Tom Brady ve Korsanlar, Pazartesi Gecesi

Devleri Yendi

Bir kez daha, oyuna liderlik edenler, sahadaki güçsüz Devler'di ve yan çizgisinde Tom Brady yardım edemedi, ancak kaskını şiddetli bir şekilde hüsrana uğradı. Brady bu olayları daha önce birden fazla kez gördüğünden, önce başını güvenli bir şekilde kasktan çıkardı.

Bu, Tampa Bay Buccaneers'ın Pazartesi gecesi East Rutherford, NJ'deki MetLife Stadyumu ziyaretinin ilk yarısındaydı. Yaklaşık 90 dakika sonra, yarışmanın kapanış saniyelerinde, Buccaneers zayıf bir liderliğe tutunurken, Giants Tampa Bay gol çizgisinin yakınında oyunu uzatmaya gönderebilecek bir oyun koşarken Brady takım sırasına geri döndü.

Hareketsiz ve hareketsiz olan Brady, sonucu en korkunç ifadelerle bekliyordu.

Ancak Eli Manning artık bir Dev değil ve Brady, Mart ayında New England Patriots formasıyla takas etti. Son 20 maçın 17'sinde mağlup olan Devler, 25-23 mağlup oldular.

Zafer garantili olarak Brady sırıttı. Kesinlikle bir gülümseme değildi, sırıtış da değildi. Buna bilip kıskanç deyin, ancak o anda, Brady, 2011 normal sezonundan sonraki acı Super Bowl yenilgisinden bu yana arka arkaya üç galibiyet aldığı Giants'taki eski bir şeytanı yeniden kovmaktan çok daha fazla rahatlamış gibi hissetti.

Evet, sersemlemiş Devlerin dertlerini arttırmak için herhangi bir fırsat bir ikramiyeydi, ancak Brady sekiz ay önceki cesur kariyer değişiminin başarısını ve harika zamanlamasını hissediyor olsaydı affedilebilirdi. Sadece Brady'den ilham alan Buccaneers (6-2) ligin en iyi takımlarından biri değil, Patriots (2-5) Koç Bill Belichick ile – tüm insanlar arasında – takımını bile kabul etse bile tam bir revizyon için şaşırtıcı olabilir. insansız.

Brady, Pazartesi günkü maçtan önce sahada ısınırken, NFL, takımının bu yıl derinliksizliğinin Patriots'un son sezonlardaki bol harcamalarının bir sonucu olduğunu ve onlara çok az yer bıraktığını söyleyen Belichick'ten yeni yorum alıyordu. 2020 sezon dışı oyuncuları takip edin.

Belichick Pazartesi günü Boston spor radyo istasyonu WEEI'ye "Hiç paramız olmadığı açık" dedi. "Bu kimsenin hatası değil. Demek istediğim, son beş yılda yaptığımız şey buydu. Sattık ve üç Süper Kupa kazandık, dördüncü olarak oynadık ve AFC şampiyonluk maçında oynadık. Bu yıl çalışacak daha az şeyimiz vardı. Bu bir bahane değil, sadece bir gerçek. "

Brady'nin New England'dan ayrılmasının ardından Patriotların dertlerinin hemen ardından, her türden karşılaştırma revaçta. En bariz şekilde, Brady'nin Tampa Körfezi'ndeki altı galibiyeti ve son dört maçında altı engelleme ve bir kaybetme olan Patriots'un halefi Cam Newton tarafından kazanılan iki galibiyet. Brady'nin bir müdahalesi var ve son altı maçında hiç hata kaybetmedi.

Brady'nin önceki 20 sezondaki evinden ayrılmasının ardından eğlenceli gerçekler söz konusu olduğunda daha popüler olan New England ve Tampa Bay, 225-66'da normal sezon başlangıcı olma rekoru. Belichick'in Patriots'la ilk oyun kurucusu Brady olmadan ve Cleveland'da baş antrenör olduğu dönemlerde baş antrenörlük rekoru: 56-68.

Pazartesi günkü maçtan sonra, Brady Foxborough, Mass.'daki pek çok zaferinin bulunduğu yere yalnızca 200 mil uzakta olabilirdi, ancak sohbet tamamen yeni iş yeriyle ilgiliydi. Brady, pazartesi gecesi, Giants'ın 14-3 öne geçtiği ve Brady'nin ısrarcı Giants geçiş acelesi tarafından takip edildiği ilk maçında hayal kırıklığına uğradı. (Brady, Devlerle yüzleştiğinde bazı şeyler asla değişmez.)

Brady, o noktada aslında savunucularından pek de ayrılmayan geniş alıcıları hakkında "Kaçırdığım adamlar vardı" dedi. "Daha iyi uygulamalıyız."

Brady'yi Buccaneers'a çeken Tampa Bay Koçu Bruce Arians, Brady'nin yavaş başlangıcından Pazartesi gecesi fansız bir futbol maçının düşük enerji ortamını sorumlu tuttu.

Arians, "Meadowlands'a hiç gitmedim ve sahne boş – enerjiyi yeterince hızlı bulamadık" dedi.

Ardından, Giants'ın çaylak koçu Joe Judge'a atıfta bulunarak, Arians şunları ekledi: “Ağzımızdan tekmelendik ve Joe Judge'a kredi verdik – takımını hazırladı. Kuyruklarını oynadılar. "

Devler gerçekten de görünüşte her erken avantaja sahipti ve Giants'ın ikinci yıl oyun kurucusu Daniel Jones, en iyi hedefi olan Darius Slayton'a birkaç kez açık olan Darius Slayton ile bağlantı kurma girişimlerinde devrilmeseydi veya yanlış ateş etseydi, Giants olabilir. üç veya daha fazla touchdown ile önde gidiyor.

Ancak Jones, özellikle baskı altındayken karar verme sürecinde aynı hataları tekrar tekrar yapmaya devam ediyor. Pazartesi günü, kuşatma altındayken çuvalı kabul etmek veya futbolu sınırların dışına atmak yerine, iki gereksiz, pervasız müdahale attı. Bu top kaybından ikincisi, üçüncü çeyreğin ikinci maçında, Buccaneers tarafından arka arkaya 9 sayıya ve oyundaki ilk üstünlüğüne yol açtı.

Dördüncü çeyrekte, Tampa Bay farkı 25-17'ye çıkardı, ancak Jones, Giants'ı 13 maçlık, 70 yardalık bir sürüşte yönettiğinde neredeyse kendini kurtaracaktı ve bu da geniş alıcı Golden Tate'e hassas, etkileyici bir atışla sona erdi Touchdown için uç bölgenin arkası. Buccaneers savunmasında, Antoine Winfield Jr., Dion Lewis'i kale çizgisinde geri koşturmak için bir Jones pasını kırdığında, oyunu 28 saniye kala eşitlemek için 2 puanlık bir dönüşüm girişimi başarısız oldu. Oyun sırasında Winfield ve Lewis arasında bir çarpışma, savunma geçişine müdahale için bir penaltı bayrağı çekti, ancak dört oyun görevlisi arasında yapılan istişarenin ardından geçersiz kılınmıştır.

ResimGiants'tan Daniel Jones ikinci yarıda kovuldu.
Kredi … Sarah Stier / Getty Images

Oyunun sonunda, öfkeli bir Yargıç yan çizgiden fırladı ve bir veya daha fazla görevliye doğru çığlık atıyor gibi görünüyordu.

279 yarda ve iki gol atarak 40 pasın 28'ini tamamlayan Brady, sahadan hızla ayrıldı, artık eski düşmanı Devler'e değil, NFC Güney'deki tamamen yeni bir rakibi olan Korsanlar olan New Orleans Azizler'e bakıyor. Pazar günü, Tampa Bay'in sezon açılış maçında Brady'yi mağlup eden rakibi.

Ama son bir sahne vardı. Korsanların sıkı sonu 93. golünü Brady'den üçüncü çeyreğin başlarında yakalayan Rob Gronkowski, uzun süredir takım arkadaşına koştu ve yumruklarını vurdu. Birlikte, New England gurbetçileri ziyaret soyunma odasına doğru adım adım koştu.