Tam Nerd ep. 156: AMD Ryzen 5000 Intel'e hakim, Xbox Series X incelemeleri

The Full Nerd'in bu bölümünde Gordon Ung , Brad Chacos , Alaina Yee ve Adam Patrick Murray , hem PC'lerde hem de oyun konsollarında AMD hakimiyetine dalıyor.

Gordon'un Ryzen 9 5950X ve 5900X incelemesini özetleyerek işleri başlatıyoruz . Sonuç olarak? AMD'nin vaatleri doğruydu ve çok uzun zamandır ilk kez çipleri Intel'in rakibi Core işlemcilerine mümkün olan her şekilde hakim oldu. İncelememiz, "Ryzen 5000, herhangi bir tek görevde Intel baş düşmanı için hiçbir çeyreklik vermiyor," dedi. "Çok çekirdekli iş ağır kaldırma? AMD. Hafif tek iş parçacıklı görevler? AMD. Oyun mu? AMD. PCIe 4.0? AMD. Mevcut anakartınızı atmanıza gerek yok mu? AMD. " Gösteride bunun ne anlama geldiğini inceliyoruz.

Bundan sonra, aynı gün piyasaya çıkan Xbox Series X incelemelerini, yeni nesil konsolun 10 Kasım lansmanı öncesinde tartışıyoruz. PCWorld'den Mark Hachman'ın yeni bir oyun teçhizatı yerine birini tercih etmesine neden olan, içindeki donanım için olağanüstü bir değer sunar, ancak Brad bozulurken , Xbox Series X ile oyun bilgisayarları arasındaki savaş sizin kadar kesilip kurulamaz. düşün. Bunun neden gösteride olduğunu araştırıyoruz. Ne olursa olsun, Ryzen, yeni nesil Radeon "RDNA 2" grafikleri ve ışık hızında PCIe 4.0 SSD ile Microsoft'un konsolu kesinlikle etkileyici bir kit parçası.

Ve her zaman olduğu gibi sizden , izleyicilerimizden, dinleyicilerimizden ve Discord üyelerimizden sorular aldık.

Bunların hepsine yukarıda gömülü videoda şahit olabilirsiniz. Ayrıca The Full Nerd 156 bölümünü YouTube'da izleyebilir (oradayken kanala abone olabilirsiniz!) Veya yalnızca sesi tercih ederseniz Soundcloud'da dinleyebilirsiniz.

Sesten bahsetmişken, iTunes'da The Full Nerd'e abone olabilirsiniz (şovdan hoşlanıyorsanız lütfen bir inceleme bırakın). Ayrıca Stitcher , Google Play , Spotify'da bulunuyoruz ya da podcast meraklısı favori RSS okuyucunuzu şu adrese yönlendirebilirsiniz: http://feeds.soundcloud.com/users/soundcloud:users:226190044/sounds.rss

PC veya oyunla ilgili bir sorunuz mu var? Thefullnerd@pcworld.com adresine e-posta gönderin ve bir sonraki bölümde yanıtlamaya çalışacağız. Ayrıca PC ile ilgili tartışmalara katılabilir ve The Full Nerd's Discord sunucusunda bize sorular sorabilirsiniz. Son olarak, gelecekteki bölümleri canlı izlemek ve beyinlerimizi gerçek zamanlı olarak seçmek için PCWorld'ü Facebook , YouTube ve Twitch üzerinden takip ettiğinizden emin olun!

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.