Bu Cadılar Bayramı

ücretsiz olarak izleyebileceğiniz en iyi 26 korkutucu film

Rüzgarın tuhaf sesler çıkardığı ve konuşulamaz şeylerin gölgelerde pusuya yattığı o mevsimdir. Başka bir deyişle, içeride kalmak ve korkunç filmler izlemek için mükemmel bir zaman.

Bu yıl, ücretsiz hizmetlere, Hoopla ve Kanopy gibi kütüphane tabanlı ödeme hizmetlerine veya Crackle, Tubi, PlutoTV ve diğerleri gibi reklam tabanlı hizmetlere, bu sezon bazı kötü kuruşlardan tasarruf etmeye yardımcı olmak için odaklanmaya karar verdik. (Reklamlardan kaçınmak isteyen aboneler için ücretli hizmetleri de dahil edeceğiz.) Ve geceleri art arda izlemek için rahatsız edici çift özellikler önerileri ile eğlenceyi ikiye katlıyoruz. Bu yüzden gölgelikleri çekin, biraz atıştırmalık alın ve sıkı tutun.

Mutlu Cadılar Bayramı!

İki siyah beyaz soğutucu

Kara Pazar

Kara Pazar Kefaret

Barbara Steele, Mario Bava'nın Kara Pazar'ında öldürülmüş, kötü niyetli bir cadı ruhuna karışır.

★★★★★

Tubi veya Kanopy'de yayın yapın

Mario Bava'nın başyapıtı Kara Pazar'da (1960), dirilmiş bir cadı, günümüze benzemesine (her ikisi de duygusal, güçlü Barbara Steele tarafından canlandırılıyor) sahip olmaya çalışıyor. Doktor John Richardson yardım etmeye çalışır ve tabii ki aşık olur. Bava'nın gölgeli şifreleri, ağaç dalları, örümcek ağları ve diğer kabus görüntüleri zamanlarının ötesindeydi ve bu atmosferik film hala başlangıçta etkili. Ve ikili bir özellik için…

Vücut Hırsızlarının İstilası

★★★★★

PlutoTV'de yayınla

Don Siegel'in güçlü, geniş ekranlı Invasion of the Body Snatchers (1956), büyük ölçüde psikolojik, ilkel dehşetinden, yani bireyin kollektife karşı savaşı ve uyku kavramı (normalde bir mola ve dinlenme, ancak burada bir zayıflık) nedeniyle işe yarar. ). Kevin McCarthy, insanları kesin, ancak ruhsuz çiftlerle değiştirerek “kapsül insanları” nın planını keşfeden ve başkalarını uyarırken uyumaktan kaçınmaya çalışan doktor olarak rol alıyor. Jack Finney tarafından temel alınan roman, bugüne kadar üç kez daha filme alındı.

1970'lerden iki

Alice, Tatlı Alice

★★★★★

Amazon Prime, Tubi veya Kanopy'de yayın yapın

Alfred Sole'nin Alice, Sweet Alice (1977), usta bir ilk film, tuhaf renk noktalarına sahip, sakin, rahatsız edici bir cinayet gizemi / slasher. Orijinal sürümüne ( Communion adı altında) düştü ve ardından 12 yaşındaki Brooke Shields aktörlerinden biri olan Calvin Klein kot modeli olarak ünlendikten sonra başarısız bir yeniden yayınlama geçmişi yaşadı. filmin yaklaşık 20 dakikası. Neyse ki, yeniden keşfedildi ve yeniden izlenmeyi hak ediyor. Bir atıştırmalık alın ve ardından izleyin…

Kuduz

★★★★★

Criterion Channel, Kanopy, Tubi veya Dark Matter'da Akış

Kuduz Yeni Dünya Resimleri

Rose (Marilyn Chambers), deneysel estetik ameliyattan sonra David Cronenberg'in Rabid'inde bazı tuhaf, kanlı yan etkiler yaşar.

David Cronenberg'in Rabid'i (1977), daha sofistike filmlerinin kalitesiz bir ikinci kuzeni gibidir, ancak yine de bedenle ilgili korku konusunda aynı endişelere sahiptir. Ünlü porno yıldızı Marilyn Chambers ( Yeşil Kapının Arkası , vb.) Motosiklet kazasında yaralanan bir kadını canlandırıyor. Deneysel plastik cerrahi geçirdi ve koltukaltının altında insan kanı isteyen vampir bir büyüme ile ortaya çıkıyor. Ve kurbanları çılgın zombilere dönüşüyor. Kesinlikle iğrenç şeyler, ancak zamanının en büyük film yapımcılarından biri olan Cronenberg, buzlu korkuları nasıl inşa edeceğini biliyor.

Ünlü korku yazarlarından bir çift

Hellraiser

★★★★★

Amazon Prime, Hulu, Shudder, Roku, Hoopla, Tubi veya PlutoTV'de yayın yapın

Hellraiser Yeni Dünya Resimleri

Pinhead (Doug Bradley, ortada) ve Cenobite arkadaşları, Clive Barker'ın Hellraiser'ına zarar verir.

Clive Barker'ın büyük Hellraiser'ı (1987), Books of Blood kısa öykü koleksiyonlarıyla korku hissi uyandıran yazarın kendisi tarafından yönetildi. 1980'lerin çoğu korku türünden çok daha karanlık ve daha karmaşık olan film, arzu, takıntı ve acı gibi temalara daldı. Bir adam, Frank (Sean Chapman), gizemli bir bulmaca kutusunu çözer ve aralarında ikonik "Pinhead" de bulunan Cenobitlerin dünyasına girer. İnsan biçimine dönmek için Frank, (ilişkisi olduğu) yengesini ona taze kan sağlamaya ikna eder. Kalbin kaldırabiliyorsa izle …

Kale Ucube

★★★ ☆☆

Tubi veya Shudder'da yayın yapın

Bu yılın başlarında vefat eden Stuart Gordon, İtalya'da devasa bir kaleyi miras alan sorunlu bir ailenin (Jeffrey Combs ve Barbara Crampton liderliğindeki) bu hikayesi için HP Lovecraft'ın ("The Outsider") bir hikayesini gevşek bir şekilde uyarladı. Zindanda zaten gizemli bir sakini var. Düşük bütçeli bir çaba, ancak ürkütücü ve gerçekten iyi yapılmış. Bunları başka bir Barker ( Hellbound: Hellraiser II ) veya Gordon / Lovecraft ( Dagon ) ile eşleştirin, ayrıca ücretsiz yayın hizmetlerinde de mevcuttur.

1980'lerin en iyileri

Ölülerin Günü

★★★★★

Roku, Tubi, Kanopy, Hoopla, Popcornflix veya HBO Max'te yayın yapın

Ölülerin Günü Bağır! Fabrika

Zombi Bub (Sherman Howard), George A. Romero'nun Ölüler Günü'nde yeniden insan olmayı öğrenmeye çalışır.

George A. Romero'nun Ölüler Günü (1985), insanlar bir yeraltı askeri sığınağında zombi istilasından sağ kurtulurken, bu daha karanlık ve daha endişeli hikayesiyle efsanevi, çığır açan zombi filmlerinin üçüncüsüydü. Her zamanki gibi, Romero yoğun kan ve dehşeti daha düşünceli yorumlar için zemin olarak kullanır. İnsanlar bilim (“Bub” adlı bir zombi yakalanıp insanlığını yeniden keşfetme çabasıyla üzerinde denenir) ve şiddet (ordu acele etmek ve her şeyi havaya uçurmak ister) arasında tartışır. O iğrenç deneyimden aşağı inmek için, sıraya girin …

Korku Gecesi

★★★★ ☆

PlutoTV veya Amazon Prime'da izleyin

Korku Gecesi Columbia

TV korku sunucusu Peter Vincent (Roddy McDowall) ve Charley Brewster (William Ragsdale), Korku Gecesi'nde komşu bir vampiri avlar.

Tom Holland'ın Korku Gecesi (1985), komşu komşusunun (Chris Sarandon) bir vampir olduğunu keşfeden ama kimse ona inanmayacak olan Charley Brewster'ın (William Ragsdale) daha neşeli ama şüpheli hikayesini anlatıyor. Filmlerde bir vampir avcısını canlandıran TV korku sunucusu Peter Vincent'a (Roddy McDowall) yardım için dönüyor. 2011'de hemen hemen aynı ruha sahip bir yeniden yapım çıktı.

İtalyan işleri

Ötesi

★★★★ ☆

Roku, Dark Matter veya Shudder'da yayın yapın

Lucio Fulci'nin The Beyond (1981) filmi, 1990'ların sonlarında Quentin Tarantino tarafından tiyatrolarda restore edilip yeniden piyasaya sürüldüğünde ününe güç kattı ve şimdi İtalyan korkularının en önemli noktası olarak görülüyor. Bir kadın, Liza Merril (Katherine MacColl), New Orleans'ta eski bir oteli miras alır ve cehenneme giden bir portal içerdiğini çok az fark ederek yeniden açmayı planlar. Fabio Frizzi'nin unutulmaz müzikleri eşliğinde her türlü tuhaf ve ürkütücü şeyler olmaya başlıyor. Pizzanızı bitirin, ardından yayın yapın…

Olaylar

★★★★ ☆

Amazon Prime, Tubi, Kanopy, Shudder veya Popcornflix'te izleyin

Olaylar Yeni hat

Kız öğrenci Jennifer (Jennifer Connelly), Dario Argento'nun Olayları'nda bir katili takip etmek için böceklerle iletişim kurma yeteneğini kullanır.

Dario Argento'nun Fenomenleri (1985) – bir zamanlar kısaltılmış haliyle Sürüngenler olarak bilinir – Jennifer Connelly'yi böceklerle bir şekilde iletişim kurabilen bir kız öğrenci olarak yıldızlandırır. Bir dizi tüyler ürpertici cinayeti durdurmak için bir adli entomologla (Donald Pleasence) birlikte çalışır. Jennifer'ın kıvranan kurtçuklar çukuruna düştüğü üzücü sahneyi asla unutmayacaksınız. Diğer birçok renkli, kanlı Dario Argento filmi, efsanevi Suspiria'sı da dahil olmak üzere ücretsiz yayın hizmetlerinde de mevcuttur.

1990'ların kabusları

The Exorcist III

★★★ ☆☆

Peacock, Hoopla, Tubi, Shudder, Crackle, PopcornFlix veya PlutoTV'de yayın yapın

The Exorcist III Yirminci Yüzyıl Tilkisi

Teğmen Kinderman (George C. Scott) The Exorcist III'te uzun süredir ölü bir seri katil tarafından işlendiği anlaşılan yeni cinayetleri araştırıyor.

Exorcist devam filmleri, özellikle klasik popüler orijinal ile karşılaştırıldığında hiçbir zaman çok başarılı görünmüyor. Ancak orijinal romanın yazarı William Peter Blatty'nin yönettiği The Exorcist III (1990), yayınlanmasından bu yana geçen yıllarda itibarını artırdı. Bu kısmen George C. Scott'ın, 15 yıl önce idam edilen "İkizler Katili" cinayetine benzeyen bir dizi cinayeti araştıran bir polis teğmen olarak gösterdiği baş performans sayesinde ve aynı zamanda çok korkutucu olan iki özel an sayesinde , korku severleri iliklerine kadar serinletebilirler. Sıçrama korkularından kurtulduktan sonra yayın yapın …

Yankıların Karışımı

★★★ ☆☆

Hulu, Hoopla, Tubi ve PlutoTV'de mevcuttur

David Koepp'in Richard Matheson'ın mükemmel romanından uyarladığı Stir of Echoes (1999), bir gece bir partide yengesi tarafından hipnotize edilen Tom'un (Kevin Bacon) hikayesini anlatıyor. Genç bir kızın hayaletinin vizyonlarını görmeye başlar ve onun ölümünün gizemini çözmeye yardım etmesi gerekir. Bu ürkütücü, yavaş yanan film, Altıncı His'in büyük başarısı tarafından haksız bir şekilde gölgede bırakıldı, ancak o zamandan beri yıllar içinde bir takipçi kazandı. Yönetmen Koepp ve aktör Bacon, Bu yıl Gitmeliydin için tekrar takım oldu.

Titriyor musun? Şimdi gitme! Daha fazla tavsiyemiz var.