WandaVision 7. bölüm özeti: Marvel şovu en iyi şekilde raylardan çıkıyor – CNET

whs2513-107-comp-v002-20210113-r709-a5dee708

Wanda artık ne düşüneceğini bile bilmiyor ama bazı cevaplar almak üzere.

Marvel Stüdyoları

WandaVision , Cuma günü Marvel Sinematik Evren şovunun 7. bölümü Disney Plus ile uyumlu bir modern dönüş yaptı. Breaking the Fourth Wall adlı bölümde Wanda Maximoff ( Elizabeth Olsen ), sitcom kasabasının dışına çıktıktan sonra Vision'ı ( Paul Bettany ) kesin ölümden kurtarmak için Westview'in sınırlarını genişletti.

Bunu yaparken, astrofizikçi Darcy Lewis ( Kat Dennings ) ve düzinelerce hükümet ajanını sahte dünyasına sürükledi. Ancak, SWORD ajanı Monica Rambeau ( Teyonah Parris ) ve FBI'dan Jimmy Woo ( Randall Park ), Monica'nın gizemli havacılık mühendisi arkadaşıyla buluşmak için ayrıldıkları için genişlemeden kaçtılar.

SPOILER zamanı.

Marvel Stüdyoları
ekran görüntüsü-2021-02-19-at-15-02-11.png ekran görüntüsü-2021-02-19-at-15-02-11.png

Harika bir gevezelik kazandı.

Marvel Stüdyoları / Ekran Görüntüsü Sean Keane / CNET

Başından beri Agatha idi

Şaşırtıcı olmayan (ama güzelce uygulanmış) bir dönüşle, gülünç derecede şüpheli Agnes'in ( Kathryn Hahn ) baştan beri kötü olduğu ortaya çıktı. Wanda, kayıp ikizlerini aramak için tüyler ürpertici bodrum katına girer ve Agnes kendini cadı Agatha Harkness olarak gösterir. Fox X-Men evreninden Pietro Maximoff'un ( Evan Peters ) gelişi de dahil olmak üzere , Westview'de ters giden veya tuhaf olan her şeyden onun sorumlu olduğu ortaya çıktı.

"Ve Sparky'yi de öldürdüm ," diyor kıkırdayarak.

Bu çok uzak bir adımdır Agatha. Yine de katil tema şarkısı.

ekran görüntüsü-2021-02-19-at-14-06-22.png ekran görüntüsü-2021-02-19-at-14-06-22.png

Agatha'nın bodrumundaki kitap, daha önce Agents of SHIELD'de görülen Darkhold olabilir.

Marvel Stüdyoları / Ekran Görüntüsü Sean Keane / CNET

Daha büyük bir kötü mü?

Agatha'nın oturma odasındaki perdede süper göze çarpan ağustosböceği de dahil olmak üzere, işte başka bir güç olduğuna dair birkaç ipucu var. Şeytan Mephisto'nun ilk kronolojik çizgi roman görünümünde aldığı bir form olan sineğe bir milyon mil uzakta değil. MCU Spider-Man'in evli olmadığına eminim.

Agatha, röportajlarından birinde görünmeyen kocasına atıfta bulunarak (ve ondan daha kötü olduğunu öne sürerek) “Ralph her şeyi süper kapladığımı söylüyor” diyor.

Ayrıca, Tommy ve Billy hangi cehennemde? Tüm bu cephe muhtemelen Wanda ve Vision'ın süper güçlü çocuklarını ele geçirmek için bir plan, yani… başarı?

ekran görüntüsü-2021-02-19-at-09-05-16.png ekran görüntüsü-2021-02-19-at-09-05-16.png

Snoopers ve sürüngenler.

Marvel Stüdyoları / Ekran Görüntüsü Sean Keane / CNET

Kredi sonrası sahne

Monica, Agatha'nın evine gelir ve bodruma girmeye hazırlanır, ancak ürkütücü Pietro (muhtemelen Agatha'nın kontrolü altındadır) karşısında şaşırır.

"Snooper burnunu sokacak" diyor.

Monica'nın süper güçler kazandığını bilmedikleri için Agatha ve Pietro muhtemelen bir sürprizle karşı karşıyadır. Agatha'nın Wanda'yı manipüle etmek için onu X-Men evreninden çekmiş olması muhtemel görünüyor.

ekran görüntüsü-2021-02-19-at-10-56-17.png ekran görüntüsü-2021-02-19-at-10-56-17.png

Bu gözler Monica'nın karıştırılmaması gerektiğini gösteriyor.

Marvel Stüdyoları / Ekran Görüntüsü Sean Keane / CNET

Kudretli Monica

Monica, Hex bariyerini aşıp Westview'e geri döndükten sonra, DNA'sı yeniden yazıldı ve birkaç yetenek kazandı. Direklerdeki elektrik gibi elektromanyetik spektrumu algılayabilir ve Wanda onu kaldırıma çarptığında görünüşte kinetik enerjiyi emer.

monica-çizgi roman monica-çizgi roman

Modern çizgi romanlarda görüldüğü gibi Monica'nın kostümü.

Marvel çizgi romanları

Çizgi romanlarda, ekstra boyutlu enerjiler tarafından bombalandıktan sonra kendisini elektromanyetik spektrumdaki herhangi bir enerjiye dönüştürme gücüne sahipti. Ve Westview'e ikinci yolculuğu için giydiği SWORD kıyafeti kesinlikle modern çizgi roman kostümüne benziyor.

Bariyerdeki sesler

Bariyeri zorlarken, Monica bir sürü tanıdık ses duyar – çoğunlukla Kaptan Marvel'e geri dönüş. Konuşmacılar arasında Monica'nın küçük hali olan merhum annesi Maria, Nick Fury (!) Ve Carol Danvers (diğer adıyla Captain Marvel) yer alıyor.

Maria: "Hayır, hayır yapamam. Monica'dan ayrılamam."

Genç Monica: "Anne, sorun değil. Büyükannem ve Pop-Pop ile kalabilirim."

Maria: "Gitmeme imkan yok bebeğim. Bu çok tehlikeli."

Genç Monica: "Anne, belki uçarım ve seninle yarı yolda buluşabilirim."

Fury: "Sadece Carol Teyzeniz gibi parlamayı öğrenirseniz."

Maria: "Ve tanıdığım en güçlü kişiydin."

Dr. Harley : "Annen öldü tatlım."

Jimmy: "O gerçekten bir ilham kaynağıydı. Üzgünüm."

Carol: "Annen şanslı. Çocukları dağıtırken, ona en zor olanı verdiler."

Sirke katılmak

Darcy kendini sirkte bir kaçış sanatçısı olarak Westview rolünde bulur, ancak Vision onu uyandırır ve onu tüm geçmişiyle doldurur. Artık Wanda'nın Avengers: Infinity War'da geçirdiği tam travmanın farkında, Thanos'un Zihin Taşı'nı almasını engellemek için onu öldürmüş , ancak Thanos zamanı değiştirdikten sonra tekrar ölmesini izlemiş. Film o kadar hızlı ilerliyor ki, bunun ne kadar korkunç olacağını düşünmemiştim.

Bu olaylardan bu yana evrende beş yıl geçti, ancak Wanda Blippilenler arasındaydı ve sadece birkaç hafta önce geri döndü. Yani bu travma oldukça taze.

Kılıç keskinleşiyor

Aptal suratlı oyunculuk SWORD yönetmeni Tyler Hayward ( Josh Stamberg ) ile sadece bir an yaşıyoruz , ancak bugün Wanda'ya karşı bir saldırı başlatmaya kararlı. Adamı WandaVision durum komedisinin artık yayınlanmadığını söylüyor – muhtemelen Wanda beni bir gün götürdüğü için ya da Agatha hareketini yapmaya hazırlanırken onu engellemeye başladı.

Jimmy ayrıca yapacak fazla bir şey de almıyor, ancak Darcy'nin e-postasından Hayward'ın Vision'ı tekrar çevrimiçi hale getirmek istediğini doğruluyor. Sonunda bunu başarmak için Wanda'nın gücünü aldı.

Monica "Hayward duyarlı silahını geri istiyor" diyor.

Şimdi oynatılıyor: Şunu izleyin: Şubat 2021'de yayınlanacak yenilikler

4:08

Uzay mühendisi

Fan teorileri, Monica'nın havacılık mühendisi arkadaşının Reed Richards veya enerji emen kahraman Blue Marvel olacağını öne sürdü. Binbaşı Goodner ve ekibi görünüşe göre Monica'ya sadıktır, ancak başka kimse için çalışmaktan bahsetmeyin.

Yine de, bu olay örgüsü başladıktan sonra yönetmen olarak Hayward'ın yerine geçecek olan Monica'ya sadık kalacak bir KILIÇ hizipine işaret ediyor.

ekran görüntüsü-2021-02-19-at-14-26-44.png ekran görüntüsü-2021-02-19-at-14-26-44.png

"Nexus, çünkü dünya senin etrafında dönmüyor. Yoksa öyle mi?"

Marvel Stüdyoları / Ekran Görüntüsü Sean Keane / CNET

Reklam

Bu bölümün reklamı , antidepresan Nexus için – Avengers: Age of Ultron'da Tony Stark, JARVIS'in (Vision'a dönüşen AI) Ultron'u durdurmak için yapay bilincini web'e dağıttığını keşfetmek için NEXUS İnternet Merkezi'ne giriyor.

Çizgi romanlarda Nexus, çeşitli gerçekliklere giden bir yol sağlayan ve Wanda'nın travmasından kaçmak için kendi gerçekliğini yaratma girişimine uyan bir antidepresana bağlayan boyutlar arası bir geçittir. Bu, yaklaşan Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmiyle bağlantılı olabilir.

Reklam, "Sizi kendi gerçekliğinize veya seçtiğiniz gerçekliğe geri demirlemeye çalışan benzersiz bir antidepresan" diyor. "Yan etkiler arasında duygularınızı hissetmek, gerçeğinizle yüzleşmek, kaderinizi ele geçirmek ve muhtemelen daha fazla depresyon var."

Monica, Wanda ile yüzleşmeden hemen önce, benzer görünümlü etiketli bir şişeden bazı haplar aldığını görüyoruz.

Ayrıca çizgi romanlarda, Wanda bir Nexus Varlığıdır – gücü olasılığı etkileyebilen ve zamanın akışını değiştirebilen bir şey. Bu tür insanlar, yaklaşan Loki gösterisinde yer alacak bir grup olan Zaman Varyans Otoritesi tarafından izleniyor.

Gözlemler ve WTF soruları

 • The Office and Modern Family ile ilgili tanıtım riffleri.
 • Giriş sırasında ekranda fidye notu tarzında "Wanda ne yaptığını biliyorum" yanıp sönüyor. Tommy ve Billy'nin kaçırıldığı bir ipucu olabilir.
 • Kathryn Hahn, The Munsters tema melodisine çok benzeyen (ve biraz da Addams Ailesi gibi) "It Was ______ All Along" daki şarkıcılardan biri olarak gösterildi.
 • "Aslında bir keresinde bir çocuğu ısırdım." Görünüşe göre Agatha'nın kendi Disney Plus serisine ihtiyacı var.
 • Nesneler zaman dilimleri arasında değişiyor, bu da Wanda'nın kontrolü kaybettiğini gösteriyor. Yoksa Agatha kontrolü ondan mı alıyor?
 • "Adamın söylediği hiçbir şeye inanma. O senin amcan değil." Wanda Pietro'yu kabul ettikten sonra aniden Tommy ve Billy'yi onun hakkında uyarır. Vision'ın ölümüne karşı gelişigüzel zulmü , onu hayalinden sıyırdı mı?
 • Billy'nin duyduğu sesler, Westview sakinlerinin gerçek kişilikleridir. Agnes / Agatha, kişiliği bastırılmadığı için "sessiz".
 • Empati kuran Monica, Agatha araya girmeden önce Wanda'ya ulaşıyor gibi görünür, bu da Wanda'nın uçurumdan geri dönmesi için hazırlanmıştır.
 • "Sence hak ettiğin bu olabilir mi?" Agatha görüşmeci olarak Wanda'yı cezalandırdığını öne sürüyor.
 • Wanda, Agatha'nın oturma odasında tavşan Senor Scratchy'nin yanından geçerken mırıldandığını duyabilirsiniz. Tavşan gerçekten Agatha'nın tanıdık kedisi Ebony olabilir.
 • Tommy ve Billy'nin denetleyicileri kısaca Nintendo GameCube pedlerine dönüşüyor – kesinlikle en iyileri. Ayrıca Wii Uzaktan Kumandaları kullanıyorlar , ancak konsolun benim halk desteğime neredeyse o kadar ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum.
 • Darcy ve Vision neden dışarı çıkıp yürümedi?

Önümüzdeki Cuma günü daha fazla Paskalya yumurtası ve gözlem için bize katılın, WandaVision 8. bölümü Disney Plus ile buluşacak.

CNET'den Caitlin Petrakovitz bu özete katkıda bulundu.