Wyze Cam v3 incelemesi: Wyze, 20 dolarlık güvenlik kamerası

'e renkli gece görüşü ve IP65 düzeyinde koruma ekliyor

Birkaç yıl önce paradigma değiştiren ev güvenlik kamerasını piyasaya sürdüğünden beri Wyze, amiral gemisi ürününü istikrarlı bir şekilde geliştirdi, hatta bir dış mekan versiyonu eklerken , inanılmaz derecede düşük olan 20 $ fiyat etiketini korudu. Şimdi bu iki kameranın en iyilerini, ilk iç / dış mekan kamerası olan Wyze Cam v3'te etkili bir şekilde birleştirdi (IP65 olarak derecelendirildi, yani toz geçirmez ve bahçe hortumuna takılı bir nozülden gelebilecek su püskürtücülerinden korundu. Okuyabilirsiniz. IP kodları hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz .)

İlk bakışta, bir versiyondan diğerine çok az şey değişmiş gibi görünüyor, ancak kamera mütevazı bir makyaj almış. Bu üçüncü yineleme hala kabaca 2 x 2 x 2 inçlik bir küp, ancak köşeleri yuvarlatılmış ve siyah yüzü artık daire yerine kare.

İç kısımda daha büyük değişiklikler var. Bunlardan en önemlisi renkli gece görüşünün eklenmesidir. Daha geniş 1.6 diyafram açıklığıyla birleştirilmiş bir Starlight Sensörü, Wyze Cam v3'ün varsayılan canlı beslemesinden v2'ye göre yüzde 40 daha fazla ışık yakalamasını sağlar. Basitçe ifade etmek gerekirse, geceleri daha iyi "görür".

Bu inceleme, TechHive'ın rakip ürünlerin incelemelerini bulabileceğiniz en iyi ev güvenlik kameraları kapsamının bir parçasıdır ve ayrıca alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken özellikler için bir alıcı kılavuzu.

tabandan uzatılan kamera önü yana doğru 171 Wyze

Wyze Cam v3, tanıdık bir form faktörüne sahiptir, ancak bu yeni model içeride veya dışarıda kullanılabilir.

Bu önemli bir nokta çünkü renkli gece görüşünün her zaman açık olduğu anlamına geliyor. Bu, kullanıcıların biraz kafa karışıklığına neden olabilir çünkü Wyze Cam v3, karanlıkta görmek için kızılötesi LED'ler kullanan klasik siyah-beyaz gece görüşüne sahip. Bu sayıyı ikiye katlıyor. Wyze Cam v3'ün gece görüşünü "açtığınızda" etkinleştirdiğiniz bu özelliktir. Renkli gece görüşünün aktif olması için "gece görüşü" özelliğinin "kapatılması" gerekir.

Kameranın sesi de aynı anda iki yönlü konuşmaya izin verecek şekilde yükseltildi. Kullanıcının her konuştuğunda bir düğmeye basmasını zorunlu kılmak yerine, mikrofonu ve hoparlörü aynı anda etkinleştirmek için yalnızca bir kez basmaları gerekir, bu da iki tarafın bir telefonda olduğu gibi konuşmasına izin verir. Diğer geliştirmeler arasında daha geniş bir görüş alanı (v2'nin 110 derecesine göre 130 derece), 80dB'lik bir siren ve daha akıcı video oynatımı için daha yüksek bir kare hızı bulunur.

Bu dikkate değer değişikliklerin ötesinde, Wyze Cam v3, 1080p HD akış, 14 günlük ücretsiz bulut depolama, microSD kart aracılığıyla yerel yedekleme ve CO2 ve duman alarmı tanıma gibi v2 özelliklerinin çoğunu korur. Ses ve hareket algılama, algılama bölgeleri ve Google Assistant ve Amazon Alexa hizmetleriyle entegrasyon da desteklenmektedir.

wyze v3 uygulaması Michael Ansaldo / IDG

Wyze Cam v3 sesi, genel hareketi ve insanları algılayabilir

Geçmiş Wyze Cams beni oldukça sürtünmesiz bir deneyim beklemeye hazırlamıştı ve hayal kırıklığına uğramadım – yeni donanım için geliştirilen Wyze uygulamasının alfa sürümünü kullanıyor olmama rağmen. Uygulama destekli kurulum hızlı ve ağrısızdı ve temel işlem, algılama ayarlarını kalibre etmek ve video klipleri oynatmak sezgiseldi. Önceki Wyze kameralarında olduğu gibi, kayıtları programlayabilir, olay kaydını açıp kapatabilir ve aldığınız bildirim türlerini özelleştirebilirsiniz.

Kameranın ikili depolama seçenekleri, her iki dünyanın en iyisini sunar. Bir microSD kart takılıyken, sürekli olarak kayıt yapabilir ve özel parametrelerinize göre hızlandırılmış videolar oluşturabilirsiniz. Wyze'nin ücretsiz bulut hizmeti, her biri arasında 5 saniyelik bir bekleme süresiyle 12 saniyelik hareket ve ses olaylarını kaydeder. Bu oldukça kısadır – çoğu kamera varsayılan olarak klip başına yaklaşık 20 ila 30 saniye kayıt yapar. Wyze'nin Cam Plus hizmetine ayda 1,99 ABD doları (yıllık olarak ödenirse ayda 1,25 ABD doları) yükseltme seçeneği vardır. Plan, tespit edildiğinde (soğuma süresi olmadığında) sınırsız hareket kaydetmenize olanak tanır ve video aynı 14 günlük süre boyunca saklanır. Ücretli hizmet aynı zamanda araç ve kişi tespiti de sağlıyor ve Wyze birkaç başka özelliğin de "yakında geleceğini" söylüyor: Yüz tanıma, paket algılama ve evcil hayvan algılama.

Testimin bir parçası olarak, araba yolumu gözden kaçırmak için Wyze Cam v3'ü taktım. Gelen ve giden arabalara karşı insanları tanımlamada çok doğruydu (hatırlayın, bu ücretli hizmet gerektirir) ve algılama hassasiyetini kalibre edebildim, böylece sadece mülkte olanlar tarafından tetiklenecek, içeri girenlerin değil önünde.

Renkli gece görüşü son derece iyi çalıştı ve potansiyel adli kanıtlara çok önemli bir unsur ekledi – arabaların, giysilerin, saçların ve bir suçun failini belirleyebilecek diğer öğelerin rengini yakalama yeteneği. Güçlendirilmiş siyah-beyaz gece görüşü, daha fazla yakalanan ayrıntıya çevrilen eski Wyze Cams'tan daha iyi aydınlatılmış görüntüler üretti.

Kameranın bir dezavantajı, sabit AC gücü gerektirmesidir. Bu, içeride kolayca yerleştirilebilir, bir dış mekan prizine erişiminiz yoksa dışarıda daha az. Yapıyorum, ancak yine de bir uzatma kablosunu bir dış duvardan aşağıya ve ona ulaşmak için bazı veranda kapılarının üzerinden geçirmem gerekti, bu da başka türlü basit bir kurulumu karmaşıklaştırdı.

Yine de bunun sizi caydırmasına izin vermeyin. Wyze Cam v3, bu son derece yetenekli kameranın iyi düşünülmüş ve uygulanmış bir güncellemesidir. Aynı zamanda kendi kategorisindeki en iyi değerlerden biridir. Bunların her ikisi de onu tatil dilek listenize eklemek için harika nedenlerdir.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.