Reolink Argus 2E incelemesi: Tüm temel özelliklere sahip uygun fiyatlı bir güvenlik kamerası

Reolink'in Argus kameraları, yalnızca gerekli olan kablosuz güvenlik kamerası ihtiyacını ustaca karşıladı. Argus 2E, ailenin en son modelidir, ancak soyun neresinde olduğu biraz kafa karıştırıcıdır. Adı göz önüne alındığında, bunun Argus 2'de bir güncelleme olduğunu düşündüğünüz için affedileceksiniz , ancak bu model tamamen yeniden tasarlanmış Argus 3'e dönüştü. 2E aslında Argus Pro'nun yerini alıyor , bu da isminin aksine Premium versiyonu değildi. Argus ve hatta ana modelin birkaç özelliğinden yoksundu.

O halde, 2E'nin Argus 3'ün yeni tasarımına sahip olmadığı, ancak Argus Pro'nun biraz değiştirilmiş bir versiyonu gibi göründüğü mantıklı geliyor. Özelliklerin çoğu da aynı: 1080p video, iki yönlü ses ve pasif kızılötesi hareket algılama. Ve Argus Pro gibi, 2E de bu iç / dış kamerayı dışarıya yerleştirmeniz durumunda isteğe bağlı bir güneş paneli (25 $) ile sürekli olarak şarj edilebilen 5200mAh şarj edilebilir bir pil ile çalışır. Merakla, görüş alanı Pro'da 130 dereceden burada 120 dereceye düşürüldü, ancak 2E, Pro'nun sahip olmadığı (ancak ana Argus kameralarının yaptığı) daha net gece görüşü için bir Starlight CMOS sensörü ekliyor.

Bu inceleme, TechHive'ın rakip ürünlerin incelemelerini bulacağınız en iyi ev güvenlik kameraları kapsamının bir parçasıdır ve bu tür bir ürün için alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken özelliklere ilişkin bir alıcı kılavuzu.

Pille çalışan kablosuz kameralar, elektrik prizlerinin az olduğu dış mekan kullanımı için idealdir. 2E, zararlı toza ve su püskürmelerine karşı korunduğunu gösteren IP65 derecesiyle hava koşullarına dayanıklıdır ve 14 derece ila 131 derece F arasında bir çalışma sıcaklığına sahiptir. ( Bu hikayede IP kodları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .)

reolink argus2e 2 Yeniden bağlantı

Argus 2E, dış mekan kullanımı için hava koşullarına dayanıklıdır.

Hareket algılamalı video kliplerin yerel kaydı, Argus serisinin ayırt edici özelliğidir ve burada microSD kartla kullanılabilir (64 GB'a kadar kartlar desteklenir, ancak hiçbiri dahil değildir). Ayrıca, bir saldırganın kameraya zarar vermesi veya kamerayı çalması durumunda yakalanan videonuzun yedeğini sağlayacak olan Reolink Bulut hizmetine abone olma seçeneğiniz de vardır. Üç plan sunulur: Standart plan, ayda 3,50 ABD doları veya yılda 35 ABD doları karşılığında beş kamera için 30 GB bulut depolama alanı ve 30 günlük bulut video geçmişi sağlar. Premier planı, depolamayı 80 GB'a çıkarır ve desteklenen kamera sayısı ayda 7 ABD doları veya yılda 69 ABD doları karşılığında 10'a çıkar. Reolink ayrıca, ayda 10,50 ABD doları veya yılda 104 ABD doları karşılığında toplam 150 GB depolama alanı ve 60 günlük bulut video geçmişi sağlayan 20 kameraya kadar bir iş planı da sunar veya aylık 17,50 ABD doları veya 175 ABD doları karşılığında 30 kameraya kadar yıllık.

Kurulum ve performans

2E'nin kurulumu, Argus kameraları için tipik adımları izler. Reolink yardımcı uygulamasını indirmeniz ve kamerayı ağınıza bağlamak için kurulum istemlerini takip etmeniz gerekir. Bu, birkaç QR kodunu taramayı içerir, bundan sonra uygulama ağınızı otomatik olarak bulmalı ve sizden oturum açmanızı istemelidir. Ardından, kamerayı montajı bir dış duvara vidalayarak ve kamerayı yuvaya vidalayarak kurabilirsiniz. Kamerayla birlikte vidalar, duvar dübelleri ve bir montaj şablonu dahildir. Kamerayı bir ağaca veya çit direğine monte etmeyi tercih ederseniz, bir montaj kayışı da sağlanır.

2E'ye, uygulamadaki cihazların ana listesinden erişilebilir. Bunun seçilmesi, canlı beslemeyi görüntüleyebileceğiniz ve yönetebileceğiniz, iki yönlü iletişimi gerçekleştirebileceğiniz ve kameranın microSD kartında kayıtlı olay algılanan klipleri görüntüleyebileceğiniz ana ekranını açar.

reolink argus2e 4 Yeniden bağlantı

Argus 2E, sürekli şarj için 25 dolarlık bir güneş paneli ile eşleştirilebilir.

Kamera güzel ve keskin bir görüntü sağlar. Renkler canlı ve doğrudur ve geniş görüş açısına rağmen çok az balık gözü bozulması vardır. Altı kızılötesi LED ile sağlanan ve kameradan 33 fit'e kadar aydınlatan gece görüşü, düşük ışıkta otomatik olarak devreye girer. Bu görüntüler mükemmel kontrasta sahiptir ve video kanıtı için sahnede bol miktarda ayrıntı ortaya çıkarır.

PIR hareket algılama, nesnelerden yayılan kızılötesi ışığı ölçerek çalışır. Pratikte bu, kameranın görüş alanındaki insanları (veya hayvanları) yakalayacağı, ancak arabaların yanından geçerek veya sallanan ağaç dallarıyla tetiklenmeyeceği anlamına gelir. Testlerimde dikkate değer ölçüde doğruydu, yalnızca birisi endişelenebileceğim kadar yaklaştığında beni uyarıyordu. Telefonumdaki push bildirimine bir dokunuş, kaydedilen klibi hemen açtı, böylece meşru bir tehdit olup olmadığını doğrulayabileyim. Öyle olsaydı, kişinin orada ne yaptığını öğrenmek için iki yönlü konuşma özelliğini kullanabilir ya da kameranın yerleşik sirenini tetikleyerek, araba alarmı gibi çığlık atarak onları uzaklaştırabilirdim.

Bildirimler hızlı ve öfkeli gelmeye başlarsa, uyarılar etkin olduğunda planlayarak akışı yönetebilirsiniz – bu günlük olarak yapılabilir – sensörün hassasiyetini ayarlayabilir veya sadece kapatabilirsiniz. Bu seçenekler, uygulamanın ayarlar menüsünde sezgisel olarak düzenlenmiştir.

reolink argus 2e Michael Ansaldo / IDG

Argus 2E'yi Reolink uygulamasındaki ekranından kontrol edebilirsiniz.

Kamerayı telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan yönetmenin yanı sıra, 2E'yi Amazon Alexa veya Google Assistant ile eşleştirerek sesli komutları kullanarak kontrol edebilirsiniz; bu, Argus Pro'nun incelediğimizde desteklemediği bir şey. Her iki durumda da, ses yardımcısından kameranın beslemesini servislerin akıllı ekranlarından birinde veya TV'nizde göstermesini istemeniz yeterlidir.

Karar

Argus serisinin geri kalanı gibi, 2E de minimum telaşla güvenilir şekilde çalışan oldukça basit bir kameradır. Sadece 85 $ 'da, ayak parmağınızı DIY ev güvenliğine sokmanın ve daha ileriye götürmek isteyip istemediğinize karar vermenin düşük riskli bir yolu. Tek bir kameranın ötesine geçmek istemediğinizi veya buna ihtiyaç duymadığınızı fark etseniz bile, Argus 2E size yıllarca iyi hizmet verecek gerekli tüm güvenlik özelliklerine sahiptir.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.