Kadınlar Bundesliga'nın daha görünür olması gerekiyor

Bayern Münih artık yenilecek takım

26 gol atıp hiçbirini kabul etmediklerini gören sekiz galibiyetten sonra, şu anda Kadınlar Bundesliga'da mağlup olan takım, Bayern Münih değil.

Wolfsburg, son dört yıldır lige sahipti, ancak Bayern'in kupaya meydan okuma şansı bu yıl hiç olmadığı kadar yüksek. Yeni terfi eden Meppen'e karşı 3-0'lık bir galibiyet, Bayern'in masanın tepesinde Wolfsburg'dan iki puan geride kalmasına yardımcı oldu.

Jens Scheuer'in tarafı iş demektir. Kathrin Hendrich ve Melanie Leupolz gibi oyuncuların ayrılmasının ardından kulüp, yeni ve daha güçlü bir temel oluşturmayı başardı. Lea Schüller, Klara Bühl, Sarah Zadrazil ve savunmalarına anında etki eden deneyimli Marina Hegering gibi üst düzey potansiyel müşterilerin gelişi, Bayern'i güçlü tuttu.

Sonuçlar gelmeye devam ediyor ve sahadaki ilerleme gösteriliyor. Sezon öncesinde Münih kulübü, Almanya'da tekrar bir numara olmak için dört yıllık bir plandan bahsetti. Önümüzdeki hafta sonu Bayern, Wolfsburg'la karşı karşıya – ligi belirleyemese de, Bayern'in planlarının er ya da geç işe yarayacağını göstermesi kesinlikle bir şans olacak.

Lohmann'ın taahhüdü iyiye işaret

Sydney Lohmann, Alman kadın futbolunda en hızlı yükselen yeteneklerden biridir. Bayern'in kadrosundaki tüm büyük isimler göz önüne alındığında, orta saha oyuncusu çoğu zaman ön plana çıkan kişi değil, ancak Lohmann bir süredir önemli bir faktör.

20 yaşındaki oyuncu, bu sezon şu ana kadar yedi maçta altı gol attı – form, hikayesiyle daha da etkileyici hale geldi.

Bayern'in ikinci takımına 2016 yılında yerel Bavyera takımı SC Fürstenfeldbruck'un gençlik akademisinden katılan Lohmann, bir yıl sonra ilk takımına çıkmadan önce U17 ve ikinci takımlarla birkaç kez karşılaştı. Performansları o kadar etkileyiciydi ki, 2018'de milli takıma davet edildi.

O zamandan beri arkasına bakmadı ve bir ara sezonu çağırıyor. Sadece birkaç gün önce, Bayern Münih kontratını 2024'e kadar uzatacağını duyurdu. Lohmann gibi gelecek vaat eden bir oyuncunun geleceğini Münih kulübüne ve Kadınlar Bundesliga'ya adaması için iyi bir işaret.

Sydney Lohmann aims for a header

Bayern'de uzanan Sydney Lohmann kulüp ve lig için çok önemli

Hey DFB, lütfen izleyelim!

DFB'nin (Alman Futbol Federasyonu) bir takım sorunları var, ancak düzeltilmesi en basitlerinden biri Kadınlar Bundesliga'nın erişilebilirliğidir. Çok sayıda ünlü oyuncuya ve oyundaki en büyük takımlardan birine ev sahipliği yapmasına rağmen, lig, Alman ve uluslararası izleyiciler tarafından zar zor erişilebilir durumda.

Spor ağı Eurosport ve / veya ödemeli TV hizmeti Magenta Sport, Almanya'da her maç günü sadece bir veya iki maç gösterirken, DFB her maçın önemli anlarını yüklüyor. Ama bu kadar.

Sadece birkaç hafta önce Eurosport, söz verildiği gibi bir maç göstermedi, bunun yerine yağmur nedeniyle ertelenen bir tenis maçını yayınlamayı tercih etti. Görünüşe göre Alman Futbol Federasyonu olası değişimden önceden haberdardı, ancak kamuoyunu bilgilendirmeyi unuttu ve sadece birkaç tweet atarak pek çok hayranın kafasını karıştırdı. Ligin kendi ana sayfası yoktur, taraftarlar ve muhabirler genellikle en son haberler için canlı bloglara güvenmek zorundadır ve sosyal medya güncellemelerine yalnızca milli takımın hesabından gelir.

Oyunun kalitesine bağlı olarak, Alman ligi hala dünyanın en iyilerinden biri, ancak takımların ve oyuncuların görünmesini engellemek kimseye yardımcı olmuyor. İngiltere'deki hırs ve para, muhtemelen Pernille Harder, Tobin Heath, Christen Press ve Sam Kerr gibilerinin orada oynamasının nedenlerinden bazıları, ancak çoğunlukla görülebileceklerini bildikleri için. Alman Futbol Federasyonu bunu anlayana kadar, Kadınlar Bundesliga büyümek veya hak ettiği ilgiyi çekmek için mücadele edecek.

Üçüncü ısınma yarışları için yarış

Henüz bir şey tahmin etmek için henüz çok erken, ancak bu sezon Kadınlar Bundesliga'da heyecan verici olan sadece şampiyonluk yarışı değil.

Üçüncüyü bitiren kişi, bir Şampiyonlar Ligi eleme noktasını mühürle ve bununla birlikte biraz daha fazla para kazanma şansı ve potansiyel transferler sunmak için harika bir spot ışığı bulacak.

Wolfsburg'a 5-0 mağlup olmasına rağmen, Potsdam kesinlikle spot adayları arasında. Sekiz maçtan sonra beş galibiyet şu anda üçüncü sırada yer alıyor, ancak onları dördüncü sırada (14 puan) ve Hoffenheim'ı beşinci sırada (13 puan) kovalayan Eintracht Frankfurt'a dikkat etmeleri gerekiyor.

Laura Freigang'ın hedeflerinden güç alan Frankfurt, Potsdam'ı üçüncü yarışta gerçek bir tehdit oluşturuyor. Hoffenheim daha az tahmin edilebilir, ancak stabil hale geldi ve yeni bir baş antrenörle servetinde bir değişiklik umuyor.

Vivianne Miedema dribbles past defenders

Vivianne Miedema, dünyanın en iyi oyuncularından biridir

Yıldızları takdir etme zamanı

Futbolun bu hafta sonu bir sürü harika performans sergilendi.

Bethany İngiltere, Kadınlar Süper Ligi'nde (WSL) Chelsea için maç kazandıran bir performans sergilerken, Svenja Huth Almanya'da Wolfsburg için bir ustalık sınıfı daha düzenledi.

Miedema'dan Däbritz'e, Harder'dan Morgan'a kadın oyunlarında hem yapım aşamasında hem de zirvede pek çok yıldız var. Onları oynarken izlemek bir ayrıcalıktır ve ne zaman en iyi oyunculardan veya yükselen yeteneklerden bahsedersek İngiltere, Kerr veya Anyomi gibi isimler eklemeliyiz . Bunu yapmamak, sadece futbolun tamamı hakkında konuşmak değil, güzel oyunun tamamı hakkında konuşmaktır.