PC için Xbox Game Pass: PC oyunlarında en iyi anlaşma olmasının 5 nedeni

PC için Xbox Game Pass aboneliği dediğimde Ürün dışı bağlantıyı kaldır bugün oyun oynamak için en iyi fırsattır, bu boşta kalma önerisi değildir. Bugünün abonelik kültürüne derin bir nefret besliyorum. Evet, birçok akış ve abonelik hizmeti her kuruşa değer, ancak genel olarak, Microsoft Office'ten Adobe Creative Cloud'a ve çılgın iç çamaşırlarına kadar her şeyin sizi aylık ödemelerle bağlamaya çalışmasından nefret ediyorum. Bu yüzden Game Pass'in buna değer olduğunu söylediğimde, gerçekten ciddiyim. Kenara çekil, Humble Bundles.

İlk başta, PC için Xbox Game Pass'e katılmayı gerçekten reddettim, çünkü yine, yeteri kadar aboneliğim oldu. Ama Obsidian'ın The Outer Worlds çıkışını yaptığında , servise ilk gün dahil olması sayesinde siren şarkısına yenildim . Hizmetin kancaları derin ve hızlı bir şekilde battı. Beta döneminde yüzden fazla oyuna erişim için ayda sadece 5 dolar ödemek gülünç derecede iyi bir değerdi ve 10 dolarlık fiyatta bile öyle kalıyor. Şimdi, PC için Xbox Game Pass, Spotify ve Netflix kadar evimdeki dayanak noktası. Aboneliğimin sona ermesine asla izin veremiyorum.

İşte bunun beş nedeni:

1. Microsoft oyunlarına birinci gün erişim

Gears Taktikleri IDG / Hayden Dingman

Muhteşem Gears Tactics'in fiyatı 60 dolardı, ancak ilk gün PC için Xbox Game Pass'teydi.

Tarihsel olarak, çoğu oyun aboneliği hizmeti, yalnızca muhtemelen daha önce oynadığınız eski oyunlara erişim sağlıyordu. Microsoft'un birinci taraf ayrıcalıkları, piyasaya sürüldükleri gün Xbox Game Pass for PC'ye gelir; bu, PC için Xbox Game Pass üyelerinin, diğerlerinin yanı sıra Halo, Forza ve Gears franchise'larında yeni oyunları hemen oynamaya başlayabileceği anlamına gelir. Daha çok PC oyuncularına özel olarak, Microsoft şimdi modern CRPG'lerin en ünlü geliştiricilerinden ikisi olan Obsidian ve InXile stüdyolarına sahip, böylece aboneliğinizin bir parçası olarak The Outer Worlds ve merakla beklenen Wasteland 3'e dalabilirsiniz.

Xbox Game Pass for PC, Yakuza 0, Ark: Survival Evolved , No Man's Sky ve Metro: Exodus gibi diğer geliştiricilerin sıcak oyunlarını da içerir. Diğer yayıncıların büyük bütçeli oyun stoğu, ilk parti seçimi kadar derin değil, ancak bu, bir sonraki noktamla hafifletildi. Xbox Games Pass for PC oyunlarının tam listesini burada görebilirsiniz . Ben bunu yazarken, 193 maçta devasa bir şekilde duruyor.

Yakında daha da derinleşecek. EA, bu yılın ilerleyen günlerinde EA Play (eski adıyla Origin Access) abonelik oyunlarını hiçbir ekstra ücret ödemeden Xbox Game Pass'e getirecek . Microsoft, " FIFA 20 , Titanfall 2 ve Need for Speed Heat gibi EA'nın en büyük ve en iyi 60'tan fazla konsol ve PC oyununun yanı sıra Battlefield, Mass Effect, Skate gibi EA'nın en popüler franchise'larından bazılarının başlıklarını da" ekleyeceğini söylüyor. The Sims ”ve Madden 21 gibi daha yeni oyunlar için uzun denemeler.

2. Bol, mükemmel bağımsız oyunlar

Frostpunk xbgp Brad Chacos / IDG

Frostpunk gibi mükemmel bağımsız oyunlar, PC için Xbox Game Pass'te bol miktarda bulunur.

Derin kesimlerden hoşlanan PC oyuncuları için, Xbox Game Pass for PC, çok çeşitli türleri kapsayan, eleştirmenlerce beğenilen bağımsız oyunların inanılmaz bir seçkisini sunar. İlginç yeni oyunlara bir koşuşturma vermeyi seviyorsanız veya daha az bilinen stüdyoların oyunları için tam fiyat ödemekten çekiniyorsanız, PC için Xbox Game Pass sizin yanıtınızdır. (Cidden: Gidip A Plague Tale oynayın : Masumiyet, Frostpunk, Spire'ı Slay ve Ölü Hücreleri henüz yapmadıysanız!)

Geniş bağımsız oyun yelpazesi, benim gözümde Xbox Game Pass for PC'yi, EA's Origin Access veya kütüphaneleri yalnızca belirli geliştiricilerin oyunlarını içeren Ubisoft's Uplay + gibi rakip abonelik oyun hizmetlerinden çok daha çekici kılıyor . Microsoft'un aboneliği daha geniş bir oyun yelpazesi sunar, ancak Origin'in planı ayrıca güzel bir bağımsız seçim içerir.

3. Düzenli olarak yeni (iyi!) Oyunlar eklenir

xbgp yeni eklendi Brad Chacos / IDG

PC için Xbox Game Pass, oyunları düzenli olarak ekler ve yeni sürümleri öne ve ortaya koyar.

PC için Xbox Game Pass'te her zaman oynayacak yeni şeyler vardır. Her zaman yeni oyunlar eklenir. Düzenlenen seçim, her zaman iyi oyunlar olmasını sağlar – daha önce duymadığınız bağımsız oyunlar bile oynamaya değer.

Yalnızca geçen ay içinde, Observation , Minecraft Dungeons, Alan Wake, Cities: Skylines, Dungeon of the Endless, Battletech, No Man's Sky ve The Bard's Tale Remastered , hizmete giren yeni oyunlardan sadece birkaçı. Hepsi harikadır ve siz biriktirme listesinin derinliklerine dalmaya başlamadan önce toplu olarak yüzlerce saat oyun eğlencesi sunar.

Üçüncü taraf oyunlar, bir süre çıkıncaya kadar PC için Xbox Game Pass'e gelme eğiliminde değildir, bu nedenle şimdi yeni eğlenceyi oynaması gereken türden bir oyuncuysanız, hizmet biraz daha az çekicidir . Bununla birlikte, tam fiyatını ödemeye meyilli olmayabileceğiniz daha az bilinen oyunları oynamanın harika bir yolu. Sadece oyunlar bir ilgisini çekmekte görünümlü oyuna almak çevrede ve Netflix-so çok uzun beklemek yok dışına nasıl gösterileri dip tarafından iyi benzer olarak bilgisayar desteği için Xbox Oyun Pass geri kayabilir unutmayın

4. Ücretsiz Spotify ve daha fazlası

Microsoft, PC için Xbox Game Pass aboneliğinizin bir parçası olarak bazı güzel ekstra avantajlar sunar. Şu anda, Warframe, World of Tanks , Phantasy Star Online 2 ve Smite gibi çevrimiçi oyunlar için ücretsiz avantajların yanı sıra altı aylık ücretsiz Spotify Premium satın alabilirsiniz .

Ayrıca, PC için Xbox Game Pass'in parçası olan satın almaya karar verdiğiniz tüm oyunlarda yüzde 10 tasarruf edebilirsiniz. Aboneliğinizin bir parçası olarak bir oyun oynayabildiğinizde bu çok cazip değil, ancak DLC paketleri ve diğer eklentiler söz konusu olduğunda bu çok büyük bir şey (ve özellikle sevdiğiniz bir oyun hizmetten çıktığında kullanışlıdır). Bu DLC paketlerinin oyunun Microsoft Store sürümüne bağlı olduğunu unutmayın, bu nedenle Steam veya diğer PC platformlarına taşınmaları gerekmeyecektir.

5. Oyunlar gerçekten işe yarıyor

Son olarak, oyunlar herhangi bir baş ağrısı olmadan kurulur ve oynanır. Bu büyük bir artı olmamalı, ancak Microsoft'un PC hizmetlerine gelince, kesinlikle öyle.

xbgp dış dünyalar Brad Chacos / IDG

Microsoft Store'un sonsuz hata mesajlarının aksine, Xbox uygulamasında bunun gibi gerçek "Oynat" düğmelerini göreceksiniz.

Windows 10'un Microsoft Store uygulaması aracılığıyla indirilen oyunlar, yıllardır kötü şöhretli bir şekilde hatalıydı, kimlik doğrulama hataları ve tam yeniden yükleme gerektiren durdurulmuş indirmelerle yaygınlaşıyor. Gears 4'ü kurmaya çalışırken veri sınırımı aştıktan sonra Microsoft Store Oyunları satın almaya yemin etmem yeterince kötü. Forza Horizon 3'e yalnızca hatalardan dolayı acı çekerek saatler geçirmek için 60 dolar harcadım.

PC için Xbox Game Pass, Microsoft Mağazası'nı atlar. Bunun yerine oyunları Xbox uygulaması aracılığıyla indirirsiniz. Game Pass oyununu kurarken veya oynarken bir kez bile sorunla karşılaşmadım. Microsoft Store'dan farklı olarak sadece çalışırlar. Microsoft Store sürekli olarak büyük oyunlarda bu kadar kötü çalışırken Xbox uygulamasının neden bu kadar iyi çalıştığını bilmiyorum, ancak işe yaradığını biliyorum. PC için Xbox Game Pass olmasaydı, Forza Horizon 4 veya Gears Tactics'i asla oynayamazdım (ancak Microsoft şimdi Steam'de de bazı birinci taraf oyunları yayınlamayı planlıyor).

Alt satır: Deneyin

Genellikle yalnızca sahip olduğunuz oyunlar için ödeme yapsanız bile, Xbox Game Pass for PC'ye bir şans vermeyi düşünün. Ayda sadece 10 dolar, bir pizza maliyetinden daha az. Aylarca abone olduktan sonra bile hizmetin derinliklerini zar zor çizdim. PC için Xbox Game Pass, Epic Game Store'un haftalık ücretsiz yayınları ve belki de garip Humble Paketi arasında, tek bir yeni üçlü A oyununun bedeli karşılığında neredeyse sonsuz miktarda oyun iyiliğinin kilidini açabilirsiniz. Uygun fiyatlı oyunlar, konsollara kıyasla PC oyunlarını bu kadar harika yapan şeylerin büyük bir bölümünü oluşturuyor ve Xbox Game Pass for PC, konsol adaşına rağmen bu geleneği koruyor.

Ve hayır, çok oyunculu için ödeme yapmanıza gerek yok.

Bi dene. Microsoft , ilk ay için Xbox Game Pass for PC'yi sadece 1 $ 'a denemenize bile izin verecek Ürün dışı bağlantıyı kaldırın . Aylarca tereddüt ettikten sonra yaptım ve derinden aşık oldum. Belki sen de yapacaksın?

Editörün notu: Bu makale ilk olarak 3 Temmuz 2020'de yayınlandı, ancak beta sona erdikten sonra Microsoft'un yeni 10 $ fiyatını ve hizmete gelen EA Play oyunlarını içerecek şekilde güncellendi.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.