Samsung The Frame 4K UHD TV incelemesi: Duvar sanatı TV sanatını iyileştirme

TV gibi görünmeyen üstün bir TV arıyorsanız, Samsung'un The Frame'den ötesine bakmayın. " Bir tür video izlemediğinizde sanatı gösteren, duvara asılı bir resim çerçevesi olarak görünecek şekilde tasarlanmış kuantum noktalı bir LCD ve bu rolde inanılmaz derecede ikna edici görünüyor.

Özel renkli çerçeveler, 1.400 mevcut sanat eserinden oluşan bir kitaplık (satın alma fiyatına 20 dahildir) ve hatta en talepkar ev dekoratörü bile memnun olmalıdır.

Bu inceleme, TechHive'ın rakip ürünlerin incelemelerini bulacağınız en iyi akıllı TV'leri kapsamının bir parçasıdır ve bu tür bir ürün için alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken özelliklere ilişkin bir alıcı kılavuzu.

Tasarım ve özellikler

Duvara asılan bir resmi daha iyi taklit etmek için The Frame, 60Hz, 10-bit, 3840 x 2160 (4K UHD) LCD panelin biraz ötesine uzanan dikdörtgen şeklinde değiştirilebilir bir çerçeve kullanır. Arka kısım, birlikte verilen sığ profilli duvar montajının takıldığı bir girinti ile tamamen düzdür. Evet, tıpkı bir resim çerçevesi gibi duvara tam oturur.

Stok çerçeve renk algınıza hitap etmiyorsa veya dekorunuza uymuyorsa, ana kasaya manyetik olarak bağlanan beyaz, pembe, bej, kahverengi ve sarı çerçevelerin her biri 100 ABD Doları karşılığında mevcuttur.

çerçeve ürün resmi Samsung

Samsung'un The Frame özelliği, Sanat Modundayken tüm dünyayı gerçek bir duvara asılı tablo gibi arar. Aynı zamanda mükemmel görüş açılarına sahiptir.

Normal güç ve bağlantı kabloları estetiği bozacağı gibi, Frame'de Samsung'un One Connect tek kablo bağlantısı da bulunuyor. Bu açık (tel hariç) kablo, elektroniklerin ve tüm bağlantı noktalarının çoğunu barındıran bir bağlantı kutusuna bağlanır. Uygun şekilde açık renkli bir duvar verildiğinde, kablonun tespit edilmesi zordur. Karanlık yüzeylerde daha çok öne çıkacaktır.

Açıkçası, bir resim çerçevesi resimsiz bir işe yaramaz ve Samsung, Sanat Mağazasındakilerin yaklaşık 1.400'ünü sağlıyor. Ne yazık ki, hepsi bedava değil. 20 ücretsiz sanat eseri ve mağazaya üç aylık ücretsiz abonelik alırsınız; Bundan sonra, bir abonelik aylık 5 dolardır. Ayrıca beğendiğiniz işleri 20 dolara satın alabilirsiniz.

Çerçeve şu anda 32 inç (600 $), 43 inç (1.000 $), 50 inç (1.300 $), 55 inç (1.500 $), 65 inç (2.000 $) ve 75 inç (3.000 $) çeşitlerde mevcuttur. Bu yazının ardından gerçekleşen bir Kara Cuma satışı bu fiyatları düşürüyor.

Bağlantı dört HDMI bağlantı noktası (biri ARC'yi destekler), iki USB bağlantı noktası, ethernet, koaksiyel (TV anteni için), dijital optik (Toslink) ses çıkışı ve entegrasyon için 3,5 mm RS232C jakı içerir. 802.11ac Wi-Fi ve Bluetooth da sağlanır ve ikincisi, düşük gecikmeli bağlantıları destekler, böylece gecikmeden kulaklıkları ve diğer hoparlörleri kullanabilirsiniz.

Arayüz ve uzaktan kumanda

Uzaktan kumanda, Samsung'un minimalist düzeni ve kontrolleriyle tanıdık Tek Uzaktan Kumandasıdır. Çok şık ve bu durumda beyaz.

çerçeve uzaktan kumanda 004 dinamik beyaz Samsung

Samsung'un minimalist, ancak oldukça etkili ve konforlu Tek Uzaktan Kumandası, daha samimi beyaz renkte olsa da Çerçeve ile birlikte gelir.

Samsung Smart Hub kullanıcı arayüzü, kullanımı ve yapılandırması kolay, sektördeki en iyilerden biridir. Bununla birlikte, ayarlar menüleri çok fazla ayrıntı gerektirir ve Smart Hub'ı en son ziyaret ettiğinizde asla kaldığınız yere geri dönmezsiniz. Sonra tekrar, ayarları ne sıklıkla değiştiriyorsunuz?

Tüm büyükler (Hulu, Netflix, YouTube vb.) Dahil olmak üzere geniş bir uygulama koleksiyonu var. Android TV kadar iyi değil ama çok iyi.

Verim

Çerçeve çok iyi bir resim sunuyor. Amaçlanan rolü için olması gereken her şey budur ve mükemmel görüş açıları ve ekran uygunluğu sunar (kaplamalardan bulanıklık olmaz).

Bununla birlikte, filmler ve TV için, Samsung'un en son yüksek kaliteli girişlerinden gördüklerime bağlı değil. Evet, şımarık oldum. Başka bir deyişle, süper 8K Q900R bir yana , Q80R veya Q90R gibi bir şeyden çok geçen yıl bu kez incelediğim 2019 Q60R'yi hatırlatıyor. Sonra tekrar, bu TV'ler statik sanatı The Frame'den daha iyi göstermeyecek ve duvarınızda o kadar iyi görünmeyecektir.

The Frame'in görüntüsünün Samsung'un en iyisi olmamasının bir nedeni, şirketin en iyi TV'lerini daha küçük boyutlarda üretmemesi. Bu 43 inç teslim edildiğinde, ön büro çalışanlarımızdan biri, boyutu genellikle inceleme için aldığımız devasa setlerden daha çok sevdiklerini söyledi.

Görünüşe göre devasa büyüklükteki TV pazarı doymuş durumda veya belki de izleyiciler bunlardan bunalmış hissediyor. Piyasada 49 inç OLED'ler ve diğer küçük boyutlu yüksek kaliteli LCD düşüşü gibi şeyler görmeye başlıyoruz. Umarım Samsung'un rakamları onları bu yönde de iter.

01 PDP Galeri Çerçeve Ürün QN75LS03TAFXZA Ön Siyah 1600x1200 Samsung

Bu resim size The Frame'in rengi veya parlaklığı hakkında pek bir şey söylemeyecek, ancak birincisi kuantum noktaları sayesinde mükemmel ve ikincisi fazlasıyla yeterli.

Belki parlaklık açısından veya karmaşık görüntülerin tavalarını işleme biçiminde üst düzey değildir, ancak The Frame'in rengi, Samsung'un iyi bilinen kuantum nokta teknolojisi nedeniyle mükemmeldir. TV'nin yalnızca 60Hz yenileme hızına sahip olduğu düşünüldüğünde, hareket telafisi şaşırtıcı derecede iyiydi. HDR etkisinin HDR malzemesiyle farkedilebileceği kadar tepe parlaklığı var, daha fazla kontrast ve parlaklık mevcut olduğu kadar muhteşem değildi.

The Frame'in Sanat Modundayken ortam ışığını algılayacağını ve size uygun miktarda parlaklık verecek şekilde ayarlayacağını unutmayın. Her halükarda normal aydınlatma sağlandığında – doğrudan güneş ışığı sensöre çarparsa, tüm bahisler kapanır.

Pahalı ama şekil bilincine sahip olanlar için buna değer

Çerçeve, sanatı sergileyen bir duvarda iyi görünmekle ilgili ve bunu son derece iyi yapıyor – gördüğüm diğer tüm TV'lerden çok daha iyi. Bunun için, mükemmel bir ürün ve genel olarak çok, çok iyi bir TV.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.