Tampa Bay'in Savunması Ekibi Green Bay'i Kazanacak

Yani belki – belki, belki, belki – Tampa Bay Buccaneers'ın NFC çekişmesi bu şekilde başlıyor.

Belki de ileriye dönük bir ustalıkla başlar, bir köşe baflının hiçbir zaman araya girmeyen bir oyun kurucunun önünü kesmesiyle başlar. Ya da neredeyse eksiksiz bir tamamlayıcı hücum becerisi oyuncuları ile, yenilenen sağlık gücü tutarlılığı ve verimliliği. Ya da Pazar gibi günler boyunca emekli olmayan, savunmaları kestiği, golleri yakaladığı ve futbol toplarını smaçlayarak Gronk büyüklüğünde oyuklar bıraktığı günlerde emekli olmanın artan katılımıyla.

Green Bay Packers, NFL'nin dört yenilmemiş takımından biri olarak Florida sıcağına ulaştı ve bir hücum yarda kazanıp puan topladı ve rakipleri maksimum hızda boğdu. Raymond James Stadyumu'nda, sonuçtan ve mağlubiyet marjından rahatsız olmuşlar, ama aynı zamanda Tampa Bay'in Packers'ın her eksikliğini ne kadar tamamen sömürdüğünü görerek, pummeled ve altüst olmuş bir şekilde sahadan çıktılar.

Buccaneers'ın 38-10 zaferi, sezon dışında yaptıkları bir itirafın ve bunu düzeltmek için gösterdikleri taahhüdün doğrulanması olarak ikiye katlandı. Savunmaları yükselirken, ön büro, alaka düzeyine giden yolun – ve aslında, franchise'ın 2007 sezonundan bu yana ilk playoff rıhtımının – top atma alışkanlığı olan görevdeki oyun kurucu Jameis Winston'un stilistik antitezini elde etmeyi gerektirdiğini fark etti. diğer takıma.

Böylece Tampa Bay (4-2), altı kez Super Bowl şampiyonu Tom Brady ile sözleşme imzaladı ve böylece egzotik bir yerel ayar olan Avokado dondurması olan Tompa Körfezi'ni yarattı! esneklik sınıfları! – gelişmiş bir düşünme biçimiyle: 43 yaşındaki Brady ile, neşeli bakıcı rolünü üstlenen Buccaneers, tamamlayıcı bir şekilde kazanabilir.

ResimTom Brady ve Rob Gronkowski, Pazar günü bir touchdown için bağlandı. New England'da (sezon sonrası dahil) birlikte geçirdikleri yıllarda 90 gol attılar ve bu Tampa Bay için ilk kez oldu.
Kredi … Kim Klement / USA Today Sports, Reuters aracılığıyla

Hücumda Buccaneers, Brady'nin geçtiği (166) kadar neredeyse yarda (158) koşarken, bir ciro yapmadılar veya bir çuvala izin vermediler ve dört kırmızı alan fırsatını da dönüştürdüler. Savunmada, Jamel Dean'in gol için dönüşü de dahil olmak üzere iki paketi 14 puana çevirdiler. Takım olarak Tampa Bay bir kez bile cezalandırılmadı. Plan, Brady'nin eski takımını çağrıştırdı – tekrar nerede oynadı? Yeni ingiltere? – ve yeniden ayarlanmış beklentiler.

Koç Bruce Arians, "Kendimiz için yeni bir standart belirledik" dedi.

Buccaneers, Brady'nin geç bir yolculuk sırasında ne olduğunu unutmuş olabileceği ya da unutmayabileceği (Tamam , yaptı ) Chicago'ya 20-19 5. Hafta bir mağlubiyetle gelirken, NFL'nin en üretken hücumunu doldurarak dengeyi yeniden kazandılar. Packers (4-1) Pazar günü maç başına sayı ve yarda olarak lige lider olarak girdi ve Pro Football Reference'a göre lig tarihinde ilk dört maçında hediye vermeden 150 puan alan ilk takım oldu. Tampa Bay'in savunma koordinatörü Todd Bowles, kararlı bir şekilde tüm hafta birliğine Aaron Rodgers'ın şimdiye kadar başka hiçbir savunmanın yapmadığı kadar boğulacağını söyledi.

Green Bay 10-0 önde gittikten sonra savunmayı toplayan Bowles, suçlamalarına Rodgers ve Packers'a çok fazla saygı duyduklarını söyledi. 10 top ve bir çuvalla Tampa Körfezi'ne liderlik eden defans oyuncusu Devin White tarafından anlatıldığı üzere Bowles, "Saygımızı hak etmeliler," dedi. Sonra Bowles, tahminini ve görevlerini hatırlattı.

Rodgers, Vikingleri ve Aslanları, Azizleri ve Şahinleri yakarken, Tampa Körfezi'ninki kadar fiziksel ve saldırgan bir savunma – özellikle ikincil – bir savunma ile henüz karşılaşmamıştı. 22 yarda çizgisinde üçüncü ve 10 ile karşılaşan Rodgers, geride kaldı, gözleri Davante Adams'ı Dean'ın da fark ettiği uzak kenar çizgisinde asla terk etmedi.

Dean, "Oluşumu gördüğümde, her şeyin nasıl gelişmeye başladığını gördüm, 'Bu oyunu yapmak zorundayım çünkü neyin geleceğini biliyorum' dedim. "Ve sonra onu fırlattığını gördüğümde, 'Evet, benim' dedim."

Öyleydi. Adams'ın rotasının altını çizen Dean, topu kaptı ve bir touchdown için 32 yarda koştu. Packers'ın ardından gelen serinin üç oyununda, Mike Edwards saptırılmış bir pas yakaladı ve Green Bay 2'ye doğru koştu. Bir sonraki çırpıda, Ronald Jones iki golün ilkinde son bölgeye girdi.

Kredi … Jason Behnken / Associated Press

Packers kumar oynadı. Tampa Bay gol attı. Packers tekrar oynadı. Tampa Bay tekrar gol attı – Brady'den Rob Gronkowski'ye 12 yarda soldu, Aralık 2018'den bu yana ilk touchdown ve 91. kez bağlandıkları sezon sonrası sayılır. İkinci çeyreğin 12 dakika 30 saniyelik baş döndürücü bir süresi boyunca, Buccaneers Green Bay'i ilk sayı yapmadan tuttu ve art arda 28 sayı attı.

White, "Topun hücum tarafında harika yıldızlara sahip olmaktan her zaman gurur duyuyoruz," dedi ve ekledi, "Bu takımın bir savunma takımı olmasını istiyoruz."

Teslim olma anı, Tampa Bay'in Rodgers'ı dört kez görevden almasının ardından geldi, çünkü LaFleur çekilince, baskıları ve örtüleri onu üçüncü en düşük pasör derecesine (35,4) ve üçüncü en kötü tamamlama yüzdesine (45,7) mahkum etti. onu – belki de kendi sağlığı için – yedek Tim Boyle için. Kısa süre sonra, Brady de Blaine Gabbert'in yerine ayrıldı ve zaferin tadını çıkarma ayrıcalığı için hala öğrenmeye geldiği, güvenmeye geldiği oyuncularla başka bir çalışma serisini feda etti.

Kredi … Jason Behnken / Associated Press

Brady'nin Tampa Körfezi'ndeki ilk sezonunun arka planı – kaotik sezon dışı, kesilmiş eğitim kampı, alıcıların Chris Godwin, Mike Evans, Scotty Miller ve OJ Howard'ın yaralanmalarının yönetilmesi – Korsanların sürekliliğini bozdu; Brady yeni bir hücuma uyum sağlamaya devam ettikçe ve yeni bir oyun arayan, önümüzdeki birkaç ay içinde ligdeki herhangi bir takım kadar gelişecek.

NFL'nin interconference planlama formülünün bir ürününde, daha önce sadece iki kez Brady ve Rodgers başlangıç olarak karşı karşıya gelmişti: 2014'te Green Bay zaferi ve 2018'de New England zaferi. Bu tuhaflık, Brady ve Rodgers'ı sonsuz bir paralel oyun haline getirdi – aynı zamanda mükemmel, ancak diğerinden ayrı. Buccaneers ile anlaşma imzalayan Brady, New Orleans Azizleri Tampa Körfezi'nin bölümünde ikamet eden Drew Brees ve Ocak ayında rövanş kazanabilecek Rodgers gibi NFC çağdaşlarına karşı daha fazla oyun fırsatı yarattı.

Ne kadar cazip olsa da, Tampa Bay'in boğuşmasının yanı sıra, gerçekleşmesi durumunda olası bir sezon sonrası karşılaşmasını Brady ve Rodgers arasındaki bir eşleşme olarak görmek kesin değil. Onları engellemek için plan yapan savunmalarla karşı karşıyaydılar ve birbirleriyle yüzleşmiyorlardı. Brady bu sefer daha iyiydi, takımı da iyiydi ve eğer Buccaneers 2007'den beri ilk lig şampiyonluğunu kazanmaya devam edeceklerse, Pazar'ı onları oraya fırlatan gün olarak hatırlayabilirler.