Steelers, Lamar Jackson'ın Son Pasını Durdurduktan Sonra Yenilmez Kalıyor

Her NFL normal sezonunda oynanan 256 maçtan ikisi – ve sadece ikisi – düşmanlık, kötü niyet ve sağlıklı dozda saygı ile zenginleştirilmiş, kısır ve yakın oldukları kadar güvenilir bir şekilde eğlencelidir. Bunlar, Pittsburgh Steelers ve Baltimore Ravens arasındaki, ıslık sonrası çatışmalar, sınır dışı vuruşlar ve her yıl sezon sonrası sonuçlarla dolu AFC Kuzey sınır kanunları arasındaki oyunlardır.

Baltimore'da bir yağmurun ortasında Pazar günü tartışılan ligin mevcut en çirkin rekabetinin son taksimi, olağan tuzaklar ve biraz daha fazla gerilim içeriyordu. Dört kurşun değişikliğinden, kritik bir dördüncü-aşağı duruşundan ve şevkli bir geç hareketten sonra, Steelers'ın 28-24 galibiyetine son, nefessiz oyuna kadar karar verilmedi.

Her şey bittiğinde, Steelers 10 puanlık bir açığın üstesinden geldikten ve Lamar Jackson'ın son bölgedeki çift korumaya atılmasının ardından, Steelers kutlamak için neredeyse çok yorulmuştu – neredeyse. Koşuyu savunan yaygın istatistiksel dezavantajlara ve karakteristik olmayan hatalara rağmen, NFL'nin son yenilmeyen takımı olarak 7-0'da bölüm üstünlüklerini iddia ederek dayandılar.

Dış savunma oyuncusu TJ Watt, "Kazandığımız için mutluyuz" dedi. İyi, kötü ya da çirkin olması umurumuzda değil.

Dördüncü çeyrek, Pittsburgh'un 21-17 önde olduğu gün doğdu ve takımlar, kontrolden çıktıktan sonra, anlaşılmaz bir 265 acele yardası için Steelers'ı ezmeye giden Baltimore (5-2), birkaç şeye daha ihtiyaç duydu. İki dakika kala Pittsburgh 8 yard çizgisinden dördüncü ve 3 ile karşı karşıya gelen oyuncu, onları almak için heyecan verici oyun kurucusu Jackson'a döndü.

Steelers'ın savunma tarafı Isaiah Buggs, 2 yarda yükselen bir aceleye zorlayarak Jackson'ı doldurdu. Ancak Pittsburgh, elde edilen topa ilk kez sahip olamayınca, kumar oynamak zorunda kaldı ve Kuzgunlar – Jackson, Willie Snead IV'ü dördüncü ve 2'de 32 yarda bulduktan sonra – Steelers'ın 23 yarda çizgisine yükseldi. sekiz saniye kaldı. Watt, Jackson'ı ilk yere hatalı bir atış yapmaya zorladı. Sonra Jackson, bir oyun kaldı, Snead'e ve iki Steelers'a bir top kırbaçladı.

Yere düştü ve böylece bir hafta daha – Steelers geçen hafta Tennessee'de hatalı bir saha golü girişiminden kurtuldu – ligde en iyi rekora sahip olan takım AFC North'ta yaşıyor. Pittsburgh oyuna NFL'de en az yarda izin vererek girmişti ve Baltimore en az puanı toplayarak oyuna girdi. Karşılaşma, konferans hiyerarşisinin bir yansıması olan kozmik bir önemi daha da üstlendi.

ResimSteelers oyun kurucu Ben Roethlisberger yarıda 10 puanlık açıktan yükseldi. Her ikisi de ikinci yarıda 182 yarda ve iki gol için 32'de 21'i bitirdi.
Kredi … Nick Wass / Associated Press

Baltimore, kaybetmeden öncekinden daha az bir tehdit değil, özellikle 457'den 221'e Steelers'ı geride bıraktıktan ve onları üçüncü düşüşte dokuz dönüşümden üçüyle sınırladıktan sonra. Jackson 273 yarda – yerde 65 – ama Pittsburgh'un 14 sayıya dönüştürdüğü iki müdahale attı. İkinci yarıda erken gelen ve defans oyuncusu Alex Highsmith tarafından oyuna alınan ikincisi, Steelers'ı çekişmeye götürdü.

Sanki Steelers geçen haftaki oyunu oynadı, ilk yarıda Tennessee'ye hükmediyor, sonra tersine çirkin bir saniyeye yol açıyordu. İlk yarıda 17-7 geride kaldıktan sonra, Baltimore bölgesinde sadece dört oyun koşan Pittsburgh, önce Jackson'ı Ravens'ın 23 yarda çizgisinde durdurarak ve ardından ölümcül bir kısa pas oyununa yeniden girerek yeniden gruplandı. Steelers oyun kurucu Ben Roethlisberger, her ikisi de ikinci yarıda 182 yarda ve iki golle 32 sayıdan 21'ini tamamladı.

Steelers o kadar iyi baskı yaratma eğilimindedir ki, rakip takımlar sahanın altından atmak isterse, oyun aksiyonu kullanmak istiyorlarsa, acele etmek için ellerinden geleni yaparlar. Bu baskıya karşı Pazar günü, Jackson zaman zaman tereddütlü, rahatsız, beceriksiz geçişlerle şık geçişleri karıştırıyordu.

Jackson, geçen sezonun 5. Haftasında Pittsburgh'a sadece bir kez başlamıştı ve Steelers ona sanki Waffle House hash browns sipariş ediyor, beş çuval ve üç müdahale için onu örterek, boğuyor ve dalar gibi davrandı. Pazar günkü oyunun ilk aşamaları, bu kaosun devamına benziyordu: Steelers'ın defans oyuncusu Robert Spillane, bir Jackson pasının önünde hızla ilerledi ve bir touchdown için 33 yarda geri döndü.

Kurtarma sırasında, Jackson ve Kuzgunlar bunun yerine koşmayı seçtiler. Ve koş. Ve koş. AFC'nin en zorlu koşu savunmasına karşı 179 ilk yarı koşma yardasını topladılar ve çıktılar Jackson, JK Dobbins ve 1 yardalık düşüşle Kuzgunlar'ı 14-7 öne geçiren Jackson, JK Dobbins ve Gus Edwards arasında neredeyse eşit bir şekilde bölündü.

Steelers'ın genellikle verimli hücumlarında yaptığı gibi, saati kontrol etmek yerine, zamanın kenardan ilerlemesini izlediler. 65 ilk yarının tamamını kazandılar ve ilk çıkışlarda 3 için 0'a gittiler.

Kuzgunlar devre arasında önde olmalarına rağmen, iki önemli kayıpla karşı karşıya kaldılar: Çatışma sırasında bir görevli ile temasa geçtiği için atılan uç hücum oyuncusu Matthew Judon ve sezon sonu ayak bileği ile oyundan atılan sol takım Ronnie Stanley. yaralanma. Öğleden sonra, Baltimore sıralamalarda daha derin bir mağlubiyet aldı.

Ama iyi olan şey – onlar için, Steelers için, genel olarak futbol taraftarları için – takımlar üç buçuk hafta sonra Şükran Günü gecesi tekrar buluşuyor.