TorGuard VPN incelemesi: Servis edilebilir hızlar ve doğru gizlilik vaatleri

Kısaca TorGuard:

P2P'ye izin verildi: Evet
İşletme konumu: Florida
Sunucu sayısı: 3.000+
Ülke lokasyonlarının sayısı: 46
Maliyet: 60 $
VPN protokolü: OpenVPN (varsayılan)
Veri şifreleme: AES-128-GCM (varsayılan)
Veri doğrulama: SHA-256
El sıkışma: TLSv1.3

TorGuard, saçma sapan bir VPN hizmetidir. Bir ton ekstra özellik bulamazsınız. Çift VPN bağlantısı, VPN bağlantıları üzerinden özel TOR veya benzeri bir şey yoktur. OpenVPN, WireGuard veya OpenConnect üzerinden doğrudan VPN bağlantısı ve OpenVPN'de 46 ülke seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz.

TorGuard ("torrent" de olduğu gibi "Tor") doğru gizlilik vaatlerini verir, çok pahalıya mal olmaz ve kullanımı oldukça basittir. Hatta kullandığınızı unutabilirsiniz, bu belki de hepsinin en iyi avantajıdır.

Not: Bu inceleme, en iyi VPN toplamamızın bir parçasıdır . Rakip ürünler ve bunları nasıl test ettiğimiz hakkında ayrıntılar için oraya gidin.

Özellikler ve hizmetler

TorGuard, sunucu konumu, VPN protokolü ( Tünel Tipi olarak adlandırılır), kimlik doğrulama için kullanmak istediğiniz SHA sürümü ile birlikte birkaç bağlantı noktası seçeneği ve şifreleme şifresi dahil olmak üzere tüm ilgili ayarların hemen önünde bulunan tek panelli bir uygulama kullanır. gerçek veriler için.

torguard1 IDG

TorGuard'ın varsayılan görünümü.

Hiçbir şeye dokunmazsanız, TorGuard sizin için tüm bu ayarları seçecektir. Bazı durumlarda, testimiz sırasında SHA1 ile bir bağlantı noktası seçti, ancak SHA-256 veya SHA-512 kullanmayı tercih ediyorsanız bunu değiştirebilirsiniz. AES-128-GCM, varsayılan şifreleme şifresidir, ancak isterseniz bunu AES-256-GCM'ye yükseltebilirsiniz.

Yeni bir konum seçmek, yalnızca geçerli konumun altındaki Sunucu Seç'e tıklamak ve ardından listeden özel konumunuzu seçmekle ilgilidir. TorGuard, bu listede herhangi bir ping süresi sağlamaz, ancak listeyi Kullanıma göre filtreleyebilirsiniz. Bu liste aynı zamanda hangi sunucuların WireGuard'ı desteklediğini de gösterir. Bu bir noktada yardımcı olmuş olabilir, ancak şimdi şirketin tüm sunucuları yeni VPN protokolünü destekliyor gibi görünüyor.

Ayarlar seçenekleri oldukça basittir. VPN bağlantısı kesildiğinde internete girmesini istemediğiniz belirli uygulamaların bir listesini ayarlamanıza izin veren bir AppKill özelliği vardır. TorGuard ayrıca, VPN bağlantısı koptuğunda bilgisayarınızdaki tüm bağlantıları kapatmak için daha genel bir kill anahtarına sahiptir. Bu özelliği Daha Fazla Ayarlar> Ağ> Sorunsuz yeniden bağlantı> Anahtarı Kapatma altında bulabilirsiniz.

TorGuard ayrıca DNS sunucularınızı özelleştirmenize ve kullanılacak minimum TLS sürümünü ayarlamanıza izin verecektir (bu yazıda varsayılan değer 1.3'tür).

Bir güvenlik duvarının arkasındayken OpenVPN kullandığınız gerçeğini şaşırtmak istiyorsanız veya prensip olarak OpenVPN kullandığınızı gizlemek istiyorsanız, proxy ayarları da vardır.

Verim

Torguardcountrylist IDG

TorGuard'ın ülke listesi.

Hız testlerimiz için her şeyi olduğu gibi bıraktık. VPN protokolünü WireGuard veya başka bir şey olarak değiştirmedik. Çoğu kullanıcının uygulaması olduğu için VPN'in işini yapmasına izin verdik.

Birkaç gün içinde birden fazla lokasyon kullandığımız testlerimizde TorGuard'ın temel hızın sadece yüzde 30'unu koruduğunu gördük. Bu, onu hız için orta menzile koyar ve çoğu kullanım durumu için kabul edilebilir olması gerektiği anlamına gelir. Asya'daki hızlar şaşırtıcı derecede iyiydi ve bu, dünyanın o bölgesindeki bir oyun sunucusuna veya video hizmetine bağlanmak isteyen herkese yardımcı olabilir.

Ayrıca TorGuard'ı Netflix'e karşı test ettik, çünkü bu reklamı yapılan bir özelliktir ve video hizmetinin denizaşırı sürümlerinin engelini kaldırmakta hiçbir sorun yaşamadık.

Gizlilik, anonimlik ve güven

TorGuard'ın VPN hizmeti ile ilgili gizlilik politikası çok açıktır. Politika, "TorGuard, Sanal Özel Ağından (VPN) veya Proxy hizmetlerinden herhangi bir veri toplamaz veya kaydetmez" diyor. İşte bu, ekstra bilgi yok. VPN hizmetlerinden herhangi bir veri toplamadığına dair tek bir ifade. Şirkete teşhisi ve sorunlu sunucularla ilgili sorunları nasıl ele aldığını sorduk ve şöyle dedi: “Çevrimdışı alıp kendimiz test ederdik. Kötüye kullanım için, zaman içinde kötüye kullanım sorunlarının çoğunu gerçek zamanlı olarak ele alan çok sağlam bir güvenlik duvarı oluşturduk. " TorGuard'ın tüm sunucuları disksizdir, işletim sistemi dahil her şey RAM'de çalışır ve bu günlerde bir dizi VPN hizmetiyle standart bir gizlilik özelliği haline gelir.

TorGuard, Florida merkezli Data Protection Services LLC adlı bir holding şirketi altında VPNetworks LLC tarafından yönetilmektedir ve Benjamin Van Pelt, "Yönetici Üye" olarak listelenmiştir. VanPelt kendisini LinkedIn'de hem VPNetworks hem de TorGuard'ın CEO'su olarak listeliyor.

TorGuard, doğrudan cüzdan transferleri de dahil olmak üzere kredi kartı ve çeşitli kripto para birimi yoluyla ödemeleri kabul eder.

Fiyatlandırma ve sonuç

Torguard bağlantısı IDG

TorGuard aktif bir bağlantı kuruyor.

TorGuard, standart Anonim VPN (burada incelediğimiz ürün), bir akış paketi ve işletmeler için bir VPN hizmeti dahil olmak üzere birkaç farklı paket sunar.

İş paketini atlayacağız, ancak ilgileniyorsanız, TorGuard'ın web sitesinde bunun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Anonim VPN, bir yıl için 60 dolar, altı ay için 30 dolar, çeyrek yıl için 20 dolar veya aylık bazda 10 dolar olarak fiyatlandırılır. Hem altı hem de 12 aylık paketler ayda 5 dolara düşüyor.

Anonim VPN, sekiz adede kadar eşzamanlı bağlantıyı destekler, ancak aynı zamanda 12 eşzamanlı bağlantı, bir özel IP adresi ve yönlendirme için daha büyük bir bağlantı noktası seti içeren bir Pro seçeneği de vardır. Pro sürümü yılda 120 ABD doları, altı ay için 60 ABD doları, üç aylık dönem için 35 ABD doları veya ayda 13 ABD dolarıdır.

Bu yeterli değilse, yıllık 80 $ 'lık bir maliyetle ücretsiz bir GLi Mini Router ekleyen VPN Pro'ya bir yükseltme de var.

Son olarak, yılda 122 dolar, altı ay için 62 dolar, çeyrek başına 42 dolar veya ayda 22 dolar olan akış paketi seçeneği var.

Akış paketi ile standart VPN'ler arasındaki en büyük fark, akış paketi ile akış için iki IP adresi almanızdır.

TorGuard iyi bir VPN'dir. Sizi şaşırtmayacak, ancak fiyatı doğru, kullanımı basit ve yolunuza çıkmayacak.

Editörün notu: Çevrimiçi hizmetler genellikle yinelemeli olduğundan, zaman içinde yeni özellikler ve performans iyileştirmeleri kazandığından, bu inceleme, hizmetin mevcut durumunu doğru bir şekilde yansıtmak için değiştirilebilir. Metindeki herhangi bir değişiklik veya son inceleme kararımız bu makalenin en üstünde belirtilecektir.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.