Kablo kesicilerinin bu Cadılar Bayramı

'i ziyaret etmesi gereken en iyi 5 akış hizmeti

Çoğumuz evlerimizde daha özel kutlamaların tadını çıkarırken, bu Cadılar Bayramı yakın zamandaki hatıralara benzemeyecek. Tersine, dışarı çıkmamak, en sevdiğiniz korkutucu filmleri ve ayrıca duyduklarınızı ancak izleme şansı hiç bulamadıklarınızı izlemek için mükemmel bir fırsat sağlar.

Tatilin korkunç havasını hangilerinin en iyi temsil ettiğini keşfetmek için, hem ücretli hem de ücretsiz en iyi akış hizmetlerinin kitaplıklarını taradık. Ardından, öne çıkarmak için en iyi tekliflerinden bazılarını seçtik. Şimdi, perdeleri çekin, bir mum yakın, biraz patlamış mısır alın ve oynat düğmesine basın. Cadılar Bayramı!

Amazon Prime

Siyah kutu Blumhouse / Amazon Prime

O Black Box kızı Ava (Amanda Christine) bakabilirim yüzden Nolan (Mamoudou Athie) hafızasını geri radikal önlemler çalışır.

Prime Video: Ayda 8,99 ABD doları. Tam avantajlar: 12,99 $ / ay veya 119 $ / yıl

Amazon Prime, kabaca 3.000 korku ile ilgili film ve şov da dahil olmak üzere, şaşırtıcı derecede büyük bir film kitaplığına sahiptir, ancak mücevherleri bulmak için derinlere inmeniz gerekir. İşte daha iyi bir fikir: Bu film başlıklarını arama kutusuna dokundurmanız yeterli (veya sesli komutları destekliyorsa uzaktan kumandanıza konuşun): Görülmesi gereken filmlerden bazıları Herk Harvey'in temel, kabus Karnavalı (1962); Robert Altman'ın ürkütücü, gösterişli Images (1972); Nicolas Roeg'in içgüdüsel Don't Look Now (1973); Philip Kaufman'ın parlak, ürkütücü Invasion of the Body Snatchers (1978); Dario Argento'nun kanlı Opera (1987) ve Drew Goddard'ın zeki The Cabin in the Woods (2012). Korku Gecesi ve CHUD , 1980'lerde çıkan harika korku filmlerinden ikisi. Ve bu daha yeni yoğun soğutucular görmediyseniz, şimdi tam zamanı: Hereditary , Midsommar , The Lighthouse ve Busan'a Tren .

Bu yıl öne çıkan olay, o sadık korku yapımcısı Jason Blum'un ( Paranormal Activity , The Purge , vb.) Dört yeni özel Blumhouse filminin lansmanı. Kara Kutu , bir kazada hafızasını kaybeden ve onu geri almak için deneysel tedaviler yapan bir dulun hikayesini anlatıyor. Yalan , arkadaşı buzlu bir köprüden düştükten sonra genç kızlarını korumaya çalışan bir anne ve babayla ilgilidir. Nocturne , mükemmellik için birbirleriyle acımasızca rekabet eden her ikisi de klasik müzisyen ikiz kızlardan oluşur; gizemli bir defterin kullanılmasıyla avantaj elde edilir. Ve Nazar , kızının yeni erkek arkadaşının bir katilin reenkarnasyonu olduğuna ikna olan bir anneyle ilgilidir. Bu başlıkların hiçbiri mükemmele yakın değil, ama hepsi iyi ve – korkmuş kediler için – sadece biraz ürkütücü.

Netflix

Hubie Cadılar Bayramı Netflix

Violet Valentine (Julie Bowen) ve Hubie DuBois (Adam Sandler), Hubie Cadılar Bayramı'nda tatil şamandıralarına hazırlanır.

Temel: Ayda 8,99 ABD doları; Standart: 12,99 $ / ay; Premium: 15,99 $ / ay

Bu ay Netflix, her zamanki "Korku" sekmesiyle birlikte bir "Cadılar Bayramı" sekmesine sahip. "Türler" in altına bakın. Bu önemli hizmet, çoğu Adam Sandler filmi gibi, pek iyi olmayan ancak oldukça popüler olan mevsimlik Adam Sandler komedisi Hubie Halloween'i düşürdü. Sandler, Mass, Salem'de yaşayan ve tüm kasaba halkının Cadılar Bayramı'nda güvende kalmasını sağlamayı kendine görev edinen bir erkek çocuk olan Hubie'yi oynuyor. Bir PG-13 filmi olarak, bazı banyo tipi mizah, güzel bir sonbahar manzarası ve Sandler'in en iyi arkadaşlarından (Kevin James, Steve Buscemi, Rob Schneider, vb.) Ve Ray Liotta, Noah Schnapp'tan oluşan bir oyuncu kadrosuyla çoğunlukla zararsızdır. ( Stranger Things ), Maya Rudolph, Tim Meadows, Michael Chiklis, Hubie'nin annesi olarak June Squibb ve diğer bazı konuk yıldızlar.

Stranger Things'den bahsetmişken, bu muhteşem Netflix şovunun üç sezonu (Dördüncü Sezon geliyor … bir gün) mükemmel bir Cadılar Bayramı izlemesi yapıyor ve İkinci Sezon Cadılar Bayramı'nda bile geçiyor. Aksi takdirde, Netflix, kendi The Haunting of Hill House'un yanı sıra The Walking Dead , Hannibal , Supernatural , American Horror Story , Penny Dreadful , Ash vs. Evil Dead ve hatta Scooby gibi 100'den fazla korku temalı dizi sunar. -Doo !: Mystery Incorporated ve orijinal, klasik The Twilight Zone ! Film yapımcısı Mike Flanagan'ın yeni dizisi The Haunting of Bly Manor ( The Haunting of Hill House'un devamı ) da kısa süre önce vizyona girdi .

Yabancı şeyler Netflix

(Soldan Sağa) Gaten Matarazzo, Noah Schnapp, Finn Wolfhard ve Millie Bobby Brown, Netflix orijinal dizisi Stranger Things'de başrolde.

Hizmet şu anda izlenecek 300'e yakın korkunç filme ev sahipliği yapıyor, bazı mükemmel seçimler de dahil: Poltergeist (1982); The Evil Dead (1983); Kuzuların Sessizliği (1991); Sleepy Hollow (1999); mükemmel, korkunç Oturum 9 (2001); ve Jane Doe'nin Otopsisi (2016). Ayrıca, bir heavy metal konserinde karşılaşılan bir katil çetesi hakkında We Summon the Darkness gibi çok iyi yeni 2020 sürümleri de bulacaksınız; ve 1BR , o kadar da mükemmel olmadığı ortaya çıkan mükemmel daire hakkında. Bazı önerilen Netflix orijinalleri ve her zaman bir evi olacak münhasırları şunları içerir: I Am the Pretty Thing That Lives in the House (2016), Gerald's Game (2017), The Babysitter (2017), Cam (2018) ve The Perfection ( 2019). İspanya'dan Veronica (2017) ve İran'da geçen Under the Shadow (2016) adlı çok ürkütücü yabancı dil filmlerine göz atmaktan korkmayın.

Bağır! Fabrika TV

Gizem Bilimi Tiyatrosu 3000 Bağır! Fabrika

Mike Nelson ve robot arkadaşları Tom Servo ve Crow, Mystery Science Theatre 3000'in bir bölümünde Kurt Adam'ı izliyor.

Ücretsiz, reklamlarla

Bağır! Factory şu anda korku filmlerine ve kült klasiklere ağırlık vererek lüks Blu-ray'lerin en iyi dağıtımcılarından biridir. Ayrıca, The Carol Burnett Show'dan slasher filmi Chopping Mall'a kadar 300'den fazla ücretsiz film ve şovdan oluşan dudak uçuklatan bir dizi içeren kendi yayın kanallarını da işletiyorlar. Korku seçkileri yaklaşık 75 başlıktan oluşuyor, ancak gerçekten çılgınca, baş döndürücü bir grup. Filmde Roger Corman'ın Yengeç Canavarlarına Saldırısı (1957), Barbara Peeters'ın Derinden İnsansı (1980) – bir kadın tarafından yönetilen ender bir erken korku filmi! – David Cronenberg'in ustaca ve son derece rahatsız edici Ölü Zil Sesleri (1988), Tobe Hooper ve John Carpenter'ın antoloji filmi Body Bags (1993) ve daha fazlası.

Bağır! Factory TV'nin ayrıca, izleyicilerin birkaç filmden birini izleyebildiği "VHS Kasası" adlı benzersiz bir özelliği vardır – Cadılar Bayramı gecesi düzenlenen kamp klasiği Night of the Demons (1988) ve slasher Sleepaway Camp (1983) – sanki eski VHS kasetlerindeymiş gibi, lekeli, yumuşak görüntüler, izleme çizgileri ve kaydır ve tara resimleri ile tamamlandı. Ama Bağır! Factory TV'nin asıl satış noktası, kült klasik dizi Mystery Science Theatre 3000'in düzinelerce bölümünün evi olmasıdır; burada bir insan ve iki robot, baştan sona keskin yorumlar yaparken kötü filmler (birçok korku filmi dahil) izlemek zorunda kalır. Şu anda hizmet, 24/7 canlı MST3K akış kanalı da sunmaktadır.

Titreme

Ev sahibi Titreme

Birkaç arkadaş, Zoom in Host üzerinden COVID döneminden kalma korkunç bir seans için bir araya geliyor.

5,99 $ / ay veya 56,99 $ / yıl; 7 günlük ücretsiz deneme mevcut

2015 lansmanından bu yana, Shudder akış dünyasında hesaba katılması gereken bir güç haline geldi. Bazı gerilim filmleri ve bazı komedilerle birlikte özel olarak korkuya odaklanan ve uygun bir fiyat etiketi ile hizmet, hemen hemen tüm başlıkları dikkate alınmaya değer olacak şekilde özenle düzenlenmiştir (çok az dolgu vardır). Ek olarak, Netflix gibi, Shudder da etkileyici bir orijinal ve özel içerik koleksiyonuna sahip. Cadılar Bayramı yayını için nihai konum.

300'den fazla film ve birkaç düzineden fazla dizi içeren bir kütüphane ile Shudder, The Old Dark House (1932, Boris Karloff ile), Night of the Living Dead (1968), The Texas Chainsaw Massacre (1974), Halloween (1978) gibi klasikler sunuyor. ), Phantasm (1979), Re-Animator (1985), Hellraiser (1987) ve Audition (1999). (Kanlı üçlü bir özellik için Cadılar Bayramı 4 ve Cadılar Bayramı 5 de burada.) Daha az bilinen mücevherler arasında Roger Corman'ın muhteşem Kızıl Ölüm Maskesi (1964, Vincent Price ile), Ganja & Hess (1973), Dario Argento klasikleri var. Inferno (1980), Tenebre (1982) ve Phenomena (1985), Demons (1985) ve Demons 2 (1986), Ginger Snaps (2000), The House of the Devil (2009) ve Luz (2019) gibi.

Ghoul Günlüğü Titreme

Bu yılki Shudder "Ghoul Log", kült korku filmi "Trick r Treat" e dayanıyor.

Önerilen orijinal veya özel filmler arasında çılgın, komik Mayhem (2017); kanlı, feminist kedi fare filmi Revenge (2018); inanılmaz Mandy (2018) – en iyi Nicolas Cage performansıyla – aptal, canlı ve gerileme zombi filmi Dead Shack (2018); Tamamen yerli bir oyuncu kadrosunun yer aldığı bir zombi filmi olan Blood Quantum (2019); muhteşem belgesel Horror Noire: A History of Black Horror (2019); güçlü, İspanyolca Kaplanlar Korkmuyor (2019); usta perde arkası zombi filmi One Cut of the Dead (2019); Nicolas Cage, bir HP Lovecraft hikayesine dayanan mükemmel Color Out of Space (2020) ile yine; salgınla ilgili The Beach House (2020); ve COVID-19 salgını sırasında Zoom kullanılarak çekilen inanılmaz Sunucu (2020)! Ayrıca, George A. Romero / Stephen King filminden esinlenen bir korku antolojisi olan orijinal Creepshow dizisini de kaçırmayın.

Bu yeterli değilse, Shudder ayrıca herkesin favori arabalı film eleştirmeni tarafından sunulan ve çeşitli filmlere mizahi ve ayrıntılı tanıtımlar sağlayan Joe Bob Briggs ile The Last Drive In'e sahip. Hizmetin üç tür filmden ("It Came from Shudder", "Psychological Thrillers" ve "Slashics") bir, iki değil, üç 24/7 canlı akışı vardır. Ayrıca, bir Cadılar Bayramı ortamında, genellikle bir tür korkutucu sürprizle birlikte, 7 gün 24 saat bir jack-o-lantern canlı yayını olan yıllık "Ghoul Log" ları var. Bu yılki Ghoul Log, 2007 kült filmi Trick 'r Treat'den esinlendi (ne yazık ki Shudder'ın yayınlayacak o filmi olmasa da).

Tubi TV

Kale Ucube Dolunay

Susan (Barbara Crampton), yakın zamanda Castle Freak'te ailesine miras kalan kalede beklenmedik şeyler bulur.

Ücretsiz, reklamlarla

JustWatch.com sitesine göre Tubi, 3.000'den fazla ücretsiz korku filmi sunuyor, ancak diğer hizmetlerin çoğu gibi, günümüze daha yakın olma eğilimindeler ve büyük olasılıkla çoğu şüpheli kalitede ( Çok fazla kaydırdıktan sonra, Amityville: Mt Misery Road, Zombies of Mass Destruction ve Evil Bong gibi başlıklar ortaya çıktı).

The Cabinet of Dr. Caligari (1920) ve Nosferatu (1922) gibi bazı kamuya açık büyüklerin yanı sıra, iyi seçimler The Tingler (1959), Black Sunday (1960), Carnival of Souls (1962), Night of the Living ile başlar. Ölü (1968), Resimler (1972), Texas Chainsaw Katliamı (1974), Shivers (1975), Alice, Sweet Alice (1976), Suspiria (1977), Phantasm (1979), Inferno (1980), Basket Case (1982) ), Day of the Dead (1985), Re-Animator (1985), Chopping Mall (1986), House (1986), Hellraiser (1987), The Stepfather (1987), Dead Ringers (1988), Audition (1999), Stir of Echoes (1999), Ginger Snaps (2000), Pulse (2001), Ju-On: The Grudge (2002), May (2002), The Descent (2006), The Host (2006), Let the Right One In (2008), Scream 4 (2011), Oculus (2014), Busan'a Tren (2016), The Wailing (2016) ve çok daha fazlası.

Zencefil Çıtçıt Lionsgate

Ginger (Katharine Isabelle), Ginger Snaps'te kurt adama dönüştüğünde lise hayatını karmaşık bulur.

Tubi'nin reklamları, her molada genellikle beş tane olduğu ve sık sık tekrarladıkları göz önüne alındığında, bir izleyiciyi delirtebilir. Ama fiyatı tartışamazsın. Tubi ile ilgili en ilginç şeylerden biri, belki de en çok düşük bütçeli Puppet Master , Trancers ve Subspecies kült-korku filmleriyle tanınan, sevilen prodüksiyon şirketi Full Moon Features'ın geniş bir film koleksiyonuna sahip olmasıdır. (Tüm Dolunay kitaplıkları için menüde tıklanacak bir sekme bile var.)

Bu alt bölümdeki en iyi filmler, geç Stuart Gordon'a (Mart'ta vefat etti), özellikle The Pit and the Pendulum (1991) ve sonuncusu bir Lovecraft hikayesine dayanan Castle Freak'e (1995) aittir. Ancak meraklı izleyiciler, bir Cuma gecesi Avokado Ölüm Ormanı'ndaki Yamyam Kadınlar (1989) gibi başlıklarla video kiralamanın nasıl bir şey olduğunu öğrenmek isteyebilir. Bu arada, Dolunay'ın reklamlardan kaçınmak isteyenler için kendi ücretli yayın hizmeti olan Dolunay Özellikleri vardır . Aylık 6.99 $ veya yılda 59.99 $ maliyeti.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.