Remo + DoorCam 2 incelemesi: Ön verandanızı izlemenin en kolay yolu

Remo + DoorCam 2, sabit bir görüntülü kapı zili takamayan veya takmak istemeyen insanlar için kapı üstü bir güvenlik kamerasıdır.

Kiracılar için iyi bir seçenektir ve bir video kapı zilinin birçok işlevini sunar, ancak kilit bir özelliği eksiktir: kapı zili işlevi. Bu bir eleştiri değil, ancak satın alırken bunu aklınızda bulundurmalısınız.

Bu inceleme, TechHive'ın rakip ürünlerin incelemelerini bulacağınız en iyi video kapı zilleri kapsamının bir parçasıdır ve bu tür bir ürün için alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken özelliklere ilişkin bir alıcının kılavuzudur.

Kurulum

Kurulum çok hızlı ve basitti. Kamera, dışarıda bir kamera ünitesi ve içeride elektronik ve pil paketi ile bir kapının üstüne oturur. Bu sayede çok fazla çaba sarf etmeden çalınamaz veya kapıdan çekilemez.

remo doorcam kurulu Martyn Williams / IDG

Doorcam 2, kapınızın üstüne sığar ve kalıcı olarak kurulmaz, bu da onu kiracılar veya görüntülü kapı zili takamayanlar için çekici bir seçenek haline getirir.

Bu düzenleme, kameranın orada engel olmadan oturmasını sağlamak için kapınızı ölçmeniz gerektiği anlamına gelir. Ön kapımda, üstte küçük bir dizi cam panel var ve bunu kapının ortasına yerleştirmeye çalıştığımda sınır önümde. Neyse ki, onu bir tarafa taşıyabilirdim, ancak panel daha büyük olsaydı, bu uymazdı. Ünite, kapının üstünden 5,3 inç aşağıya düşer.

Sağlam bir kapının önünde bir ekranınız varsa da dikkatli olmanız gerekir. Bu durumda ekran kamera kafasına çarpabilir veya kamera ekrandan bakar.

Ön ve arka üniteler, kapıya iyi bir şekilde oturmanızı sağlayan ayarlanabilir bir metal braketle bağlanır.

Üç D hücresinden güç alıyor ve test ettiğim üç hafta boyunca uygulamadaki pil göstergesi tam altına düşmedi. USB kablosuyla çalıştırma seçeneği var.

remo doorcam 2 piller Remo +

Kamera, üç D hücreli pille çalışır.

Kullanımda

Kameradan gelen video kalitesi ortalamadır. Bazı üst düzey kapı zili kameraları kadar iyi olmasa da, kapınızın önünde neler olup bittiğini net bir şekilde görmek için yeterince iyidir. Kamera lensi 160 derecelik görüş alanına sahiptir, bu nedenle kapının önünde olan her şeyi yakalar.

Kullanıcı tarafından ayarlanabilen üç kalite seviyesi vardır: düşük VGA çözünürlüğü (640×480 piksel), ortalama 1280×720 yüksek tanımlı ve en iyisi 1920×1080 tam yüksek tanımlı.

Remo + Doorcam 2 Martyn Williams / IDG

Doorcam 2, kapınıza bırakılabilecek paketler de dahil olmak üzere verandanızın tam bir görüntüsünü yakalayabilmelidir.

Kameranın iyi çalışan bir kızılötesi gece görüşü işlevi var, ancak görüntüyü biraz yetersiz buldum çünkü kızılötesi ışığın çok fazlası kapı çerçevemden yansıdı ve kameranın telafi etmesine neden olarak aşırı düz bir görüntüye neden oldu. Görüş mesafesi gündüze göre çok daha kısaydı – Remo, yaklaşık 3 metre (10 fit) olduğunu ve kapıyı gayet iyi kapladığını söylüyor.

Tetiğin hassasiyeti de düşük, orta veya yüksek olarak ayarlanabilir ve düşük ayarda bile kapımın önünde koşan sincapları tetiklediğini gördüm.

Hareket algılandığında, kamera başlangıçta bir fotoğraf gönderir ve bir dakika içinde, uygulamada 30 saniyelik bir video dosyası görüntülenebilir.

201019 remo 04 Martyn Williams / IDG

Kızılötesi gece görüşü ile Doorcam 2, dışarısı karanlık olduğunda kapınızın önündeki yaklaşık 10 fit alanı yakalayabilir.

Hareket, bu kapı kamının tetiklenmesinin tek yoludur. Kapı zili kamera cihazlarının aksine, basılacak bir düğme yoktur ve evinizin içinde hiçbir zil sesi duyulmaz. Bu, DoorCam 2 ile Ring veya Nest video kapı zilleri gibi bir şey arasındaki temel farktır.

Bu, mevcut bir kablolu kapı zili olan bir evde kullanılırsa, o zaman bu sorun olmaz. Birinin kapı zilini çaldığını duyacaksınız ve kısa süre sonra telefonunuza bildirim alacaksınız. Cihazın iki yönlü konuşma özelliği vardır, böylece ön kapınızdaki insanlarla uzaktan konuşabilirsiniz.

remo doorcam 2 uygulaması Martyn Williams / IDG

Bir görüntülü kapı zilinin aksine, Doorcam 2'de ziyaretçilerinizin sizi varlıklarına karşı uyarmak için kullanabilecekleri hiçbir araç yoktur.

Varolan bir kapı zili yoksa öyle değil çalışır Ama, eğer, ya sen planlama bildirim görerek hızlı olmadıkça, sen kapıda insanları kaçırabilirsiniz unutmayın evden bu kullanmak durumunda .

Sonuç

Remo + DoorCam 2, kiracılar ve geleneksel bir görüntülü kapı zili kuramayanlar için ilginç bir cihazdır. Kurulumu kolaydı, çıkarması kolay olacak ve iyi çalıştı. Nişinde çok az rekabet var, bu nedenle diğer ürünlerde kısıtlamalarla karşılaşıp karşılaşmadığınızı düşünmeye değer. Bir video kapı zili yükleyebilirsiniz Ancak, sen sisteme entegre bir kapı zili sahip kolaylık yarar bulabilir.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.