Kuzgunlar Colts

Üzerinden Kararlı Galibiyetle Dikiz Aynasında Kayıp Bıraktı

John Harbaugh'un baba tarafından büyükbabası Bill, korkunç bir sürücüydü ve Baltimore Kuzgunları için çalkantılı bir hafta başladığında, koç, oyuncularıyla olduğu kadar çok şey paylaşmaya mecbur hissetti.

Harbaugh, dedesi onlara, boyayı kazımadan veya tahtayı dövmeden garaja girip çıkamayacağını söyledi. Arabasında dikiz aynası olmadığından nazikçe bahsedildiğinde, Bill bir açıklama yaptı: "Nereden geldiğimi bilmeme gerek yok. Nereye gittiğimi bilmem gerekiyor. "

Kuzgunların inançları bir tür körü körüne inançla gizlenmiş durumda; kritik bir oyunu, verimli bir sürüşü ya da futbolun baskın bir yarısını, sadece yapabildikleri için – çünkü nereye gittiklerini biliyorlar. Pazar günü sezonları zorlaşırken, Kuzgunlar, Indianapolis Colts'ı şaşırtan ikinci yarıda üçünü de topladı.

Baltimore için sonuç – 24-10 galibiyet – çok önemliydi. Geçen hafta AFC North rakibi Pittsburgh'a son saniye kaybettikten sonra galibiyet, Ravens'in zorlu konferansta bir yarışmacı olarak varlığını yeniden ortaya koydu ve Colts'un (5-3) playoff kovalamacasındaki yolunu engelledi. Ancak Kuzgunların bakış açısından, Pazar günü nasıl kazanmayı başardıkları da aynı derecede önemliydi.

Harbaugh, "Kazanmanın ciddiyetini anladılar," dedi. "Kazanmanın ne kadar zor olduğunu anladılar."

Zordu çünkü Kuzgunlar geçen hafta yaralanan iki hücum oyuncusu olmadan oynadılar; geçen hafta koronavirüs için pozitif test yapan All-Pro viraj oyuncusu Marlon Humphrey ; ve ilk çeyreğin başlarında baldır sakatlığı ile ayrılan Pro Bowl defans oyuncusu Calais Campbell. Zordu çünkü ilk yarıda Colts, oyun kurucu Lamar Jackson'ı ve ligin bu sezon başka hiçbir takımın sahip olmadığı en verimli koşu hücumunu engelledi ve Baltimore'u 18 acele yarda tuttu. Ve zordu çünkü Kuzgunlar, tüm hücum dinamizmlerine ve savunma güçlerine rağmen, devre arasında gerideyken arka arkaya 20 maç kaybetmişlerdi.

Baltimore (6-2) Pazar günü ikinci yarı için sahaya çıktığında, defansif olarak 10-7'lik bir gol attığında, sezonunun dayanak noktasını gördü: Art arda ikinci bir kayıp Kuzgunlar'ı üç maç itebilirdi. Steelers'ın bölümdeki arkasında ve Jackson'ın sadece alt takımları yeneceği inancını pekiştirdi, bu fikir, Ravens'in geçen sezon Tennessee'ye yenilmesiyle yayılan ve bu yıl Pittsburgh ve Kansas City'ye yapılan mağlubiyetlerle sürdürülen bir fikir.

Kuzgunların Colts'un 3 yard çizgisinden birinci ve golü attığı bir sürüşün ardından oyun, başlangıçta eksik olarak kabul edilen bir Indianapolis pası üzerinde dört dakika ikinci yarıya döndü. Ancak Harbaugh, geri adım atarken topu yakalayan korner oyuncusu Marcus Peters'ın topun yerinden çıkmadan önce topa sahip olmak için yeterince uzun süre tuttuğuna inanarak çağrıya meydan okudu. Çağrı geri çevrildi – Peters'ın onu kontrol ettiğine ve üç adım attığına karar verildi – ve mülkiyeti geri kazandıktan sonra Baltimore yeniden ayarlandı.

Kuzgunlar tempoyu yükselterek Indianapolis'in yan çizgiden yan çizgiye hızının etkinliğini azalttı. JK Dobbins'in Indianapolis 43'ten dördüncü ve 3'te 4 yarda koşusu ile uzatılan bir seride, Gus Edwards tarafından 1 yarda koşulan 1 yarda ve Jackson'dan 9 yarda bir kaleci tarafından arka arkaya sürüşlerde gol attılar.

Harbaugh, "Bu, tetiği çekmesi zor" dedi, ama oyuna güvendi ve doğru okumayı yapması için Jackson'a güvendi.

Doğal eğilim, Jackson gibi bir oyuncunun rekorları kırıp savunmaları aldattıktan ve ödülleri topladıktan sonra istikrarlı ve ölümcül bir hızda yükselmeye devam ettiğini varsaymaktır. Sezon dışı sezonunun MVP sezonları arasında kışkırtıcı bir soluğu temsil ettiğini ve her oyunda zaten iradesine bağlı bir konumu yeniden tanımladığını söyledi.

Bir oyuncunun gelişimi nadiren doğrusaldır. Oyun kurucular, özellikle. Jackson, her zamanki gibi anlaşılması zor bir durumdur, ancak geçme becerisi azalmıştır. Pazar gününe girerken, önceki beş maçının dördünde atışlarının yüzde 60'ından daha azını tamamlamıştı ve Pittsburgh'a karşı oynadığı dört cirolu bir günün parçası olarak iki önleme atışı yapıyordu.

Colts'a karşı, Jackson 10 ikinci yarı pasların hepsini tamamladı – "devam ettirerek" dedi – 170 yarda 23 üzerinden 19'unu bitirmek için. Ayrıca, Baltimore tek bir acele bahçesinde bile netleyemeyince kasvetli bir ilk çeyrekten sonra yeniden toplanarak 58 yarda koştu. İkinci çeyrekte, Kuzgunlar sefil bir üçlü tamamladı – doldurulmuş koşu, çuval, penaltı – üçüncü ve 35 ile karşılaştı. Katliamın toplamı, Kuzgunların Tennessee'ye play-off mağlubiyetlerinden bu yana en kötü hücum ilk yarı gösterisini temsil ediyordu. Chuck Clark'ın gol için başarısız dönüşü olmasaydı, Baltimore hiç gol atamazdı.

Ama sonra Baltimore, ikinci yarıda Indianapolis'i devre dışı bıraktı ve Matthew Judon, 5 dakika 34 saniye kala Baltimore 16'dan dördüncü ve 1'de tamamlamayı zorlamak için Philip Rivers'a vurarak Colts'un umutlarını neredeyse tamamen söndürdü. Kuzgunlar, genel menajerleri Eric DeCosta'nın Pazar günkü galibiyetini tanımlamak için “metanet” kelimesini kullandığı coşkulu bir soyunma odasında toplandı.

Sezonun ortasında, Kuzgunlar iyi konumlanmış durumda. Pittsburgh'a yakın konumdadırlar. Hala NFL'deki en iyi takımlar arasında Nereden geldiklerini biliyorlar ve nereye gittiklerini seviyorlar.