T-Mobile'ın yeni akışlı TV paketi çok mantıklı

TV endüstrisini "bozma" sözü verdikten üç yıl sonra, T-Mobile sonunda önemsemeye değer bir yayın hizmetine kavuştu.

T-Mobile'ın yeni TVision hizmeti, YouTube TV ve Hulu + Live TV gibi diğer canlı akış seçeneklerinden daha ucuz ve daha esnektir, çünkü temelde haberleri, sporları ve yerel kanalları diğer eğlence kanallarının çoğundan ayrı bir pakete koyar. T-Mobile ayrıca, uzaktan kumandası ve arayüzü bir kablo kutusuyla elde edeceğinize benzeyen TVision Hub adlı kendi akış cihazını da piyasaya sürüyor. Bu, tanıdık kablo özelliklerini kaybetmek istemeyenler için kablo kesmeye davetkar bir geçit haline getirebilir.

Bunlardan herhangi biri yıkıcı olarak nitelendiriliyor mu? Belki hayır, ancak yine de canlı TV akışının şu anda neye ihtiyacı olduğunu temsil ediyor.

TVision kanalları ve ayrıntıları

İşte TVision kanal listesi:

  • TVision Live (aylık 40 $): NBC, ABC, Fox, Telemundo, ESPN, ESPN2, FS1, FS2, NBCSN, ABC News Live, CNBC, CNN, Fox Business, Fox News, HLN, MSNBC, NBC News Now, Bravo, Cozi, E !, FX, FXX, Nat Geo Oxygen, SyFy, TBS, TNT, TruTV, USA, Cartoon Network, Disney Channel, Disney Junior, Disney XD ve Freeform.
  • TVision Live + (ayda 50 ABD doları): Yukarıdaki her şeyin yanı sıra ACC Ağı, Büyük On Ağı, ESPN Koleji Ekstra, ESPNews, ESPNU, Golf Kanalı, NFL Ağı, Olimpik Kanal, SEC Ağı, Nat Geo Wild, TCM ve bölgesel NBC Spor kanalları mevcut olduğu yerlerde.
  • TVision Live Zone (aylık 60 $): Yukarıdaki her şeyin yanı sıra Longhorn Network, MavTV, NFL Redzone, Outside TV, CNBC World, Fox Deportes, ESPN Deportes ve Universo.
  • TVision Vibe (aylık 10 $): AMC, Animal Planet, BBC America, BET, BET Her, CMT, Comedy Central, Discovery, DIY Network, Food Network, Hallmark Channel, Hallmark Drama, Hallmark Movies & Mysteries, HGTV, IFC Investigation, Discovery, Motortrend, MTV, MTV Classic, MTV2, OWN, Paramount Network, Sundance TV, TLC, Travel Channel, TV Land, VH1, WE TV, BBC World News, Nick Jr, Nickelodeon, Nicktoons ve Teennick.
  • Eklentiler: Starz (ayda 9 $), Showtime (ayda 11 $), Epix (ayda 6 $)

Bir uyarı: TVision ülke çapında yerel NBC istasyonlarını taşıyacak olsa da, bazı pazarlar yalnızca ABC veya Fox'tan yerel olarak yayınlanabilir, her ikisinden birden değil. Bu gibi durumlarda, T-Mobile kayıp istasyondan ulusal bir besleme sağlayacaktır, böylece yine de primetime programları, gündüz şovları, ulusal haberler ve sporları alacaksınız. (Yerel diziliminizi buradan kontrol edebilirsiniz.)

40 ABD doları ve üstü "Canlı" planlarla T-Mobile, 100 saatlik bulut DVR ve aynı anda üç cihaza kadar izleme yeteneği içerir. Daha ucuz "Vibe" planı, iki eşzamanlı akışı destekleyecek ve DVR aylık 5 dolarlık bir eklenti olacak.

Cihaz desteği için TVision, piyasaya sürüldüğünde Fire TV, Android TV, Google TV'li yeni Chromecast, Apple TV, iOS ve Android ile çalışacaktır. T-Mobile, CNet'e Roku desteği üzerinde çalıştığını ancak bir zaman dilimine bağlı kalmayacağını söyledi.

TVision 1 Kasım'da T-Mobile kablosuz müşterileri için ve ayın ilerleyen aylarında Sprint müşterileri için başlıyor. Bu yılın sonuna kadar TVision'ın 50 $ ve üstü planlarına kaydolanlar, 80 $ 'lık bir indirimle 99 $' a ücretsiz bir Apple TV + ve bir Apple TV 4K alabilirler.

T-Mobile CEO'su Mike Sievert bu hafta CNet'e verdiği demeçte , diğer herkes için TVision önümüzdeki yıl başlayacak, abone olmayanlar için "farklı fiyatlar olabilir".

Ayrıştırıcı eğlence çok önemli

Tüm bunlarla birlikte en dikkate değer başarı, T-Mobile'ın eğlence kanallarını -ya da en azından çoğunu- haber, spor ve yerel yayınlar taşıyanlardan ayırmasıdır. Yukarıdaki kanal listesine baktığınızda, ViacomCBS, Discovery ve AMC'ye ait kanalların hepsinin, kendi başına veya daha pahalı Canlı paketlerine bir eklenti olarak alabileceğiniz aylık 10 $ 'lık Vibe paketine düştüğünü göreceksiniz.

Bu, çoğu bu kanalları zorunlu kılan diğer canlı TV hizmetlerinden büyük bir farktır. Örneğin, YouTube ve FuboTV, her ikisi de aylık 65 dolardan başlayan temel paketlerinde ViacomCBS, Discovery ve AMC'den kanalları içerir. Hulu + Live TV (paketlerinin hiçbirinde AMC kanalı olmayan) aylık 55 dolardan başlıyor. Millet ediyoruz bir sen ise duruma isyan YouTube TV ay zam başına bir 15 $ ile birlikte Temmuz ayında Viacom kanalları eklendiğinde, TVision size uygun olabilir.

tvisiongrid T mobil

T-Mobile, haberleri, sporları ve yerel kanalları diğer birçok eğlence kanalından ayrı bir pakette tutacaktır.

T-Mobile'ın yaklaşımının hala dezavantajları var. CBS herhangi bir TVision paketinin parçası değildir, bu nedenle bu kanalı almak için CBS Tam Erişim'e ayrı olarak abone olmanız gerekir. Ayrıca, Syfy, Bravo, Disney Channel, FX ve Cartoon Network dahil olmak üzere bazı eğlence kanalları T-Mobile'ın Canlı paketlerine bağlı kalır. Bu kanallardan sorumlu şirketlerin – Comcast'in NBCUniversal, Disney ve AT & T'nin WarnerMedia'sı – aynı zamanda popüler spor ve haber kanallarına sahip olması ve bunları birbirinden ayırmaktan nefret etmesi tesadüf değil.

Yine de, T-Mobile, geleneksel ödemeli TV paketinde, rakiplerinin şimdiye kadar isteksiz veya başaramadığı bir başka küçük çatlağa neden oluyor.

TVision Hub, AT&T TV'nin olmadığı her şeye benziyor

Yeni akış hizmetinin yanı sıra, T-Mobile kendi akış cihazını da piyasaya sürüyor. 50 $ 'lık TV Hub dongle'ı (elbette) yerleşik TV hizmetine sahip olacak, ancak Android TV'ye dayandığı için diğer birçok akış hizmetine de erişebilir.

tvisiondevice T mobil

TVision Hub, geleneksel görünümlü bir uzaktan kumandaya sahip 50 dolarlık bir yayın oynatıcıdır.

Henüz denemediğimi düşünmüştüm, Rich DeMuro tarafından hazırlanan Hub'ın bir önizlemesi bana AT&T TV'yi ve ona eşlik eden yayın kutusunu hatırlatıyor. Her iki cihaz da sayı tuşları, kanal çevirme düğmeleri, DVR için bir kayıt düğmesi ve hem TV rehberi hem de DVR menüsüne kısayollar içeren tıknaz uzaktan kumandalarla birlikte gelir. Izgara kılavuzu, bir kablolu yayın kutusundan elde edeceğinize çok benziyor ve evet, kayıtlarda hızlı ilerlediğinizde görsel bir önizleme var.

Bunların hiçbiri TV yerlileri akışı çekici özellikle çalacak, ama yine de kablo var olanların programlama ızgaralar ve sayı tuşları feda etmeye istekli olarak değil. Sadece daha az maliyetli tanıdık bir TV deneyimi istiyorlar. AT&T TV bu denklemin ilk yarısını sundu, ancak ikincisini pahalı paketler ve uzun vadeli sözleşmelerle başından savdı .

Ancak T-Mobile çok daha iyi sonuç verebilir. Büyük bir çıkış gibi hissetmeyen bir akış cihazı seçeneği ile birlikte, kablo bekletmelerinin vazgeçmek istemediği birçok yerel, haber ve spor kanalı sağlıyor. Ve T-Mobile veya Sprint müşterileri için, aksi takdirde evde internet ve TV hizmetini ayırarak kaybedecekleri türden paket indirimini geri kazanabilir.

Asıl kesinti, Netflix, Disney + ve Amazon Prime gibi hizmetlerin TV izleme şeklimizi değiştirdiği TV paketinin dışında hala devam ediyor. T-Mobile sadece biraz daha iyi bir paket sunuyor ve hala kablosu olan insanlar için bu yeterli olabilir.

Bu sütunu ve diğer kablo kesme haberlerini, içgörüleri ve fırsatları gelen kutunuza göndermek için Jared's Cord Cutter Weekly haber bültenine kaydolun.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.