Dizüstü bilgisayarınız veya tabletiniz için en iyi USB-C hub

En iyi USB-C hub'ı, dizüstü bilgisayarınızda veya tabletinizde bulunmayan bağlantılar ve bağlantı noktaları eklemenize olanak tanır: örneğin bir HDMI bağlantısı veya bir SD kart yuvası. Ancak, aradığınız şeyin gerçek bir USB-C hub mı yoksa daha güçlü, daha pahalı bir Thunderbolt yuvası mı olduğunu bilmek de önemlidir. Hangisini satın alacağınızı seçmenize yardımcı olacağız.

USB-C bağlantı noktalarına sahip dizüstü bilgisayarlar, dünya daha yavaş, biraz esnek olmayan USB-A bağlantı noktalarından bu daha hızlı, daha çok yönlü bağlantı standardına geçerken artık neredeyse her yerde. Bazı dizüstü bilgisayarlarda yalnızca USB-C bağlantıları bulunur; bu, kablolu bir USB fare veya klavye ya da daha eski bir kablolu yazıcı bağlamak istiyorsanız, bir USB-C hub gerektiği anlamına gelir.

Neyse ki, çeşitli eski G / Ç kombinasyonlarına sahip o kadar çok USB-C hub vardır ki, özel ihtiyaçlarınızı karşılayacak birini bulmak, bir menüden sipariş vermek kadar kolaydır. Seçimlerimizi iki kategoriye ayırdık: temel ve tam özellikli, ikincisi, şarj etme dahil daha fazla genişletilebilirlik sunan merkezlere işaret ediyor.

USB-A bağlantı noktalarını ve SD kart yuvalarını ve biraz daha fazlasını birleştiren "temel" hub kategorisi için yaklaşık 20 $ ödemeyi bekleyin. Daha gelişmiş tam özellikli seçenekler, hangi bağlantı noktalarının dahil edildiğine bağlı olarak 70 dolara kadar çıkabilir. Sebep ne olursa olsun, bir USB-C hub'ın raf ömrü de kısadır! Listelerimizden biri tükendiyse, "yükseltilmiş" bir yedek mevcut olabilir.

Bağlantı noktalarının çok kalabalık olup olmadığı veya hub'ın biraz sıcak çalışıp çalışmadığı gibi, özelliklerden söyleyemeyeceğiniz ayrıntıları belirtmek için bir hub örneklemesi denedik. Seçimlerimizin altında , Thunderbolt'a karşı bir USB-C hub'ı nasıl seçeceğiniz ve bu hub'ları değerlendirmelerimizde nasıl test ettiğimiz hakkında bilgi bulabilirsiniz.

lenovo yoga c740 15iml sol taraf Ben Patterson / IDG

Bir USB-C hub'ı, bu Lenovo Yoga C740'ta olduğu gibi dizüstü bilgisayarınızın yan tarafındaki USB-C'ye bağlanır. Bu örnekte, sol bağlantı noktası şarj için kullanılır, bu nedenle bu yuvayla kullanmak için şarj girişi olan bir USB-C hub satın almanız gerekir. (Elbette, şarj etme özelliği olmayan bir hub da satın alabilir ve şarj bağlantı noktasının sağındaki diğer USB-C bağlantı noktasında kullanabilirsiniz.)

En iyi temel USB-C hub'lar

Temel bir USB-C hub'ı hakkında çok fazla düşünmenize gerek yok. İyi bir fiyat arayın, ethernet gibi bir şey için biraz daha fazla ödeme yapmak isteyip istemediğinizi düşünün ve daha fazla gönül rahatlığı için iyi garantili ürünler bulmaya çalışın. Diğer bağlantı noktalarını engelleyebileceğinden, kablo kullanmak yerine doğrudan bağlantı noktasına bağlanan hub'lardan kaçının. Ayrıca daha uzun kablolar arayın, böylece göbekler örneğin tabletlerden sarkmaz.

En iyi bütçeli USB-C hub'ları için seçimlerimiz Kasım 2020'de değişmedi.

AUKEY CB-C72 Çok Bağlantı Noktalı USB-C Hub

AUKEY CB-C72 Çok Bağlantı Noktalı USB-C Hub

AmazonBasics L6LUD012-CS-R gibi bir USB-C'den USB-A'ya bir hub düşünüyorsanız, önce Aukey'nin hub'ını tartmaya değer. Bunun nedeni (baskı sırasında) Aukey'nin merkezinin daha ucuz olması ve size farklı bir bağlantı noktası yelpazesi sunmasıydı.

CB-C72, daha önce tavsiye ettiğimiz ve o zamandan beri stokta kalmayan CB-C65'in yerini alıyor. Boyut (3,8 x 1,1 x 0,4 inç) ve ağırlık (1,9 oz./0.12 lb.) olarak neredeyse aynıdır ve altı inçten biraz daha kısa bir kordon ile. CB-C65, kablolu bir fare, klavye ve harici bir sabit sürücü bağlamak istiyorsanız kullanışlı olabilecek üç USB-A bağlantı noktasına sahipti. CB-C72'nin yalnızca iki USB-A bağlantısı vardır, ancak bağlantı noktaları arasındaki boşluk yeterlidir. Ayrıca SD ve microSD yuvaları ve ayrıca bir HDMI çıkışı vardır. (Bununla birlikte, bir ethernet bağlantı noktası yoktur, bu nedenle Wi-Fi kullanmak zorunda kalacaksınız.)

CB-C65'te CB-C72'de tekrarlanabilecek bazı tuhaflıklar vardı. Önceki modelde, Aukey sizden microSD kartı ters takmanızı istedi, ancak kartınızı birçok rakip ürüne emen garip yaylı yuvayı neyse ki ortadan kaldırdı. Bu temel bir hub olduğundan, şarj girişi yoktur, bu da dizüstü bilgisayarınızın veya tabletinizin hub'ı kullanırken şarj etmek için ikinci bir USB-C bağlantı noktasına veya özel bir güç kablosuna ihtiyaç duyacağı anlamına gelir.

AmazonBasics USB 3.1 Tip C – Ethernet ile 3 Bağlantı Noktalı USB Hub (L6LUD001-CS-R)

AmazonBasics USB 3.1 Tip C - Ethernet ile 3 Bağlantı Noktalı USB Hub (L6LUD001-CS-R)

AmazonBasics L6LUD001-CS-R, dizüstü bilgisayarınızın mevcut USB-C bağlantı noktasına üç adet USB 3.1 Tip A bağlantı noktası ve ayrıca Gigabit ethernet sağlar. HDMI veya şarj girişi yok; bu yalnızca, ethernet yeteneklerinden vazgeçen AmazonBasics L6LUD012-CS-R'den aşamalı bir adımdır.

Bu hub, hareket halindeyken Wi-Fi'ye sahip olmayan veya güvenmeyenler için kullanışlıdır. Uzun 14 inç kablo, masaüstü yerleşiminize biraz esneklik katar. Göbek, test ettiğimiz diğerleriyle karşılaştırılabilir şekilde performans gösterdi ve sıcaklık veya güçle ilgili herhangi bir sorun yoktu.

Basın zamanında, fiyat yukarıda belirtilen AmazonBasics L6LUD012-CS-R'nin fiyatının sadece 3 $ kadar üzerindeydi, bu da sadece basit bir hub istiyorsanız bunu basit bir hale getiriyor. Merkez hem siyah hem de beyaz olarak gönderilse de, Amazon'un ara sıra birini veya diğerini birkaç dolar düşürdüğünü fark ettik.

En iyi tam özellikli USB-C hub'lar

Üst düzey USB-C hub'larında tipik olarak ethernet, HDMI ve güç girişleri dahil olmak üzere daha fazla bağlantı noktası bulunur. Bu, esasen bir yerleştirme istasyonunun dongle eşdeğeridir. Bu meraklısı hub'ların çoğu, daha temel kuzenlerinin aynı temel altı inçlik kablosunu paylaşıyor, bu da tabletlerden ve bazı dizüstü bilgisayarlardan sarkabilecekleri anlamına geliyor. Ve tabii ki, gördüğümüz kadar gerçek bir yuvaya yakın olan IOgear's Dock Pro var.

Dock Pro için tasarruf edin, bu hub'ların tümü, günlük kullanım için uygun olan tek bir ekran bağlantısı kullanır. Ancak masa alanınız varsa, bir çift temel 1080p ekran bile bir fark yaratabilir. Sonunda incelenen ürünler listemizde bulacağınız bir Lasuney çift HDMI hub'ı da test ettik. Ne yazık ki, performans sorunları nedeniyle kesinti yapmadı.

VAVA VA-UC010

vava merkezi

VAVA VA-UC008, uygun fiyatlı çekici, profesyonel bir kasa içinde rakip bir yerleştirme istasyonu sunar. İhtiyaç duyacağınız hemen hemen tüm bağlantıyı sağlar: üç USB-A (iki USB 3.0, 1 USB 2.1) bağlantı noktası, ayrı microSD / SD yuvaları, 4K (30 Hz'de) HDMI özellikleri ve Gigabit ethernet. Ayrıca dizüstü bilgisayarınızı ayrı bir USB-C güç girişi üzerinden 100 W'a kadar şarj etmenize olanak tanır. Sadece bir ses jakı yok.

Yaklaşık beş inç uzunluğunda ve iki inç genişliğindeki VA-UC008, diğer bazı hub'lardan biraz daha büyüktür ve dizüstü bilgisayarınızın USB-C bağlantı noktası yanına takılıysa, yaklaşık altı inç kablo uzunluğu gibi görünen şey hala biraz fazla kısadır. ekran paneli. Ancak USB-A bağlantı noktaları akıllıca bölünmüştür, böylelikle şişman yeni USB bellekler bile diğer konektörlere müdahale etmemelidir. USB 2.0 bağlantı noktasına aşık değiliz, ancak herhangi bir sorun olmadan bir fareye veya klavyeye atanabilir.

Bu merkezin önceki neslini Vava'dan test ettik ve ısınmadan mükemmel performans sundu.

IOgear Dock Pro (GUD3C02B)

IOgear Dock Pro (GUD3C02B)

IOgear Dock Pro (GUD3C02B), USB-C bağlantı istasyonlarının Büyük Kahunasıdır ve yaptığı işe bakıldığında, bunun yerine neden bir Thunderbolt yuvası yapılmadığını neredeyse merak ediyorsunuz. 2,9 x 11,02 x 0,5 inç boyutunda, dizüstü bilgisayarınızı kavrayıcı bir lastik şeritle destekleyen ince, uzun, eğimli bir kama. Çift ekran için optimize edilmiş bir dizi arkaya bakan bağlantı noktasına ve ayak uzunluğunda USB-C kablosuna sahip gerçek bir yuva.

Özellikle, üç adet USB 3.0 (Tip A bağlantı noktası), 1 HDMI 1.4 bağlantı noktası, 1 DisplayPort 1.2 bağlantı noktası, Gigait ethernet, 1 SD / SDHC bağlantı noktası ve bir microSD yuvası (her ikisi de USH-I), VGA, 3,5 mm jaka USB-C var 100 W'a kadar harici şarj için bağlantı noktası. Ek bağlantı noktalarının bazıları bazı uyarılarla birlikte gelir: VGA bağlantısı, örneğin, DisplayPort veya VGA ile birlikte değil, tek başına kullanılmalıdır. Unutmayın, USB-C kablosundan aktarılan tüm bu veriler birbiriyle parazit oluşturabilir, ancak IOgear bunu biraz muhafazakar oynar; kılavuz iki sabit sürücünün aynı anda bağlanamayacağını söylüyor, ancak bu doğru değil.

BC 1.2 bağlantı noktasının hızlı şarjlı telefonlar için 1.5A'ya kadar güç sağladığını, ancak bağlantı noktasının OnePlus veya Samsung'un özel hızlı şarj şemalarıyla uyumlu olmadığını unutmayın. (Her iki üreticinin telefonları da bağlandığında "hızlı şarj" yerine "şarj" olduğunu bildirdi.) Termal sorunlar bir sorun değildi ve performans, HDMI ve ethernet bağlıyken bile şaşırtıcı derecede iyiydi. Belge, Power Delivery 3.0'ı 85W'a kadar destekler ve kendi başına 15W tüketir; diğer bir deyişle, hub'a güç besleyen bir 100W dizüstü bilgisayar şarj cihazınız varsa, dizüstü bilgisayarınızın kullanması için 85W kalacaktır.

Yaklaşık 125 dolarlık bir fiyat, bir USB-C hub'ı için ödemeyi beklediğinizden çok daha fazla, ancak yine de daha yüksek hızlı bir Thunderbolt yuvasından daha düşük. Yine de, bu USB-C hub daha çok bir USB-C bağlantı istasyonudur; gerçekten taşınabilir değildir ve form faktörü, masanızın üzerinde kalıcı bir yere sahiptir.

Anker (Yükseltilmiş) USB-C Hub Adaptörü (7'si 1 arada, A83460A2)

Anker USB-C Hub Adaptörü (7'si 1 arada, A8346)

Bir USB-C hub'ı zarif hissedebilir mi? Bu yapar. Anker'in 7'si 1 arada USB-C hub'ı, birinci sınıf metalik (alüminyum ve polikarbonat) parlaklığı ile şaşırtıcı derecede ağır (3,5 ons) hissediyor. Ayrıca rakiplerinden biraz daha pahalı. Anker'in göbeği, yaklaşık 87 derece ile yük altında test ettiğimiz en havalılar arasındaydı.

Genel olarak, Anker'in hub'ı, iki USB-A bağlantı noktası arasında yeterli boşluk ile iyi tasarlanmıştır. Üç A Tipi bağlantı noktası yerine, veriler için bir USB-C bağlantısı ve 85 W'a kadar güç girişi için ikinci bir USB-C bağlantı noktası vardır. Bir HDMI bağlantı noktası, kategori için standart olan tek bir harici ekrana 4K / 30 video veya 1080p / 60 video sağlar. Ancak Ethernet hariçtir, bu nedenle bunun yerine Wi-Fi kullanmanız gerekir. Kordon uzunluğu, standart 6 inç uzunluğun üzerinde yaklaşık 8.5 inç idi.

Anker'in hub'ı, SD bağlantı noktaları etkinken USB-A bağlantı noktaları arasında eşzamanlı veri aktarımı dahil olmak üzere yük altında veri sağlamak için test ettiğimiz en hızlılar arasındaydı. Göbek, 18 aylık bir garanti sunar ve hatta bir taşıma çantasıyla birlikte gönderilir.

QGeeM 7'si 1 Arada C Tipi Hub

QGeeM 7'si 1 Arada C Tipi Hub

Aldığım QGeeM 7'si 1 Arada Merkezi, olumlu bir yorum bırakırsam 10 dolarlık bir Amazon kartı vaat eden kutu içi bir promosyonla beni satın almaya çalıştı. Ethernet'ten tasarruf ederek tüm temel özellikleri kapsayan kompakt, hafif küçük bir hub olduğundan birine ihtiyacı yoktur.

Üç USB 3.0 hub'ı yeterince aralıklıdır. Bağlantı istasyonunun sonundaki bir HDMI bağlantı noktası, 30 Hz'de (veya 60 Hz'de 1080p) tek bir 4K ekranı destekler – tipik bir USB-C hub'ı için eşit. QGeeM'in hub'ı, daha eski, yaygın UHS-I SD kart standardını kullanarak hem SD hem de microSD yuvaları için destek içerir. Her iki kart da aynı denetleyiciyi paylaşır ve her seferinde bir kart kullanılmalarına izin verir. Yine de Ethernet'i dışarıda bırakır.

QGeeM'in Web sayfası, USB-C giriş bağlantı noktası üzerinden 100W (3A) güç dağıtımını kabul ettiğini gösteriyor, ancak kutu içindeki belgeler maksimum 60W'a izin verdiğini söylüyor. Bununla birlikte, bağlantı noktasına bağlı bir USB-C şarj cihazı, yeterince şarj olduğunu bildirdi. Yük altında göbek, rahat bir sıcaklık olan yaklaşık 94 dereceye yükseldi.

QGeeM, garanti desteği sunmuyor gibi görünüyor ve ambalaj, bir taşıma çantası gibi inceliklerde kayıyor. Ancak bu hafif hub, tipik bir kullanıcının ihtiyaç duyacağı diğer her şeyi ve harika bir fiyata sunar.

Test ettiğimiz diğer USB-C hub'lar

USB-C hub seçenekleriniz, önerdiklerimizin çok ötesine geçiyor. Hublar, farklı bağlantı noktası türlerini ve farklı form faktörlerini de karıştırır ve eşleştirir. Özel ihtiyaçlarınıza uygun alternatifler bulmak için derecelendirmelerimize, fiyatlarımıza ve her merkezin tuhaf yönlerine dikkat edin.

IOGEAR Travel Pro USB-C Mini Bağlantı İstasyonu (GUD3C460)

IOGEAR Travel Pro USB-C Mini Bağlantı İstasyonu

2,8 x 0,31 x 1,22 inç boyutunda, IOgear'ın Travel Pro Mini Dock'u tuhaf bir örnektir: bir bağlantı kablosu olmadan doğrudan dizüstü bilgisayarınıza takılan ucuz, nispeten küçük bir USB-C yuvası.

"Bunun işe yaramasının bir yolu yok" diye düşünebilirsiniz – ancak dizüstü bilgisayarınızın USB-C şarj cihazının yuvanın bir tarafına, bir HDMI kablosunun ve ardından bir USB anahtarının veya kablosunun yanına sızması için yeterli alana sahip, ve bir 3,5 mm jak. (Mini Dock, harici bir şarj cihazından 60 W'a kadar güç girişini destekler.)

Elbette, dizüstü bilgisayarınızın USB-C bağlantı noktası tamamen yalnızsa sorun değil. Aksi takdirde, Travel Pro Mini Dock, genişletme yetenekleri sunmaya çalışırken bağlantı noktalarını engelleyecektir ve bu, 3,5 mm kulaklık jakından vazgeçen ancak USB-C bağlantı noktalarını IOgear'ın yuvasını yapmak için çok yakın sıkıştıran Asus ZenBook gibi dizüstü bilgisayarlar için bir sorundur. mümkün.

Fikri seviyoruz, ancak daha esnek, daha ucuz, daha iyi iskeleler var.

Kingston Nucleum

Kingston Nucleum

Kingston'ın Nucleum USB-C hub'ı, fareler, klavyeler, sabit sürücüler ve benzerleri için sadece iki adet USB 3.1 (5Gbps) Tip A bağlantı noktası sunması, ancak bir çift USB-C bağlantı noktası eklemesi nedeniyle biraz tuhaftır. Biri güç dağıtımı için kullanılıyor ve bu biraz sorun olabilir.

Nucleum, neredeyse her merkezde olduğu gibi performans testlerimizi gayet iyi geçti. Bu testler, harici bir SSD ve harici bir USB sabit sürücünün takılmasını içeriyordu. HDMI kablosu takılı iki USB sabit sürücüyü bağlamaya çalıştığımızda, bir sürücü okunamıyordu – yeterli güç yoktu. Harici bir şarj cihazını Nucleum'a bağlamak sorunu çözdü.

Aksi takdirde, her iki tarafta USB bağlantı noktası aralığını gerçekten beğendik. Nucleum 5 x 1,8 x 0,5 inç boyutlarındadır ve arkalık içine yerleştirmek için mükemmel derecede iyidir. Kablo, istediğimizden biraz daha kısa, yaklaşık 5,75 inç boyutundadır. SD kart yuvası UHS-II olarak derecelendirilirken, microSD yuvası UHD-I olarak derecelendirilmiştir. Göbeğin alüminyum yapısı asla rahatsız edici sıcaklıklara ısınmadı. Ücretsiz teknik destek içeren iki yıllık garanti dahildir.

Lention C15

Lention C15

Lention'ın C15 USB-C hub'ı, yalnızca üç USB-A Tip 3.0 bağlantı noktası, bir SD kart okuyucu ve bir microSD / TF okuyucu sunan “temel” kategoriye girer – işte bu kadar. USB-A bağlantı noktalarının, standart boyutlu USB anahtarlarını ve kablolarını desteklemek için yeterince aralıklı olduğunu, ancak fazla sallanma alanı olmadığını unutmayın.

21 doların biraz altında olan C15, çok ucuzdur ve çantanıza kolayca sığar. Daha önce Lention C15'i satın alan müşterilerin, hub'ın makul olmayan bir şekilde ısındığından ve bazı durumlarda görünüşe göre Wi-Fi bağlantılarına müdahale ettiğinden şikayet ettiklerini belirtmek gerekir. Böyle bir sorun fark etmedik ve merkez yük altında sadece 84 Fahrenheit dereceye kadar ısındı, endişelenecek bir şey yok.

C15, diğer USB-C hub üreticilerinin ayırdığı birkaç inçten önemli ölçüde daha fazla, tam bir ayak uzatan ekstra uzun bir USB-C şarj kablosuna sahiptir. Sarkan bir göbek olasılığından endişe ediyorsanız, C15 tam size göre! Takmadan önce microSD kartı yukarı aşağı çevirmeyi unutmayın – bu da dahil olmak üzere bazı USB-C hub'larında yaşanan tuhaf bir durum.

Anker A8331

Anker A8331

Bir puronun uzunluğu ve şekli hakkında, Anker'in AB331 USB-C hub'ı, dizüstü veya tabletinde bir USB-C bağlantı noktası ve Microsoft Surface Go gibi bir microSD / SD kart yuvası içerenler içindir. Üç adet USB 3.0 Tip A bağlantı noktası, Gigabit ethernet ve bir HDMI konektörü vardır – ama hepsi bu. Ayrıca Anker'in ürünlerini destekleme konusunda iyi bir üne sahip olursunuz.

Göbek güzel görünüyor ve ince 4 x 0,75 inç formu için bir kumaş taşıma çantası bile var. Ancak USB bağlantı noktaları, üç standart USB çubuğunun yan yana neredeyse sığmayacak kadar yakın sıkışmış durumda – ve bir USB çubuğunun biraz büyük olup olmadığına dikkat edin. Anker, bağlantı noktaları için USB-C hub'ının her iki tarafını neden kullanamadı?

(Bu incelemeyi yazdığımızdan beri, Anker hub'ları yeniden düzenledi ve bu yeniden tasarlanan sürümle fiyattan yaklaşık 10 $ indirim aldı.)

6 inçlik USB-C kablosu, üst yarısına takılı bir USB-C konektörü olan ve bu hub'ın sarkacağı bir tablet için çok kısadır. Ayrıca USB-C şarjı da yoktur. Yine de aşırı ısınmayla ilgili herhangi bir endişeniz olmasın – yavaşlama veya gözle görülür ısı kazancı olmadan ethernet üzerinden dosya indirirken iki USB bağlantılı sürücüden dosya kopyaladık.

Baskı zamanında fiyat 46 dolardı – test ettiğimiz diğer merkezlere kıyasla biraz yüksek.

Lenovo USB-C Seyahat Merkezi (GX90M61235)

Lenovo USB-C Seyahat Merkezi (GX90M61235)

Lenovo'nun GX90M61235 USB-C seyahat merkezi, nesil ThinkPad dizüstü bilgisayarlarla aynı siyah, kutulu estetiği koruyor. Konektörlerin garip eşleşmesi – VGA, HDMI (30 Hz'de 4K), tek bir USB 3.0 bağlantı noktası ve Gigabit ethernet – dizüstü bilgisayarınızın klavyesini, muhtemelen bir fareyi ve her iki ekran konektörünü de kullanacağınız anlamına gelir. Lenovo'nun VGA veya HDMI seçip başka bir USB bağlantı noktası eklemesini tercih ediyoruz.

Yine de adil olmak gerekirse, tüm bağlantı noktaları beklendiği gibi gerçekleştirildi ve ethernet bağlantısını ve USB-C bağlantı noktasını aynı anda doyurmaya çalıştığımızda hissedilebilir bir ısı artışı olmadı.

Fiyat ve limanlar açısından başka yerlerde daha iyi anlaşmalar var. Ancak bir VGA konektörüne ihtiyacınız varsa, bu mevcut birkaç seçenekten biridir.

ICZI IZEC-TH01

ICZI IZEC-TH01

ICZI'nin IZEC-TH01'i, "şeker çubuğu" form faktörünü radyal bir göbek lehine terk ederek tipik USB-C hub tasarımından kopar. İki USB 3.0 Tip-A bağlantı noktası, SD ve microSD kart yuvalarının yanına, HDMI (30 Hz'de 4K) ve VGA, Gigabit ethernet ve dizüstü bilgisayarınızı şarj etmek için bir USB-C giriş bağlantısına yerleştirilmiştir.

Ekstra uzun 11 inç kablo, depolama için göbeğin dışını sarar. Ne yazık ki, radyal tasarım, diğer kabloların (VGA, HDMI, vb.) Her yöne gideceği anlamına gelir. Göbeğin merkezi, bir donanım kilidi saklamaya yetecek büyüklükte, manyetik ön yüz plakasına sahip bir tepsi tarafından alınır. Aksi takdirde, hub'ımız herhangi bir belge olmadan geldi, yalnızca rekabetinin çoğunun süresini iki katına çıkaran 24 aylık bir garanti kartı.

IZEC-TH01, yük altında biraz ısınıyor (dosyaları bir SD karttan bir PC'ye kopyalarken, aynı zamanda harici bir sabit sürücüden SSD'ye dosya kopyalarken, YouTube akışı sırasında), ancak yalnızca yaklaşık 88 derece Fahrenheit'e kadar. Diğer merkezlerden de biraz daha hızlıydı. VGA ve HDMI aynı anda kullanılabilir ve hub, şarj için USB-A aracılığıyla 900mA'ya kadar güç sağlar.

3,75 inç çapında IZEC-TH01, özellikle her yöne giden kablolar ile zevklerimiz için biraz büyük ve hantal. Aksi takdirde bu iyi bir değerdir ve bir Editörün Seçimi ödülünü çok az kaçırır.

AmazonBasics L6LUD012-CS-R

L6LUD012-CS-R

Bu AmazonBasics USB-C hub, adından da anlaşılacağı kadar basittir: Eski cihazlarınız için dört adet USB 3.1 Tip A bağlantı noktasına bağlı bir adet ekstra uzun (14 inç!) USB-C kablosu. Çoğu hub'ın 5 Gbps USB 3.0 bağlantı noktası sağladığını, bunun ise 10 Gbps USB 3.1 bağlantılarını sağladığını unutmayın; muhtemelen farkı asla fark etmezsiniz.

Hub'ı iki veri yolu ile çalışan sürücüye (biri 2,5 inçlik sabit sürücü ve diğeri SSD) ve ayrıca bir USB 3.0, veri yolu ile çalışan DVD-RW sürücüsüne bağladık. Bir DVD oynatırken ve iki sürücü arasında veri kopyalarken performansta hafif bir düşüş fark ettik. Ancak Amazon'un sitesinde bir yorumcu güç düşüşünü fark ederken, sürücümüzle gayet iyi bir disk yazabildik – kablodan yeterli güç giriyor gibi görünüyor. Göbeğin yüzey sıcaklığı, ortam sıcaklığının birkaç dereceden fazla üstüne çıkmadı.

Bu hub ucuz, basit ve harika bir fiyata tatmin edici performans sunuyor. Bir SD yuvası veya diğer hub'ların içerdiği diğer bağlantılardan yoksundur, ancak bunlar kelimenin tam anlamıyla birkaç dolar daha yüksektir.

VAVA VA-UC006

VA-UC006

VAVA'nın VA-UC006'sı, kompakt bir pakette bir ton işlevselliği bir araya getirirken, bazı tasarım kusurları, başka türlü sağlam bir ürünün ne olduğunu bozar. Bu "mutfak lavabosu" hub'ı 4 x 2 inçten biraz daha küçüktür ve üç USB Tip A bağlantı noktası, microSD / SD yuva, HDMI (30 Hz'de 4K) ve Gigabit ethernet ile dizüstü bilgisayarınızı şarj etmek için bir USB-C şarj bağlantı noktasını birleştirir .

6 inçlik kablo istediğimizden daha kısa olsa da, bu sadece bir sınırlama. USB bağlantı noktaları, SanDisk Cruzer Glide gibi biraz büyük boyutlu bir USB anahtarı için bile birbirine çok yakın yerleştirilmiştir. MicroSD kart yuvası, sizi garip bir şekilde, kartı göbekle aynı hizaya getirerek kartı bir tırnağınızla kaldırmaya zorlar. Hub'ın inceliğinden dolayı, ethernet portunun kırılma potansiyeline sahip asılı bir çenesi vardır. Kullanım sırasında, göbek yük altında 99 derece Fahrenheit'e kadar ısındı – rahatsız edici değil, ancak denediğimiz en sıcak olanlardan biri.

VAVA'nın istediğiniz her şeyi küçük bir form faktöründe birleştirme hedefini gerçekten seviyoruz ve testlerimizi oluşturmaya yardımcı olması için VA-UC006'yı kullandık. Ama başka, daha iyi alternatifler var.

Lasuney Üçlü Ekran USB C Tipi HUB

Lasuney Üçlü Ekran USB C Tipi HUB

Lasuney'nin 10'u 1 arada hub'ı, bir değil iki HDMI bağlantı noktasının sıra dışı bir karışımı ve hatta bir DisplayPort dahil olmak üzere paranızın karşılığını fazlasıyla verir. Ethernet de dahildir, hub'ın kablolu bağlantılarınızın çoğunun yerini almasına izin verir.

Lasuney'nin merkezi, iyi bir bağlantı noktası aralığı ile iyi yapılmış. Ayrıca rahatsız edici derecede ısınmaz.

Bu, USB-C bağlantı noktasına yerleştirilecek çok fazla veri olsa da, çift ekranlı yapılandırmalar için bir çift HDMI bağlantı noktasını gerçekten sevsek de, muhtemelen kendinizi bir çift 1080p ile sınırlamanız gerekecek. otobüsün doygunluğunu ve bağlantının yavaşlamasını önlemek için görüntüler.

Yine de bulduğumuz sorun, SD kart yuvasının çok yavaş olması. Verileri aktarmak, test ettiğimiz diğer hub'lara kıyasla iki kat daha uzun sürdü. Doğrusu, diğer diskten diske testlerimiz de yaklaşık aynı süreyi aldı. Lasuney merkezinin sunduğu esnekliği gerçekten seviyoruz, ancak daha iyi iş çıkaracak başka rakip merkezler de var.

Herhangi bir USB-C hub'ının temel özelliklerini öğrenmek için okumaya devam edin.