Tam Nerd ep. 154: Büyük Navi söylentileri, Nvidia Adobe AI, PS5 teardown

The Full Nerd'in bu bölümünde Gordon Ung , Alaina Yee ve Adam Patrick Murray , AMD'nin yaklaşmakta olan RDNA2 ("Big Navi") ekran kartlarını, Photoshop için Nvidia'nın yeni Akıllı Portre filtresini ve Sony'nin PlayStation'daki kesintisini çevreleyen sözde sızıntıları araştırıyor. 5 konsol.

Big Navi çok büyük olabilir. Twitter'da ortaya çıkan sözde bir sızıntı, korkunç özelliklere sahip üst düzey bir kartla dalga geçiyor. (Daha cezbedici bitlerden biri: oyun sırasında ortalama 2,4 GHz saat hızı.) Gordon, sayıların nüanslarını ayırır ve Nvidia'nın RTX 30 serisi kartlarına göre perspektif haline getirir.

Fotoğrafçılar için aynı derecede heyecan verici olan, Nvidia'nın yapay zeka destekli Photoshop aracıdır ve bakış yönüne ve aydınlatma açılarına daha hızlı ayarlamalara izin verir. Daha önce bir grup fotoğrafı çektiyseniz ve yanlış kameraya bakan o kişiyle uğraşmak zorunda kaldıysanız, Gordon'un bu yeni filtreye olan hevesini anlayacaksınız.

Son olarak, konsolun Kasım lansmanından önce Sony'nin yıktığı PlayStation 5'in iç mekanında bir tur atıyoruz. Tahmin edebileceğiniz gibi, bir bilgisayar inşa etmek veya konsol satın almakla ilgili asırlık tartışmalar ortaya çıktı … ama düşündüğünüz şekilde değil. Adam konsol satın almak yerine 500 $ 'lık bir bilgisayar yaptı ! (Alaina'nın yeni konsolların özelliklerine uymaya çalışan PC'ler yapacağı gelecekteki canlı yapımcılar için bizi izlemeye devam edin.)

Hepsini yukarıda gömülü videoda izleyebilirsiniz. Ayrıca The Full Nerd ep seyredebilirsiniz . 154 YouTube'da (oradayken kanala abone olun veya yalnızca sesi tercih ediyorsanız Soundcloud'da dinleyin.

Sesten bahsetmişken, iTunes'da The Full Nerd'e abone olabilirsiniz (şovdan hoşlanıyorsanız lütfen bir inceleme bırakın). Ayrıca Stitcher , Google Play , Spotify'da bulunuyoruz ya da podcast meraklısı favori RSS okuyucunuzu şu adrese yönlendirebilirsiniz: http://feeds.soundcloud.com/users/soundcloud:users:226190044/sounds.rss

PC veya oyunla ilgili bir sorunuz mu var? Thefullnerd@pcworld.com adresine e-posta gönderin ve bir sonraki bölümde yanıtlamaya çalışacağız. Ayrıca PC ile ilgili tartışmalara katılabilir ve The Full Nerd's Discord sunucusunda bize sorular sorabilirsiniz. Son olarak, gelecekteki bölümleri canlı izlemek ve beyinlerimizi gerçek zamanlı olarak seçmek için PCWorld'ü YouTube , Facebook ve Twitch üzerinden takip ettiğinizden emin olun!

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.