Microsoft neden Internet Explorer

'de yüzlerce siteyi engelledi?

Microsoft'un Internet Explorer tarayıcısı favori sitelerinizi kısa süre içinde açamazsa bunun bir nedeni vardır: Microsoft bu sitelerin Internet Explorer'da açılmasını engelleyecek ve bunun yerine Edge'de açılmasını isteyecektir.

Microsoft, uzun yıllardır güvenlik uğruna Internet Explorer'dan kurtulmaya çalışsa da, eski tarayıcı dünya çapındaki tarayıcı pazarının yüzde 5'ine tutunuyor. Sitelerin Explorer içinde açılmasını önlemek, Microsoft'un kullanıcıları Microsoft'un eski tarayıcısını bırakıp bunun yerine Edge'i kullanmaya "teşvik etmenin" yeni bir yoludur. Ancak değişiklik aslında Internet Explorer'ı kullanmayı bırakmanız gerektiği anlamına gelmez; Internet Explorer tarayıcısını kullanmayı bırakmanız yeterlidir . (Açıklayacağız.)

Microsoft, bir destek belgesindeki değişiklikleri açıkladı ve davranıştaki değişikliğin 19 Kasım'da veya yaklaşık olarak piyasaya sürülmesi planlanan Edge sürüm 87'de sunulacağını belirtti. Bir IE kullanıcısı güncellemeden sonra engellenen bir siteye erişmeye çalışırsa, Aşağıdaki uyarıyı göreceğiz. Etkilenecek tonlarca site var; Bağlantıya tıklayıp favorilerinizi arayabilirsiniz. (Microsoft, bu değişikliklerin Internet Explorer'da nasıl yapılacağını veya değişikliklerin Edge'e aktarılıp aktarılmadığını özellikle söylemiyor.)

kenar iletişim kutusu büyük gerekiyor Microsoft

Site gerçekten yeniden yönlendirildikten sonra, Microsoft, "bazı web sitelerinin artık Internet Explorer ile çalışmadığı" uyarısıyla birlikte hangi adımların atıldığını gösteren küçük bir başlık da gösterecektir. Ayrıca, yalnızca kısa bir açıklama sunan ek bir web sayfasına bir bağlantı ve yeni Microsoft Edge'de Internet Explorer'ı çalıştırmak için bir bağlantı var .

Microsoft'un kenar banner yeniden yönlendirmesine ihtiyacı var Microsoft

Bu noktada, iki seçeneğiniz vardır: Tarama verilerinizi Internet Explorer'dan Edge'e aktarın ve varsayılan tarayıcınız olarak kullanmaya başlayın veya Edge içinde Internet Explorer Modunu etkinleştirin. (Microsoft, bazı web sitelerinin IE ile çalışmayacağını iddia etse de, Microsoft IE Modunun aslında çalışacağını ima ediyor gibi görünüyor.)

Edge içinde Internet Explorer Modu nasıl etkinleştirilir

IE Modu, Internet Explorer'ın tam yerini almayabilir, ancak Microsoft, özellikle Explorer'a bağlı eski web sitelerini çalıştıran işletmeler için kullanılabilir. IE Modu, Edge'in ayarları aracılığıyla açılabilir.

Microsoft Edge'in adres çubuğuna edge: // settings / defaultbrowser yazın ve Enter'a tıklayın. Sitelerin Internet Explorer'da yeniden yüklenmesine izin ver düğmesini açık konuma getirin. Tarayıcınızı yeniden başlatmanız gerekecek.

Burada önemli bir şey var: Siteyi IE Modunda başlatmak için, diğer sitelerde yaptığınız gibi önce onu Edge içinde ziyaret etmeniz gerekir. Ardından, sağ üstteki üç noktalı menüyü tıklamanız, Aşağı Diğer Araçlar'a gitmeniz ve ardından Internet Explorer Modunda Yeniden Yükle'yi tıklamanız gerekir.

İşin püf noktası, elbette, onu zaten Edge'e ve Edge UI'ye yüklemiş olmanızdır … öyleyse neden Internet Explorer'da yeniden yüklüyorsunuz? Microsoft, "neden zahmet edelim?" IE'yi tamamen ortadan kaldırmak için yaklaşım.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.