1080p web kamerası neden 2020 için harika bir çorap doldurucusudur: Satın alma rehberi

Kara Cuma ve 2020 tatili için en iyi yılbaşı çorabı doldurucu, ister inanın ister inanmayın – 1080p web kamerasıdır. Bu yılın başlarında, evden çalışmak ya da okumak için çalışan milyonlarca insan, çoğu dizüstü bilgisayarın sahip olduğu 720p modellerini geliştirmeye çalıştığı için bulmak neredeyse imkansızdı. Şimdi 1080p modeller yine bol miktarda bulunuyor, bu da kendiniz veya sevdikleriniz için birkaç tane almak için mükemmel bir zaman.

Kelimenin tam anlamıyla Amazon'un size pazarlık yaptığı pek çok 1080p web kamerası var: kuponlar, günlük indirimler, işler. Ve sonra Kara Cuma fırsatları var! Yakında mı ihtiyacınız var? Amazon, yarın size en kısa sürede bir şeyler gönderebilmelidir. Birkaç dolar daha yüksek yenileme hızlarına ve entegre halka ışıklarına sahip birinci sınıf modeller bile var.

Bu web kameralarını test etmedik, ancak teknik özelliklere ve paketlenmiş ekstralara göre en iyi fırsatları seçmek için mevcut model yığınlarını inceledik. Seçim yapmanıza yardımcı olmak için önerilerimizin altındaki satın alma tavsiyemize bakın.

Harika ucuz web kameraları: Ne satın alınır

hrayzan web kamerası Hrayzan / Amazon
  • eMeet C960 web kamerası Ürün dışı bağlantıyı kaldırın : Black Friday için 33.99 $, 25.99 $ (% 24 indirim). Bu 90 derecelik web kamerası, çalışan bir alan ısıtıcınız veya başka bir beyaz gürültü varsa kullanışlı olabilecek ikili mikrofon ve gürültü engelleme özelliği ekler. Ne yazık ki, muhtemelen tartışan çocukları veya havlayan köpekleri filtrelemeyecektir. Bazı düşük ışık ayarı da var.

Harika premium web kameraları: Ne satın alınır

İncelediğimiz modeller bizi 4K kalitesinde (veya hatta 2K kalitesinde videonun) yayınlandığına ikna etmediğinden, bu listeye 4K web kamerası eklemedik. Buradaki en iyi seçenek, Amazon'dan çeşitli göndericiler aracılığıyla 213 $ 'dan fazla fiyatla satılan orijinal Logitech Brio Remove ürün dışı bağlantısıdır .

  • Logitech C920e Ürün dışı bağlantıyı kaldır : 117 $. Amazon, bu oldukça popüler modelde indirim yapmıyor ve satışa çıkmasını da beklemiyoruz. (Amazon aslında Black Friday için fiyatı yükseltti.) Burada marka adı için ödeme yapıyorsunuz çünkü C920e / C920 bir gizlilik kapağı sunmuyor ve 1080p çözünürlük bu listedeki diğer web kameraları tarafından eşitlendi.
  • NexiGo 1080p 60fps web kamerası Ürün dışı bağlantıyı kaldırın : 59,00 $. Daha akıcı, daha fazla TV benzeri 60 fps kayıt sizin için önemliyse, bunun gibi bir web kamerası için biraz daha fazla ödeme yapmak isteyebilirsiniz.
  • NexiGo N680p 60 fps web kamerası Ürün dışı bağlantıyı kaldırın : 99,00 $: Yukarıdaki diğer NexiGo kameranın biraz daha pahalı, birinci sınıf bir versiyonu olan bu web kamerası otomatik odaklama, gürültü düzeltme ve entegre bir gizlilik kapağı ekler. Otomatik odaklama, birlikte verilen web kamerası tripoduyla eşleştirildiğinde kesinlikle yardımcı olacaktır.
unzano web kamerası Unzano / Amazon

1080p web kamerası satın alma rehberi

Bağımsız bir 1080p web kamerası sisteminize Windows Hello ekleyemez, ancak bir sonraki Yakınlaştırma çağrınızda nasıl göründüğünüzü büyük ölçüde iyileştirebilir. Bakmanız gerekenler:

Ayarlanabilir veya sabit odak: Bu kameraların çoğu sabit odaklı, 30 fps web kameralarıdır – çoğu dizüstü bilgisayarda olduğu gibi. Yüzünüz ile dizüstü bilgisayarınız veya monitörünüz arasındaki mesafe kadar olan bir odak mesafesinde önceden yapılandırıldığı için sabit odak konusunda endişelenmeyin. Ancak bunu tripodlarla hesaba katmanız veya otomatik odaklanan bir web kamerası için biraz daha fazla ödemeniz gerekir.

Görüş alanı (FOV): Kameranın görüş alanı değişebilir. 90 derecelik bir FOV, insanların size odaklanmasına yardımcı olur (ve belki de bir kenara sakladığınız karmaşaya değil). 110 derece veya daha yüksek bir FOV, grup çekimleri için daha iyi sonuç verir, ancak FOV'unuz ne kadar geniş olursa distorsiyon bir sorun haline gelebilir.

Gizlilik kapağı: Bu cihazlar, kolayca fişten çekilebilmeleri nedeniyle bir gizlilik tehdidi değildir. Çoğunun açılır kapanır bir gizlilik kapağı vardır, ancak her zaman kamerayı bantlayabilir veya koyu renkli bir bezle asabilirsiniz.

Halka ışıklar: Evet, entegre halka ışıklar artık birinci sınıf web kameralarında kullanılan bir şey ve aydınlatma sizin için bir zorluksa paraya değer.

Tripod paketi: Piyasadaki pek çok web kamerası varken, üreticiler ürünlerini farklılaştırmak için çok çalışıyorlar. Yeni trend, kamerayı monte etmek için size daha fazla seçenek sunan küçük bir tripod.

Kara Cuma fiyatlandırmasını yansıtmak için 27 Kasım saat 12: 18'de güncellendi.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.