Veteran QBs Rivers, Brady, Newton hala yeni evlerde yerini buluyor

Cam Newton , takım arkadaşlarına sanki gruptaki oyunları çağırıyormuş gibi takma adlar takıyor: Buzzo. Bo Diddley. Bent Dog. Çılgın Bacaklar. 30'a 30. Kicker Guy. Bahisçi Guy. Snapper Guy.

Newton'da hemen hemen herkes için bir tane var. Bazıları net, diğerleri gizli, en komik.

Newton Perşembe günü, "Paylaşıyor olmanıza veya soyunma odası arkadaşı olmanıza veya soyunma odası arkadaşı olmanıza rağmen, bu sadece iş arkadaşınız olsanız da, bazen kendinizi canlandırdığınız ekiplerin bir parçasıydım" dedi. "Ayrıca son derece yakın olan ve erkeklerin aile odaklı bir bağı olan ekiplerin etrafında bulundum ve bu ekipler genellikle sürüyor ve biz de bunu yapmaya çalışıyoruz.

Kazanmak yardımcı olabilir.

Newton, NFL'nin salgının değiştiği offseasonunda yüksek profilli hamleler yapan üç saygıdeğer oyun kurucudan biri – Tom Brady ve Philip Rivers ile birlikte -. 43 yaşındaki Brady, altı Super Bowl yüzüğünü New England'dan Tampa Bay'e götürdü. 38 yaşındaki Nehirler, 16 sezon sonra Chargers'tan ayrıldı ve Indianapolis'e katıldı. 31 yaşındaki Newton, yaralanma geçiren bir 2019'un ardından Charlotte'tan New England'a taşındı.

Brady ve Rivers sezonun yarısında play-off yarışmacıları olsa da, hiçbiri için tamamen yumuşak bir geçiş olmadı.

Bu arada Newton, sezonunu Brookline'da bir bar taburesinde oturan bir Patriots hayranından daha iyi özetledi.

Newton, "Bu, Bostonluların dediği gibi, kötü bir yıl oldu," diye alay etti.

Newton'un sekiz maçta 10 golü (sekiz acele, iki pas) ve sekiz top kaybı var. Patriots (3-5), 20 sayıdan biraz daha fazla ortalamalar alıyor, ligde 28. sırada yer alıyor ve oyun kurucu Steve Grogan, Tom Hodson ve Marc Wilson'ın 1990'da ayrılmasının ardından en düşük sıralarında yer alıyorlar.

1995'ten beri franchise'ın ilk beş maçlık patlamasından kaçınmak için Pazartesi gecesi New York Jets'in galibiyetini yok ettiler.

Newton, "Bu eyalette, bu eyalette, bu bölgede, bu bölgede bu soyunma odasında kaybetmek kabul edilemez" dedi. "Öyleyse Cameron Newton, küfürünüzü seçmeniz gerekiyor. Ben de öyle öğrendim. "

Newton'un savunmasında etrafındaki yetenek, Carolina'daki en zayıf yıllarını sağlam gösteriyor. Geri koşarken dönen bir kapısı var, herhangi bir konma alıcısı olmayan ve çift haneli yakalamalı tek bir sıkı ucu yok.

Brady duyguyu biliyor.

Tropik Tampa Körfezi'nde çok daha yeşil çimen buldu ve kısa süre önce Antonio Brown'u Mike Evans, Chris Godwin ve Rob Gronkowski'yi içeren bir alıcı kolorduya ekledi. Bu dört adam, Brady'den iki fazla, 16 Pro Bowl maçına çıktı.

Godwin ve Gronk sağlıklı ve Brown alışmaya başladığında, Buccaneers (6-3), geçen hafta bölüme bakmasalar bile NFC'deki gerilimi izleyen bir ekip olmalı. Güney lider New Orleans'a 38-3 mağlup ettikleri ev, Brady'nin 21 yıllık kariyerinde en orantısız olanıydı.

Donovan Smith , "Yaptığı çok olumlu bağırış" dedi. "Zirveye çıkmış, Super Bowl'da bulunmuş ve oraya nasıl gideceğini bilen birine sahip olmak harika. Sadece orada oturuyorsunuz ve ona güveniyorsunuz – oyunu, iletişimi ve her şeyi nasıl yönetiyor. "

Rivers, yeni takımıyla, Perşembe gecesi Tennessee'de 34-17'lik bir geri dönüşle, Colts'a (6-3) sekiz maçta altıncı galibiyetini veren ve onları Güney AFC'nin zirvesine çıkaran en etkileyici galibiyetinden geliyor. Rivers bu sezon dördüncü kez cirosuz futbol oynadı – hepsi kazanır – ve acele bir hücumla başarıyı yakaladı.

"Sadece arandık ve gitmeye hazır olduğumuzu hissettim," dedi Rivers. “Ekibimizin bu performansı hiçbirimizi şaşırtmadı. … Bu büyük bir galibiyetti, ancak önümüzde uzun bir yol olduğunu biliyoruz. "

Brady, Rivers ve Newton, playoff kalibreli takımlara katılacaklarını düşünüyorlardı. Bucs , NFL'nin 2019'da en çok geçen takımıydı ve dümende ciroya eğilimli Jameis Winston vardı. Ligin en iyi pas-blokaj hatlarından birine sahip olan Colts, 2018'de bir playoff takımıydı ve yakın maçlarda daha iyi olsalardı muhtemelen geçen sezon yine olacaktı.

Ve hiç kimse Newton'u, son 11 yılda AFC East'i kazanan ve Brady ve teknik direktör Bill Belichick'in birlikte ikinci sezonundan bu yana daimi bir playoff yarışmacısı olan New England'da oynama şansına atladığı için suçlayamaz.

Üçü de NFL'nin en önemli konumunda kısa vadeli düzeltmeler olarak kabul ediliyor.

Rivers, bir yıllık 25 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı. Brady, iki yıl boyunca tam olarak garantili 50 milyon dolar aldı. Newton, bir yıllık, 1.75 milyon dolarlık bir kontratta oynuyor.

Newton, 2021'de kalması en az muhtemel ülke olabilir. Her iki durumda da Patriots'un takma adları her zaman olacaktır.

Newton, "Açıkçası, COVID, stadyum dışındaki her türlü takım etkileşimini sınırlandırdı" dedi. Normalde muhtemelen toplanırdık ama bu yıl boyunca durdu.

“Yani, ne zaman bir takım arkadaşınla konuşma, bir takım arkadaşının yanında olma fırsatın olursa… her zaman sohbet etmek, konuşmak ve günü daha hızlı, bir nevi konuşma yapmak isteyeceksin. Ve her şey buna bağlı. "