandı ile çoğunlukla plastikten yapılmış hafif, kulak üstü bir kulaklıktır. Kulaklıklar, birlikte verilen seyahat çantasına uyan kompakt bir biçime katlanır.

durumda psl puropro Puro Sound Labs

PuroPro, birlikte verilen küçük taşıma çantasına sığan kompakt bir şekle katlanır.

İlginç bir şekilde, PuroPro bir tahta kutu içinde gönderilir. Ahşap çok hafiftir; bana çocukken yaptığım model uçaklarda kullanılan balsa ağacını hatırlatıyor. Şirket "çevre dostu ambalajını" öne sürüyor, ancak bu ahşabın karton ile karşılaştırıldığında ne kadar çevre dostu olduğundan emin değilim.

Her kulaklık,% 1'den daha az THD ile 20 Hz'den 20 kHz'e uzanacak şekilde belirlenmiş bir frekans tepkisine sahip 40 mm tam aralıklı, özel olarak tasarlanmış dinamik sürücüye sahiptir. Sürücülere verilen nominal güç 10 mW'dir ve kablolu bağlantı 32 ohm'luk bir giriş empedansına sahiptir. Şirket, kulaklığın dayattığı ses sınırı dahilinde net, canlı vokaller ve tam, dinamik bas sağladığı söylenen Puro Dengeli Yanıt Eğrisini duyurdu.

Bununla birlikte PuroPro, gürültüye bağlı işitme kaybını önlemeye veya en azından azaltmaya yardımcı olmak için çıkışının ses basıncı seviyesini sınırlar. PuroQuiet'in aksine, iki limitten birini seçebilirsiniz: 85 veya 95 dB SPL. Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi (OSHA), çalışanların sekiz saatlik bir günde ortalama 85 dB SPL'ye maruz kalabileceğini belirtirken, 95 dB SPL'nin yalnızca 50 dakika için güvenli olduğunu belirtir. Sanırım Puro Sound Labs, 95 dB SPL'ye maruz kalma sürelerini sınırlamaktan yetişkinlerin sorumlu olabileceğini düşündü, ancak pek çok genç yetişkinin bu sınırı dikkate almayacağından şüpheleniyorum.

Birçok kablosuz kulaklıkta olduğu gibi PuroPro, ortam seslerini alan dört mikrofonla (kulaklık başına iki) hibrit aktif gürültü engelleme (ANC) sunar. Kulaklığın DSP'si bu seslerin fazını tersine çevirir ve bu sinyali orijinal seslere ekleyerek faz iptali sayesinde genel seviyeyi düşürür. İlginç bir şekilde, PuroPro iki seviyede ANC sunar: 32 ve 15 dB. "Hibrit" kelimesi, sirküler kulaklıklar tarafından sunulan pasif zayıflamayı ifade eder.

psl puropro özellikleri Puro Sound Labs

PuroPro'nun birçok harika özelliği vardır.

Bluetooth 5.0, kablosuz bağlantı sağlar. Sağ kulaklık, eski cihazlar için 3,5 mm analog ses konektörü sağlar ve kulaklık, bunları bağlamak için bir kabloyla birlikte gelir. Neyse ki, kulaklığın bu tür bir bağlantı için açık olması için güce ihtiyacı yok.

Tam şarjla, 750mAh lityum iyon pil PuroPro'ya Bluetooth açıkken 32 saate veya Bluetooth ve ANC açıkken 28 saate kadar güç sağlayabilir. Sol kulaklığın altındaki mikro USB bağlantı noktasını kullanarak bir 5V / 1A güç kaynağına bağlayarak pili boş bir durumda şarj etmek yaklaşık iki saat sürer.

PuroPro'yu bir akıllı telefonla eşleştirirseniz, aramaları cevaplamak ve sesli komutlar vermek için kullanılabilir. Bu işlevler için tek, ayrı bir mikrofon sesinizi alır.

psl puropro patladı Puro Sound Labs

Her kulaklıkta çok fazla teknoloji var.

Kullanıcı arayüzü

Kullanıcı arayüzü çok basittir. Sağ kulaklığın altında dört düğmeden oluşur. Müzik çalma / duraklatma kontrolü ve sesli asistan etkinleştirici olarak ikiye katlanan bir güç açma / kapama düğmesi, 3,5 mm ses konektörünün hemen arkasında bulunur. ANC düğmesi bu konektörün hemen önündedir. Bu düğmeye basmak, ANC'yi kapatmak ile "ANC 1" ve "ANC 2" olarak adlandırılan 35 dB veya 15 dB zayıflama arasında geçiş yapar.

Güç düğmesinin arkasındaki uzun bir rocker, sesi yukarı ve aşağı ayarlar ve her iki uca birlikte basmak 85 dB ve 95 dB ses sınırı arasında geçiş yapar. Külbütörün "+" veya "-" ucunu basılı tutmak, sonraki veya önceki parçaya atlar.

Mikro USB bağlantı noktasının yanındaki küçük bir LED, şarj durumunu gösterirken, 3,5 mm ses konektörünün yanındaki başka bir küçük LED güç ve Bluetooth durumunu gösterir. ANC düğmesinin, ANC'nin açık veya kapalı olduğunu gösteren yerleşik bir LED'i vardır.

Bu işlevleri çalıştırdığınızda, "Gücü aç", "Kapat", "ANC 1", "ANC 2", "ANC kapalı", "85 desibel maks.", "95 desibel maks." Gibi sesli bir sesli onay alırsınız. . " Kulaklığı açtığınızda, size pil ve Bluetooth bağlantı durumunu da söyler. Bunu, bazı ürünlerin kullandığı nota dizilerinden çok daha çok seviyorum.

psl puropro kontrolleri Puro Sound Labs

Kontroller ve ses bağlantısı sağ kulaklığın alt kısmında bulunur. İçerirler (LR): ses açma / azaltma düğmesi (ayrıca sınırlayıcı ayarları arasında geçiş yapar ve parçaları atlar), gücü açma / kapatma (ayrıca bağlı cihazda ses kontrolünü oynatma / duraklatma ve çalıştırma), 3,5 mm analog ses girişi ve ANC ( ANC 1, ANC 2, kapalı).

Verim

PuroPro'yu başıma ilk koyduğumda, son derece rahat hissettim — büyük kulaklarım için yeterince büyük kulak yastıkları, hafif ve kafa bandından düşük sıkıştırma basıncı. Her zamanki gibi, iPhone XS'imi kullanarak Tidal Master kitaplığındaki yüksek çözünürlüklü ses dosyalarından Bluetooth aracılığıyla parçalar çaldım.

İlk olarak Jacob Collier'in dördüncü albümü Djesse Vol. 3 . Bu, gerçekten aşağıya inen süper eğlenceli, pop-infüzyonlu bir parça. PuroPro'da ses, özellikle basta biraz örtülüydü. 85 ve 95 dB ayarlı sınırlayıcıyla dinledim ve 95 dB ayarının biraz daha yüksek ve biraz daha az örtülü olduğunu buldum, ancak yine de kristal netliğinde değil.

Ayrıca ANC ayarlarını (32 dB, 15 dB, Kapalı) denedim ve ses kalitesindeki tüm farklılıkları dinledim. (Bir sonraki bölümde ANC'nin gürültüyü ne kadar etkili bir şekilde iptal ettiğini tartışacağım.) Neyse ki, ton dengesi ve ses seviyesi bir ayardan diğerine pek değişmedi, ancak ANC'yi açmak örtülü kaliteyi artırdı. ANC kapalıyken 95 dB sınır ayarını tercih ettim.

Esperanza Spaulding'in Emily'nin D + Evolution'ından "Judas" çok derin baslara sahip – sonuçta o bir basçı – ve özellikle basta aynı hafif örtülü sesi duydum. Ama sesi oldukça doğal ve yumuşaktı.

Vokallerden bahsetmişken Sam Smith, Love Goes albümünden “Young” da harika sesler çıkarıyor. Bu, başlığın tamamen doğal olduğu, arka plan korosunun yüksek oranda işlendiği ve çok ilginç bir etki yarattığı güzel bir cappella parçası. PuroPro'da ses hala biraz örtülüydü ancak çok pürüzsüzdü, bu da bu yolda iyi çalışıyor.

psl puropro ürünü3 Puro Sound Labs

Puro Pro'nun kullanımı çok rahattır.

Üniversite günlerimde Evet'in büyük bir hayranıydım; Birden fazla kez yaşadıklarını duydum. Bu yüzden, yeni bir Yes albümü bulduğumda, The Royal Affair Tour (Live From Las Vegas) , klasik "Roundabout" u dinledim. Ne yazık ki, çalma önceki günlerdeki kadar hassas değil ve mix, benim kullandığımdan daha fazla ritim gitarıyla biraz tuhaf. PuroPro'da ses ipeksi pürüzsüzdü ama yine de biraz örtülüydü.

Bazı solo piyano için Keith Jarrett'ın Budapeşte Konserinden "Part XI" çaldım. Bu muhteşem kompozisyon, istediğim kadar şeffaf olmasa da, PuroPro'da akıcı geliyordu.

Aynı şey tam orkestra müziği için de geçerliydi. Franz Schmidt'in 2. Senfonisi'nin, Paavo Järvi yönetiminde Frankfurt Radyo Senfonisi tarafından Franz Schmidt: Complete Symphonies albümünde kaydedilen ilk hareketini dinledim. Schmidt, ne yazık ki, geç romantik / erken-modern bir besteci ve ikinci senfonisi dinlemek için bir zevk. Beklediğim gibi, PuroPro yumuşak ama biraz örtülü geliyordu ve alt uç biraz tıkalıydı. Orkestra bölümleri özellikle iyi tanımlanmadı ve birbirine biraz sıkıştırılmış gibi geliyordu.

ANC ve ses sınırlaması

PuroPro'nun gürültü engellemesini test etmek için, garajıma götürdüm ve güzel bir geniş bant, sabit durum sesi çıkaran çamaşır kurutucuyu çalıştırdım. ANC kapalıyken, kulak pedlerinin pasif izolasyonunun gürültüyü, özellikle de yüksek frekansları ne kadar iyi engellediğine şaşırdım. ANC'yi yüksek ayarına getirmek (ANC 1, 32 dB zayıflama), düşük ve orta frekansları önemli ölçüde azalttı. Düşük ayar (ANC 2, 15 dB) de çok etkiliydi, ancak daha çok orta kademe frekansı duyabiliyordum. Yine de ANC kapalıyken olduğundan çok daha iyiydi.

Daha önce de bahsettiğim gibi, ses sınırlayıcıyı 95 dB'ye ayarlamak, 85 dB ayarından önemli ölçüde daha yüksek bir seviyeyle sonuçlandı. Bu yüzden, Studio Six Digital'in AudioTools iOS uygulamasıyla çalışmak üzere tasarlanmış kalibre edilmiş ölçüm mikrofonumu (bir iTestMic) çıkardım.

psl puropro ürünü1 Puro Sound Labs

Marka tanıdık olmayabilir, ancak bunlar fiyata göre kaliteli kutular.

İPhone XS'imde AudioTools'ta SPL Graph modülünü kullandım. Modül, zaman içinde SPL'yi ölçer ve Leq (ölçümün tüm uzunluğu boyunca ortalama RMS seviyesi) ve Lmax (ölçüm sırasında maksimum 1 saniyelik RMS seviyesi) dahil olmak üzere çeşitli ölçümler sağlar.

Bu ölçüm için bir iPad'den Cream'in “White Room” u çaldım. Mikrofonu doğrudan sağ kulaklığın ortasına doğru tutarken, sesi en üst düzeye çıkardım ve melodiyi iki kez çaldım – bir kez sınırlayıcı 85 dB'ye ve tekrar sınırlayıcı 95 dB'ye ayarlıyken. Mikrofonun ön camı var, bu yüzden kulaklığın iç yüzeyinde durmasına izin verdim.

85 dB ayarında, Leq 73,3 dBA (A ağırlıklı) ve Lmax 85,6 dBZ (düz) idi. Bu, 85 dB sınırının biraz üzerinde ve yalnızca anlık olarak. 95 dB ayarında, Leq 82.5 dBA ve Lmax 91.4 dBZ idi – 85 dB ayarından önemli bir artış, ancak 95 dB sınırına ulaşmadı veya bu sınırı aşmadı.

Cleer Flow II ile Karşılaştırma

Bu günlerde, Bluetooth ANC kulaklıkları için referansım , burada incelenen Cleer Flow II'dir . Ve 179,99 $ 'dan PuroPro ile aynı fiyat aralığında, bu yüzden her iki kulaklıkta da daha önce listelenen parçaların her birini dinledim.

İlk notadan son notaya kadar, Flow II temiz, net ve açıktı, PuroPro'dan sürekli olarak duyduğum hafif örtülü kaliteye dair hiçbir ipucu yoktu. Orkestra pistinde bölümler daha belirgindi ve yüksek sesli pirinç bölüm daha ışıltılıydı. Duyduğum tek olumsuz, Keith Jarrett solo piyano parçasındaki biraz sert, keskin bir kaliteydi.

Konfor açısından, PuroPro açık ara kazanır. Flow II daha ağırdır, kulaklıkları daha küçüktür ve kenetleme basıncı daha yüksektir. Öte yandan, Flow II biraz daha sağlam görünüyor ve ekstra ağırlığına yol açıyor.

Ayrıca iki kulaklığın gürültü gidermesini de karşılaştırdım. Flow II'nin pasif izolasyonu yoktur; aslında, ANC kapalıyken, çevredeki ortamı duymanızı sağlamak için kulaklığa ortam sesini gönderir – etrafta dolaşırken takıyorsanız harika bir güvenlik özelliği. ANC açıkken, Flow II PuroPro'nun ANC 2 ayarı kadar etkilidir, yani PuroPro'nun ANC 1 ayarı kadar iyi değil ama yine de çok iyi.

Sonuç olarak

Puro Sound Labs PuroPro için çok şey var. Son derece rahattır ve hibrit gürültü önleme özelliği birinci sınıftır. Şirketi gürültüye bağlı işitme kaybı konusunda endişelendiği ve kulaklığın çıkış seviyesini sınırlayarak bu konuda bir şeyler yaptığı için alkışlıyorum. Seviyeyi daha yüksek limit ayarında artırmak, ancak, garip bir seçim IMO'dur.

Ses kalitesi hiçbir şekilde fena değil – ipeksi pürüzsüz ve vokaller tamamen doğal. Ancak, özellikle alt uçta sürekli olarak biraz örtülüdür, bu da biraz sıkışık bir sunuma yol açar.

Karşılaştırıldığında, benzer fiyatlı Cleer Flow II, şirketin akıllıca yanlış yazılmış ismine dayanıyor – net, temiz ve açık. Ve daha ağır olduğu anlamına gelse de daha önemli hissettiriyor. Olumsuz tarafı, daha küçük kulak yastıkları ve daha yüksek sıkıştırma basıncı ile PuroPro'dan daha az rahattır. Bu, özellikle uzun süreler boyunca çok rahatsız edici, daha az rahat olduğu anlamına gelmez.

149,99 $ 'dan PuroPro oldukça uygun fiyatlı. Konfor, gürültü iptali ve işitme duyunuzu korumaya yüksek bir değer verirseniz ve kristal netliğinden biraz daha azını tolere ederseniz PuroPro mükemmel bir seçimdir. Öte yandan, ses kalitesi çok önemliyse, Cleer Flow II daha iyi bir alternatiftir.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.