Titanların Kaçırdığı Tekme Steelers'ı Yenilmez Tutuyor

Top direkten sağa çengel yaptıktan sonra, Pittsburgh Steelers atladı, dans etti ve yan çizgileri boyunca sıçradı. Oyun kurucu Ben Roethlisberger'in çenesi açıldı. Takım arkadaşlarına dönmeden, gülümsemeden önce özellikle kimseye "Özlemedi" diye mırıldanıyor gibiydi .

Steelers, sağlam bir AFC'de yenilmeyen tek takım olarak Pazar günü Nashville'deki Nissan Stadyumu'ndaki soyunma odasına çekildi, ancak sonraki 15 dakika içinde 27-24 galibiyetin ilk zevkinin ardından ruh halleri değişti. . Rakipleri Tennessee Titans (5-1) yerine korkunç, korkunç, yararsız, çok kötü bir gün geçirmiş gibiydiler; Sanki azalan saniyelerde bir saha hedefi girişimi yanlış bir şekilde yükseldiğinde kaybedenler onlarmış gibi.

Steelers'ın savunma görevlisi Cameron Heyward, "Bunu hafife almıyorum, ancak oynamayı sevdiğimiz bir yol var" dedi. O kemiğin üzerinde çok et var.

Dış savunma oyuncusu TJ Watt, "Bugünden sonra kimse gerçekten memnun değil," dedi.

"Acil olmamız gereken çok şey var," dedi Koç Mike Tomlin. "Önümüzdeki çalışmalarımız nedeniyle bunu kutlamak veya bunu takdir etmek için çok fazla zaman harcamayacağız."

İlk yarıda 24-7 önde olan The Steelers, Pazar günü ilk yarıyı domine etti. İlk dört sürüşlerinde puan aldılar. İlk yedi üçüncü aşağı girişimini dönüştürdüler. Derrick Henry karşısında koşarak susturdular ve oyun kurucu Ryan Tannehill'i susturdular ve en yüksek skor ortalamasına sahip AFC takımı Titans'ı tek bir touchdown'da tuttular.

The Steelers (6-0) Pazar günü ikinci yarıda fena halde karşılaştı. Hücumları cılız bir saha hedefinden ibaretti. 73 yarda gol atmaya izin verdiler. Roethlisberger iki kez araya girdi. Son bölgede Amani Hooker'ın ikinci oyuncusu, 3 sayı geride, 2 dakika 35 saniye kalan topu Tennessee'ye verdi.

Titanların beş galibiyetinin dördünde Tannehill, onları oyun kazanan sürüşlerde veya dördüncü çeyrekte geri dönüşte yönetmişti ve Pittsburgh'u parçalara ayırırken – üçüncü ve 2'de Corey Davis'e 7 yarda, üçüncü ve AJ Brown'a 21 yarda -ve-12 – muhtemelen olmasa da, bunu tekrar yapması tamamen mümkün görünüyordu. Titanlar, Pittsburgh 25'te ilk ve 10'u aldıktan sonra, sonraki üç oyununda geriye doğru hareket ettiler – ama görünüşe göre, yeterince ileri değiller.

Tennessee şutörü Stephen Gostkowski uzak mesafelerden daha isabetli. Bu sezon en az 50 yarda beş saha golü denemesinin tümünü yapmıştı. Ancak geçen hafta Houston'a karşı iki ve Titanların Denver'daki sezon açılışında üç de dahil olmak üzere, 49 yarda veya daha yakın mesafeden 10 üzerinden beşini kaçırmıştı. Pazar günkü deneme, 19 saniye kala 45 yarda idi ve sonuç tahmin edilebilirdi.

Kaybetme, Titanlar'ın güçlü başlangıcındaki parlaklığı ortadan kaldırmadığı gibi, Baltimore, Kansas City ve Buffalo'nun da pusuda beklediği zorlu bir AFC'deki konumlarını göz ardı etmiyor.

Önümüzdeki haftalarda ve aylarda, bu rekabetçi takımların düğümleri hiç şüphesiz çözülecek, ancak Tennessee'nin konferansın birinci sıradaki başı için mücadele edip etmeyeceği – ve play-off'lardaki tek ilk tur güle güle – ve sadece bir AFC South unvanı kısmen de olsa bağlıdır. Savunması, üçüncü-aşağı sorunlarını çözebilir. Titanlar oyuna ligdeki en kötü üçüncü-aşağı savunması olarak girdi ve şansların yüzde 57,8'inde dönüşüm sağladı, ancak bir şekilde daha da kötüleşti Pazar: Pittsburgh 18'de 13'dü.

Titanların güvenliği Kevin Byard, “Savunmada yeterince hızlı başlamıyoruz” dedi. Sanki hücumun bizi her zaman bir çukurdan çıkarmasını bekliyor gibiyiz.

Bu anlamda, Steelers daha eksiksiz bir takım, pas atan kitap sonları, sağlam bir ikincil ve 10 oyuncunun – 80 yarda dokuz pas ve iki gol atan Diontae Johnson da dahil olmak üzere – topa dokunduğunu gören bir hücum. Eksi-3 ciro marjına rağmen kazandıkları, Tomlin'i rahatsız ediyor gibi görünüyordu, ancak sezonun yedi haftasında, konferanstaki başka hiçbir takım zorlukları aşmadı – yaralanmalar, yıpranma ve koronavirüs protokollerine bağlılık ve Pazar günü, bir zorlu ekip – olduğundan daha iyi.

Pazar günü bittikten sonra, 1978'den beri ilk kez 6-0'a yükseldikten sonra, önümüzdeki hafta Baltimore'da oynayan Steelers, parıldayan bir kupa, hatıra kıyafeti veya Gatorade banyosu değil, daha az somut bir ödül aldı. Ocak veya Şubat aylarında çok, çok daha fazla anlam ifade edecek bir başarıya eşlik eden tatmini kısaca tattılar.