NFL Playoff Resmi,

Açıklandı

NFL'de sadece 10. Hafta, ancak playoffları düşünmek için henüz erken değil. Tabii ki, sezon sonrası noktaları neredeyse perçinleyen ya da onları perçinlemeyen bariz takımlar var (ahem, Jetler).

Ortadaki birçok takım, girip çıkmadıklarını belirlemek için hayati önem taşıyan oyunlar oynuyor. Bazıları kendilerini iyi konumlandırdı. Diğerleri, hayal edebileceğinden daha büyük bir deliktedir.

Neyse ki, durum ne olursa olsun her takımın playoff şansını ölçmek için bir araç var: Upshot's Playoff Simulator.

Simülatör, bir takımın sezon sonrası kazanma veya bölümü kazanma şansını sağlamanın yanı sıra, gelecekteki sonuçların herhangi bir kombinasyonunun bu şansları nasıl etkileyeceğini görmenizi sağlar. Ve evet, bu yıl yeni, genişletilmiş 14 takımlı playofflar için güncellendi.

Perşembe gecesi Colts-Titans maçında işler burada.

Chiefs (8-1) ve Steelers (8-0) playoffları matematiksel olarak yapmamış olabilir, ancak sezonu birkaç yüz bin kez simüle etmek, her birinin oraya ulaşmak için yüzde 99'dan fazla şansı olduğunu ortaya koyuyor.

Yenilmez olmalarına rağmen, Şefler aslında Steelers'tan biraz daha iyi bir konumdalar: Sonraki altı maçlarını kaybedebilirler ve 17. Haftada Chargers'ı yendikleri sürece, yine de play-off'lara geçemeyecekler. Steelers şu anda o kadar güçlü bir noktada değil; Muhtemelen oyuna girmek için son sekiz maçın ikisini kazanmaları gerekiyor.

Resim Steelers’ın sezon sonrasına giden yolu basit: kazanmaya devam edin.
Kredi … Gene J. Puskar / Associated Press

Azizler (6-2), Packers (6-2), Bills (7-2), Kuzgunlar (6-2) ve Seahawks (6-2) playofflara girmek için yüzde 90'ın üzerinde, Simülatör tahminler. Kuzgunlar hariç tüm bu takımlar bölümlerine liderlik ediyor. Baltimore'un Steelers'ı bölüm unvanı için ezmesi pek olası değil (bunu yapmak için yüzde 22 şansı var), ancak bir joker kart için güçlü bir konumda.

Güney AFC'deki Colts'tan sadece bir oyun ileride olan Titanlar (6-2) ve NFC Güney'de Azizlerin izini süren Korsanların (6-3) yapacakları biraz daha iş var, ancak her ikisi de içeri girmek için hala yüzde 80'den fazla şansı var.

Sezonun bu noktasında 6-2 ile 5-3 arasındaki fark marjinal gibi görünse de, bir takımın playofflara çıkma olasılığı konusunda büyük bir fark yaratıyor. Dolphins, Browns, Colts, Raiders, Bears, Rams ve Cardinals gibi 5-3 veya 5-4'teki bir sonraki takımlar kendilerini iyi durumda görebilirler. Ama gerçekten balonun üzerindeler, bu noktada playofflar yapmak için kabaca yazı tura atıyorlar – ya da değil -.

Bunun büyük bir nedeni, bölüm unvanının bu takımlardan kayması ve bu olmadan, hepsi sınırlı sayıda joker kart rıhtımı ummaya başlayabilir. 6-2 ya da ötesindeki takımlar daha iyi durumda: Klasmanlarını kazanabilirler ya da geç kalabilirler ve yine de joker olarak kayabilirler.

Bunun gibi balon takımları için her oyun önemlidir ve olasılıklarını önemli ölçüde değiştirebilir.

Kartallar 3-4-1 arasında ancak yine de playoff yapma şansının yüzde 73 olduğunu tahmin ediyor, Simülatör, kazanan rekorlara sahip yedi takımdan daha iyi. Neden? Philadelphia, 2-6 Washington Futbol Takımı'nın ikinci sırada olduğu kederli NFC East'te oynuyor.

Kartallar, kalan beş bölüm dışı oyununu da kaybedebilir ve NFC Doğu'ya karşı 3-0 yaptıkları sürece, muhtemelen playoffları 6-9-1'de yapacaklar. Bu bölümlü oyunlarda 2-1'lik bir rekor bile onlara dövüş şansı verecek playofflarda – 5-10-1.

Jetler (0-9) ve Jaguarlar (1-7).

Neredeyse. Jaguarlar yolun geri kalanında 8-0 giderse, 9-7'de playofflara girmek için hafif bir favori olurlar. (Editörün notu: Jaguarlar yolun geri kalanında 8-0 gitmiyor.)

Jetler daha da kötü durumda. İmkansızı yapıp 7-0 bitirirlerse, play-off'lara girme şansları yine de küçük olacaktır.

Fakat. Fakat. …

Jetler'in her oyunu kazanmasını ve hemen hemen tüm diğer vahşi kart yarışmacılarının – özellikle Browns, Colts ve Dolphins'in – Jets'in 7-9'da playofflara gizlice gireceği çöküşünü içeren bir senaryo oluşturmak mümkündür. (Editörün notu: Bu da olmayacak.)

Sezon yarıdan biraz fazla olsa bile, birkaç takım da playoff'ları kaçırma tehlikesiyle karşı karşıya: Patriots, Cowboys, Giants, Lions, Broncos, Panthers, Bengals, Texans, Falcons ve Chargers şu anda içeri girmek için yüzde 9 ila yüzde 2 arasında değişiyor. Genel olarak, bu takımların içeri girmek için muhtemelen en az 6-2 bitirmesi gerekiyor.

Kredi … Adam Açlık / İlişkili Basın

Yeni 14 takımlı playoff formatında, her konferanstaki yalnızca en iyi tohumlar güle güle, bu nedenle ilk bitirmek her zamankinden daha önemli. Şu anda NFC'de, Saints, the Packers ve Seahawks, her biri onu kazanmak için yaklaşık yüzde 25 oranında o noktayı oluşturuyor. Buccaneers, Cardinals ve Rams da dahil olmak üzere bir avuç diğer takımın hala bir şutu var, ancak her birinin ilk bitirmek için muhtemelen 7-1 gitmesi gerekecek.

AFC'de tahmin edebileceğiniz gibi, Steelers ve Chiefs arasında iki takımlı bir yarış.

Kredi … Jason Behnken / Associated Press

Bazı takımlar playoffları yapacaklarından emin olsalar da, bu sezon 14 takımlık saha ve tek elemenin belirsizlikleri, Vince Lombardi Kupasını kimin kaldıracağı belli değil.

Simülatör, Vegas bahisçilerinden daha iyi gibi görünmüyor, ancak yaptıkları aynı türden verileri kullanarak, takımların playofflarda uzağa gitme şansları hakkında tahminler sağlayabilir.

Simülatör şu anda savunan şampiyon Chiefs'i destekliyor, ancak onlara yalnızca yüzde 17'lik bir şans veriyor: Yani Patrick Mahomes'e ve etkileyici bir dizilişe rağmen, hepsini kazanmak için hala sadece 5-1. Super Bowl söz konusu olduğunda birisi "kesin şey" veya "garanti" gibi ifadeler kullandığında bunu unutmayın.

Steelers ve Saints, yüzde 12'lik bir oranla, yüzde 5'in üzerinde bir şansla beş takım daha (Ravens, Packers, Seahawks, Buccaneers ve Bills) ile ikinci sırada. Bu yüzden bazı takımların kaderleri belli görünse de, ileride neyin olacağı konusunda hala çok fazla belirsizlik var.

Jetler hariç.